Nowe szkła Sigmy na horyzoncie. Producent ma pokazać cztery modele do Sony E

3
Michał Chrzanowski
2 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Dwie stałki 35 mm f/1.2 i 45 mm f/2.8 oraz dwa zoomy 12-24 i 24-70 mm ze stałym światłem f/2.8 - to cztery nowe modele Sigmy specjalnie opracowane z myślą o pełnoklatkowym systemie Sony E, które jeszcze w tym miesiącu mają zostać zaprezentowane.

Kiedy na początku ubiegłego roku Sigma ogłosiła, że wkracza do systemu Sony E to decyzja firmy spotkała się z ogromnym aplauzem. Jednak przy prezentowaniu szkieł z nowym mocowaniem w sieci mogliśmy natrafić na opinie, że „nie do końca o to chodziło“. Producent pokazał bowiem znane konstrukcje z cenionej linii Art, które… wyglądały jakby miały na stałe doczepiony adapter. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników zaczęło się zastanawiać czy Sigma w ogóle zamierza opracować dedykowane obiektywy do Sony E, czy raczej „konwertować“ istniejące modele ze swojej oferty.

Odpowiedź na to pytanie możemy poznać jeszcze w tym miesiącu. Jak podaje serwis SonyAlphaRumors.com, Sigma zamierza zaprezentować cztery nowe modele, które najprawdopodobniej będą pierwszymi obiektywami specjalnie opracowanymi z myślą o pełnoklatkowym systemie Sony E.

Oferta firmy ma powiększyć się o dwie stałki 35 mm f/1.2 i 45 mm f/2.8 oraz dwa profesjonalne zoomy 12-24 i 24-70 mm, które zapewnią stałe światło f/2.8. Dzięki projektowi specjalnie opracowanemu pod system Sony E obiektywy mają gwarantować wysoką jakość i osiągi oraz współpracę z najnowszymi rozwiązaniami zastosowanymi w pełnoklatkowych bezlusterkowcach. Poza tym powinny być także bardziej kompaktowe niż obecne propozycje Sigmy.

Na razie żadne szczegóły dotyczące specyfikacji nadchodzących modeli nie są znane. Nie wiadomo także, czy powiększą one serię Art, czy będą pierwszymi reprezentantami nowej linii. Wszystkie karty powinny zostać odkryte przez Sigmę w drugiej połowie lipca, kiedy to najprawdopodobniej odbędzie się premiera czterech obiektywów z mocowaniem Sony E.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Fujifilm Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR - kompaktowa stałka o dużych możliwościach
Fujifilm Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR - kompaktowa stałka o dużych możliwościach
Średnioformatowa „szklarnia“ Fujifilm prezentuje się coraz okazalej. Dziś producent zaprezentował także model Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR - najmniejszy i najlżejszy...
0
0
Fujifilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR - uniwersalny zoom ze stabilizacją i uszczelnieniami
Fujifilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR - uniwersalny zoom ze stabilizacją i uszczelnieniami
Kompaktowa i uszczelniona konstrukcja, stabilizowana optyka zapewniająca wysoką jakość obrazu oraz wydajny AF - oto najnowszy wszechstronny zoom Fujifilm Fujinon XF...
3
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro z mocowaniem Sony E  - znamy polską cenę
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro z mocowaniem Sony E - znamy polską cenę
Wyczekiwana Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro do systemy Sony E wreszcie zadebiutowała na naszym rynku. Zobaczcie ile musimy zapłacić za szkło, które powinno...
30
0