Nowe szkła Sigmy na horyzoncie. Producent ma pokazać cztery modele do Sony E

3
Michał Chrzanowski
2 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Dwie stałki 35 mm f/1.2 i 45 mm f/2.8 oraz dwa zoomy 12-24 i 24-70 mm ze stałym światłem f/2.8 - to cztery nowe modele Sigmy specjalnie opracowane z myślą o pełnoklatkowym systemie Sony E, które jeszcze w tym miesiącu mają zostać zaprezentowane.

Kiedy na początku ubiegłego roku Sigma ogłosiła, że wkracza do systemu Sony E to decyzja firmy spotkała się z ogromnym aplauzem. Jednak przy prezentowaniu szkieł z nowym mocowaniem w sieci mogliśmy natrafić na opinie, że „nie do końca o to chodziło“. Producent pokazał bowiem znane konstrukcje z cenionej linii Art, które… wyglądały jakby miały na stałe doczepiony adapter. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników zaczęło się zastanawiać czy Sigma w ogóle zamierza opracować dedykowane obiektywy do Sony E, czy raczej „konwertować“ istniejące modele ze swojej oferty.

Odpowiedź na to pytanie możemy poznać jeszcze w tym miesiącu. Jak podaje serwis SonyAlphaRumors.com, Sigma zamierza zaprezentować cztery nowe modele, które najprawdopodobniej będą pierwszymi obiektywami specjalnie opracowanymi z myślą o pełnoklatkowym systemie Sony E.

Oferta firmy ma powiększyć się o dwie stałki 35 mm f/1.2 i 45 mm f/2.8 oraz dwa profesjonalne zoomy 12-24 i 24-70 mm, które zapewnią stałe światło f/2.8. Dzięki projektowi specjalnie opracowanemu pod system Sony E obiektywy mają gwarantować wysoką jakość i osiągi oraz współpracę z najnowszymi rozwiązaniami zastosowanymi w pełnoklatkowych bezlusterkowcach. Poza tym powinny być także bardziej kompaktowe niż obecne propozycje Sigmy.

Na razie żadne szczegóły dotyczące specyfikacji nadchodzących modeli nie są znane. Nie wiadomo także, czy powiększą one serię Art, czy będą pierwszymi reprezentantami nowej linii. Wszystkie karty powinny zostać odkryte przez Sigmę w drugiej połowie lipca, kiedy to najprawdopodobniej odbędzie się premiera czterech obiektywów z mocowaniem Sony E.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
4
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0