Nowe szkła Sigmy na horyzoncie. Producent ma pokazać cztery modele do Sony E

3
Michał Chrzanowski
2 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Dwie stałki 35 mm f/1.2 i 45 mm f/2.8 oraz dwa zoomy 12-24 i 24-70 mm ze stałym światłem f/2.8 - to cztery nowe modele Sigmy specjalnie opracowane z myślą o pełnoklatkowym systemie Sony E, które jeszcze w tym miesiącu mają zostać zaprezentowane.

Kiedy na początku ubiegłego roku Sigma ogłosiła, że wkracza do systemu Sony E to decyzja firmy spotkała się z ogromnym aplauzem. Jednak przy prezentowaniu szkieł z nowym mocowaniem w sieci mogliśmy natrafić na opinie, że „nie do końca o to chodziło“. Producent pokazał bowiem znane konstrukcje z cenionej linii Art, które… wyglądały jakby miały na stałe doczepiony adapter. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników zaczęło się zastanawiać czy Sigma w ogóle zamierza opracować dedykowane obiektywy do Sony E, czy raczej „konwertować“ istniejące modele ze swojej oferty.

Odpowiedź na to pytanie możemy poznać jeszcze w tym miesiącu. Jak podaje serwis SonyAlphaRumors.com, Sigma zamierza zaprezentować cztery nowe modele, które najprawdopodobniej będą pierwszymi obiektywami specjalnie opracowanymi z myślą o pełnoklatkowym systemie Sony E.

Oferta firmy ma powiększyć się o dwie stałki 35 mm f/1.2 i 45 mm f/2.8 oraz dwa profesjonalne zoomy 12-24 i 24-70 mm, które zapewnią stałe światło f/2.8. Dzięki projektowi specjalnie opracowanemu pod system Sony E obiektywy mają gwarantować wysoką jakość i osiągi oraz współpracę z najnowszymi rozwiązaniami zastosowanymi w pełnoklatkowych bezlusterkowcach. Poza tym powinny być także bardziej kompaktowe niż obecne propozycje Sigmy.

Na razie żadne szczegóły dotyczące specyfikacji nadchodzących modeli nie są znane. Nie wiadomo także, czy powiększą one serię Art, czy będą pierwszymi reprezentantami nowej linii. Wszystkie karty powinny zostać odkryte przez Sigmę w drugiej połowie lipca, kiedy to najprawdopodobniej odbędzie się premiera czterech obiektywów z mocowaniem Sony E.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
3
0
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Po długich finansowych perypetiach Meyer Optik Görlitz wznawia działalność pod nowym kierownictwem i prezentuje trzy nowe, a raczej lekko odświeżone obiektywy, które...
12
1
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0