Negative Supply Film Carrier MK1 - szybka i wygodna cyfryzacja negatywów 35 mm i slajdów w zaciszu własnego domu

2
Michał Chrzanowski
15 Lipiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Fotografowanie negatywów w odpowiednich warunkach to prosta i szybka metoda digitalizacji, a dzięki rozwiązaniu Film Carrier MK1 cały proces trwający zaledwie 5 minut będziesz mógł wykonać bez wychodzenia z domu.

Negative Supply to niewielka firma, u której podstawy leży zamiłowanie do fotografii analogowej. W serwisie Kickstarter możecie natrafić na jej kampanię, w której promuje Carrier MK1 - narzędzie umożliwiające efektywną digitalizację negatywów z całej rolki 35 mm lub slajdów w mniej niż 5 minut.

- Wierzymy, że powinieneś poświęcać mniej czasu na skanowanie i więcej czasu na fotografowanie. Dzięki naszemu zestawowi MK1 możesz tak właśnie działać - zaznacza producent. - W ciągu ostatniego roku niestrudzenie szukaliśmy wygodnego sposobu digitalizacji zdjęć w domu. Próbowaliśmy wielu opcji, w tym skanerów od dużych producentów, ale nie byliśmy zadowoleni z rezultatów, bowiem sam workflow był męczący. Dlatego stworzyliśmy rozwiązanie Film Carrier MK1 w zestawie z Pro Mount MK1. Uważamy, że dzięki naszym trwałym produktom będzie można szybko i skutecznie skanować film, zapewniając więcej czasu na robienie zdjęć.

Wygoda i funkcjonalność

Film Carrier MK1 to specjalnie opracowana konstrukcja mechaniczna, która ma umożliwiać efektywną digitalizację przy pomocy aparatu. Rozwiązanie oferowane przez Negative Supply zostało opracowane w taki sposób, by zapewniało nie tylko wygodę podczas całego procesu, lecz także odpowiednie obchodzenie się z materiałem. Negatyw 35 mm wsuwamy poprzez antystatyczną szczotkę, która oczyszcza kliszę z drobin kurzu i pyłu, co - jak zaznacza producent - ma znacznie skrócić czas potrzebny na usuwanie artefaktów z cyfrowych odbitek. Następnie, dzięki dedykowanemu pokrętłu, będziemy w stanie precyzyjnie umieścić poszczególną klatkę filmu w oknie.

Urządzenie zapewnia cyfryzację pełnego filmu 35 mm (razem z ramkami). Co więcej, każda klatka, dzięki specjalnej konstrukcji kanału, jest umieszczona w nim „na płasko“, co oznacza, że zniekształcenia obrazu spowodowane nierównościami kliszy mają być zminimalizowane. Do tego urządzenie nie styka się z naświetlonym obszarem zdjęcia (dotyka tylko jego krawędzi), tak więc nie może być mowy o mechanicznych uszkodzeniach negatywu. Projekt uzupełnia także specjalna osłona, która chroni przed wtargnięciem do wnętrza światła.

Cena i dostępność

Jeśli zaciekawił Was produkt Negative Supply to w serwisie Kickstarter jeszcze przez nieco ponad dwa tygodnie będzie trwać kampania. Jednak już teraz możemy mówić o sporym sukcesie. Firmie udało się już zebrać ponad 45 tys. dolarów z zakładanej sumy 15 tys dolarów, co świadczy o sporym zainteresowaniu wśród miłośników analoga. Film Carrier MK1 został wyceniony na 249 dolarów (cena ma wzrosnąć w sprzedaży detalicznej). Poza tym urządzenie można zamówić także w zestawie z dedykowaną podstawką Pro Mount MK1 - łącznie zapłacimy 399 dolarów. Pierwsze dostawy są planowane na wrzesień tego roku. Ponadto firma pracuje już nad skanerami do większych formatów filmów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0