Negative Supply Film Carrier MK1 - szybka i wygodna cyfryzacja negatywów 35 mm i slajdów w zaciszu własnego domu

2
Michał Chrzanowski
15 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Fotografowanie negatywów w odpowiednich warunkach to prosta i szybka metoda digitalizacji, a dzięki rozwiązaniu Film Carrier MK1 cały proces trwający zaledwie 5 minut będziesz mógł wykonać bez wychodzenia z domu.

Negative Supply to niewielka firma, u której podstawy leży zamiłowanie do fotografii analogowej. W serwisie Kickstarter możecie natrafić na jej kampanię, w której promuje Carrier MK1 - narzędzie umożliwiające efektywną digitalizację negatywów z całej rolki 35 mm lub slajdów w mniej niż 5 minut.

- Wierzymy, że powinieneś poświęcać mniej czasu na skanowanie i więcej czasu na fotografowanie. Dzięki naszemu zestawowi MK1 możesz tak właśnie działać - zaznacza producent. - W ciągu ostatniego roku niestrudzenie szukaliśmy wygodnego sposobu digitalizacji zdjęć w domu. Próbowaliśmy wielu opcji, w tym skanerów od dużych producentów, ale nie byliśmy zadowoleni z rezultatów, bowiem sam workflow był męczący. Dlatego stworzyliśmy rozwiązanie Film Carrier MK1 w zestawie z Pro Mount MK1. Uważamy, że dzięki naszym trwałym produktom będzie można szybko i skutecznie skanować film, zapewniając więcej czasu na robienie zdjęć.

Wygoda i funkcjonalność

Film Carrier MK1 to specjalnie opracowana konstrukcja mechaniczna, która ma umożliwiać efektywną digitalizację przy pomocy aparatu. Rozwiązanie oferowane przez Negative Supply zostało opracowane w taki sposób, by zapewniało nie tylko wygodę podczas całego procesu, lecz także odpowiednie obchodzenie się z materiałem. Negatyw 35 mm wsuwamy poprzez antystatyczną szczotkę, która oczyszcza kliszę z drobin kurzu i pyłu, co - jak zaznacza producent - ma znacznie skrócić czas potrzebny na usuwanie artefaktów z cyfrowych odbitek. Następnie, dzięki dedykowanemu pokrętłu, będziemy w stanie precyzyjnie umieścić poszczególną klatkę filmu w oknie.

Urządzenie zapewnia cyfryzację pełnego filmu 35 mm (razem z ramkami). Co więcej, każda klatka, dzięki specjalnej konstrukcji kanału, jest umieszczona w nim „na płasko“, co oznacza, że zniekształcenia obrazu spowodowane nierównościami kliszy mają być zminimalizowane. Do tego urządzenie nie styka się z naświetlonym obszarem zdjęcia (dotyka tylko jego krawędzi), tak więc nie może być mowy o mechanicznych uszkodzeniach negatywu. Projekt uzupełnia także specjalna osłona, która chroni przed wtargnięciem do wnętrza światła.

Cena i dostępność

Jeśli zaciekawił Was produkt Negative Supply to w serwisie Kickstarter jeszcze przez nieco ponad dwa tygodnie będzie trwać kampania. Jednak już teraz możemy mówić o sporym sukcesie. Firmie udało się już zebrać ponad 45 tys. dolarów z zakładanej sumy 15 tys dolarów, co świadczy o sporym zainteresowaniu wśród miłośników analoga. Film Carrier MK1 został wyceniony na 249 dolarów (cena ma wzrosnąć w sprzedaży detalicznej). Poza tym urządzenie można zamówić także w zestawie z dedykowaną podstawką Pro Mount MK1 - łącznie zapłacimy 399 dolarów. Pierwsze dostawy są planowane na wrzesień tego roku. Ponadto firma pracuje już nad skanerami do większych formatów filmów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0