Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]

Autor: Michał Chrzanowski

26 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nigel Danson, uznany fotograf krajobrazu, powraca z kolejnym ciekawym poradnikiem. Tym razem naświetla 13 błędów, które trzeba wyeliminować, aby wskoczyć na wyższy fotograficzny poziom.

Niezależnie na jakim stopniu zaawansowania się znajdujesz zawsze (bardziej lub mniej) będziesz popełniać błędy. Jedne są podstawowe i proste do wyeliminowanie, inne z kolei to… często złe przyzwyczajenia, które także trzeba okiełznać. A jak zaznacza Nigel Danson, uznany fotograf krajobrazu, świadome fotografowanie to coś więcej niż tylko znajomość zagadnień.

W swoim najnowszym wideoporadniku punktuje 13 błędów, których uniknięcie sprawi, że możemy poprawić swój warsztat i dzięki temu wskoczyć na wyższy poziom. Poza tym dzieli się praktycznymi wskazówkami, które mogą okazać się pomocne dla osób o różnych fotograficznych umiejętnościach. Jeśli więc chcesz usprawnić swój warsztat i tworzyć lepsze zdjęcia to warto poświęcić nieco ponad 20 minut i zapoznać się z radami Dansona.

 

- Z biegiem lat popełniam kilka błędów fotograficznych. W tym filmie przechodzę przez główne z nich i podpowiadam, co należy sprawdzić przed naciśnięciem spustu migawki - zaznacza Danson.

Często złym doradcą jest pośpiech i zbytnia pewność siebie. Dlatego też czasem warto nieco zwolnić i jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć sprawdzić przysłonę, czas naświetlania, ISO czy balans bieli. Pomocne w tym mogą okazać się checklisty z ustawieniami aparatu opracowane do różnych scenerii i lokalizacji. Dzięki temu nie stracisz początkowych zdjęć z powodu wprowadzonych nieprawidłowych wartości. To to tylko jedna z sekcji, na które Danson podzielił najczęstsze błędy. Po kolejne dwie odsyłamy do powyższego filmu.

Więcej ciekawych poradników, tutoriali i filmów, które mogą zainspirować do rozpoczęcia swojej przygody z fotografią - nie tylko krajobrazową - znajdziesz na kanale Nigela Dansona.

zdjęcie główne: fot. Joseph Barrientos | Unsplash.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19