DJI Storm - podniebne monstrum do zadań specjalnych

DJI Storm - podniebne monstrum do zadań specjalnych

Storm to najpotężniejszy i najbardziej zaawansowany dron, jaki kiedykolwiek wyprodukowało DJI. Opracowany z myślą o branży filmowej ma umożliwiać pracę w najtrudniejszych warunkach. Do tego firma rozszerza DJI Studio - specjalną usługą dla profesjonalistów.

DJI jest liderem w segmencie dronów - zarówno tych konsumenckich, jak i opracowywanych dla bardziej wymagającego odbiorcy. Jednak producent w swoim portfolio ma także jednostki zaprojektowane z myślą o profesjonalistach z branży filmowej. W 2016 roku firma wypuściła na rynek Matrice 600 i jego bardziej zaawansowaną odsłonę, czyli Matrice 600 Pro. Do tej pory były to dwa najmocniejsze drony w ofercie firmy. Jednak teraz przekroczyła ona kolejną granicę i światu pokazała prawdziwego potwora. DJI Storm to jednostka, która spełni najśmielsze oczekiwania osób pracujących przy profesjonalnych produkcjach filmowych.

- Storm to niestandardowa platforma powietrzna obsługiwana przez DJI Studio. Jest przeznaczony dla profesjonalnej branży kinematograficznej, zdolnej do przenoszenia różnych popularnych kamer i obiektywów kinowych dzięki wsparciu Ronin 2, Master Wheels lub Force Pro, podnosząc filmowanie i fotografię lotniczą do najwyższych standardów - zaznacza producent.

Kinematograficzna bestia

Na razie DJI ujawniło tylko podstawowe informacje o modelu Storm. Jednak i tak robią one piorunujące wrażenie. Najnowszy profesjonalny dron producenta został wyposażony w aż 8 rotorów z 8 niezależnymi bateriami. Imponująco wygląda także kwestia załadunku. Storm będzie w stanie unieść aż 18,5 kg sprzętu. Tak więc filmowcy będą mogli podpiąć profesjonalne kamery takie jak Arri czy RED z obiektywami, które umieszczą w kompatybilnym gimbalu DJI Ronin 2.

Przy maksymalnym sprzętowym obłożeniu Storm będzie mógł pracować w temperaturach od -10 do 40°C i unosić się w powietrzu od 8 do 15 minut z maksymalną szybkością 80 km/h w trybie Sport i 60 km/h w trybie GPS mode. Oczywiście otrzymamy także wszystkie zaawansowane funkcje jak chociażby Lightbridge 2, która pozwoli na streaming materiału HD z odległości aż 5 km.

Dla porównania, DJI Matrice 600 Pro z 6 rotorami jest w stanie utrzymywać się w powietrzu 36 minut i uniesie sprzęt o maksymalnej wadze do 6 kg. Przy maksymalnym załadunku czas lotu skróci się jednak do około 17 minut.

Jest pewien haczyk

Wygląda na to, że modelu Storm nie da się kupić, a jedynie wypożyczyć w usłudze DJI Studio Custom Aerial Cinematography. Poza dronem otrzymamy w niej możliwość skorzystania z profesjonalnej ekipy pilotów i filmowców oraz z najbardziej zaawansowanych systemów zdalnego sterowania Master Wheels i Force Pro DJI.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4