DJI Storm - podniebne monstrum do zadań specjalnych

0
Michał Chrzanowski
11 Czerwiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Storm to najpotężniejszy i najbardziej zaawansowany dron, jaki kiedykolwiek wyprodukowało DJI. Opracowany z myślą o branży filmowej ma umożliwiać pracę w najtrudniejszych warunkach. Do tego firma rozszerza DJI Studio - specjalną usługą dla profesjonalistów.

DJI jest liderem w segmencie dronów - zarówno tych konsumenckich, jak i opracowywanych dla bardziej wymagającego odbiorcy. Jednak producent w swoim portfolio ma także jednostki zaprojektowane z myślą o profesjonalistach z branży filmowej. W 2016 roku firma wypuściła na rynek Matrice 600 i jego bardziej zaawansowaną odsłonę, czyli Matrice 600 Pro. Do tej pory były to dwa najmocniejsze drony w ofercie firmy. Jednak teraz przekroczyła ona kolejną granicę i światu pokazała prawdziwego potwora. DJI Storm to jednostka, która spełni najśmielsze oczekiwania osób pracujących przy profesjonalnych produkcjach filmowych.

- Storm to niestandardowa platforma powietrzna obsługiwana przez DJI Studio. Jest przeznaczony dla profesjonalnej branży kinematograficznej, zdolnej do przenoszenia różnych popularnych kamer i obiektywów kinowych dzięki wsparciu Ronin 2, Master Wheels lub Force Pro, podnosząc filmowanie i fotografię lotniczą do najwyższych standardów - zaznacza producent.

Kinematograficzna bestia

Na razie DJI ujawniło tylko podstawowe informacje o modelu Storm. Jednak i tak robią one piorunujące wrażenie. Najnowszy profesjonalny dron producenta został wyposażony w aż 8 rotorów z 8 niezależnymi bateriami. Imponująco wygląda także kwestia załadunku. Storm będzie w stanie unieść aż 18,5 kg sprzętu. Tak więc filmowcy będą mogli podpiąć profesjonalne kamery takie jak Arri czy RED z obiektywami, które umieszczą w kompatybilnym gimbalu DJI Ronin 2.

Przy maksymalnym sprzętowym obłożeniu Storm będzie mógł pracować w temperaturach od -10 do 40°C i unosić się w powietrzu od 8 do 15 minut z maksymalną szybkością 80 km/h w trybie Sport i 60 km/h w trybie GPS mode. Oczywiście otrzymamy także wszystkie zaawansowane funkcje jak chociażby Lightbridge 2, która pozwoli na streaming materiału HD z odległości aż 5 km.

Dla porównania, DJI Matrice 600 Pro z 6 rotorami jest w stanie utrzymywać się w powietrzu 36 minut i uniesie sprzęt o maksymalnej wadze do 6 kg. Przy maksymalnym załadunku czas lotu skróci się jednak do około 17 minut.

Jest pewien haczyk

Wygląda na to, że modelu Storm nie da się kupić, a jedynie wypożyczyć w usłudze DJI Studio Custom Aerial Cinematography. Poza dronem otrzymamy w niej możliwość skorzystania z profesjonalnej ekipy pilotów i filmowców oraz z najbardziej zaawansowanych systemów zdalnego sterowania Master Wheels i Force Pro DJI.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0