Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]

0
Michał Chrzanowski
26 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nigel Danson, uznany fotograf krajobrazu, powraca z kolejnym ciekawym poradnikiem. Tym razem naświetla 13 błędów, które trzeba wyeliminować, aby wskoczyć na wyższy fotograficzny poziom.

Niezależnie na jakim stopniu zaawansowania się znajdujesz zawsze (bardziej lub mniej) będziesz popełniać błędy. Jedne są podstawowe i proste do wyeliminowanie, inne z kolei to… często złe przyzwyczajenia, które także trzeba okiełznać. A jak zaznacza Nigel Danson, uznany fotograf krajobrazu, świadome fotografowanie to coś więcej niż tylko znajomość zagadnień.

W swoim najnowszym wideoporadniku punktuje 13 błędów, których uniknięcie sprawi, że możemy poprawić swój warsztat i dzięki temu wskoczyć na wyższy poziom. Poza tym dzieli się praktycznymi wskazówkami, które mogą okazać się pomocne dla osób o różnych fotograficznych umiejętnościach. Jeśli więc chcesz usprawnić swój warsztat i tworzyć lepsze zdjęcia to warto poświęcić nieco ponad 20 minut i zapoznać się z radami Dansona.

 

- Z biegiem lat popełniam kilka błędów fotograficznych. W tym filmie przechodzę przez główne z nich i podpowiadam, co należy sprawdzić przed naciśnięciem spustu migawki - zaznacza Danson.

Często złym doradcą jest pośpiech i zbytnia pewność siebie. Dlatego też czasem warto nieco zwolnić i jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć sprawdzić przysłonę, czas naświetlania, ISO czy balans bieli. Pomocne w tym mogą okazać się checklisty z ustawieniami aparatu opracowane do różnych scenerii i lokalizacji. Dzięki temu nie stracisz początkowych zdjęć z powodu wprowadzonych nieprawidłowych wartości. To to tylko jedna z sekcji, na które Danson podzielił najczęstsze błędy. Po kolejne dwie odsyłamy do powyższego filmu.

Więcej ciekawych poradników, tutoriali i filmów, które mogą zainspirować do rozpoczęcia swojej przygody z fotografią - nie tylko krajobrazową - znajdziesz na kanale Nigela Dansona.

zdjęcie główne: fot. Joseph Barrientos | Unsplash.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
W razie naruszenia praw autorskich fotografa, przysługuje mu szereg uprawnień, które mają na celu pomóc w przywróceniu stanu zgodnego z prawem. O tym, z jakich...
85
2
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
W Górach, w mieście, na wybrzeżu...Oto zestaw uniwersalnych wskazówek i warsztatowych porad, przygotowanych przez zawodowego fotografa krajobrazu Dave’a...
34
1
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
Minął ponad rok od wprowadzenia RODO w naszym kraju. Czy prowadzisz swój fotograficzny biznes zgodnie z rozporządzeniem? Oto usługa, dzięki której już nigdy nie...
12
0