Negative Supply Film Carrier MK1 - szybka i wygodna cyfryzacja negatywów 35 mm i slajdów w zaciszu własnego domu

2

Autor: Michał Chrzanowski

15 Lipiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Fotografowanie negatywów w odpowiednich warunkach to prosta i szybka metoda digitalizacji, a dzięki rozwiązaniu Film Carrier MK1 cały proces trwający zaledwie 5 minut będziesz mógł wykonać bez wychodzenia z domu.

Negative Supply to niewielka firma, u której podstawy leży zamiłowanie do fotografii analogowej. W serwisie Kickstarter możecie natrafić na jej kampanię, w której promuje Carrier MK1 - narzędzie umożliwiające efektywną digitalizację negatywów z całej rolki 35 mm lub slajdów w mniej niż 5 minut.

- Wierzymy, że powinieneś poświęcać mniej czasu na skanowanie i więcej czasu na fotografowanie. Dzięki naszemu zestawowi MK1 możesz tak właśnie działać - zaznacza producent. - W ciągu ostatniego roku niestrudzenie szukaliśmy wygodnego sposobu digitalizacji zdjęć w domu. Próbowaliśmy wielu opcji, w tym skanerów od dużych producentów, ale nie byliśmy zadowoleni z rezultatów, bowiem sam workflow był męczący. Dlatego stworzyliśmy rozwiązanie Film Carrier MK1 w zestawie z Pro Mount MK1. Uważamy, że dzięki naszym trwałym produktom będzie można szybko i skutecznie skanować film, zapewniając więcej czasu na robienie zdjęć.

Wygoda i funkcjonalność

Film Carrier MK1 to specjalnie opracowana konstrukcja mechaniczna, która ma umożliwiać efektywną digitalizację przy pomocy aparatu. Rozwiązanie oferowane przez Negative Supply zostało opracowane w taki sposób, by zapewniało nie tylko wygodę podczas całego procesu, lecz także odpowiednie obchodzenie się z materiałem. Negatyw 35 mm wsuwamy poprzez antystatyczną szczotkę, która oczyszcza kliszę z drobin kurzu i pyłu, co - jak zaznacza producent - ma znacznie skrócić czas potrzebny na usuwanie artefaktów z cyfrowych odbitek. Następnie, dzięki dedykowanemu pokrętłu, będziemy w stanie precyzyjnie umieścić poszczególną klatkę filmu w oknie.

Urządzenie zapewnia cyfryzację pełnego filmu 35 mm (razem z ramkami). Co więcej, każda klatka, dzięki specjalnej konstrukcji kanału, jest umieszczona w nim „na płasko“, co oznacza, że zniekształcenia obrazu spowodowane nierównościami kliszy mają być zminimalizowane. Do tego urządzenie nie styka się z naświetlonym obszarem zdjęcia (dotyka tylko jego krawędzi), tak więc nie może być mowy o mechanicznych uszkodzeniach negatywu. Projekt uzupełnia także specjalna osłona, która chroni przed wtargnięciem do wnętrza światła.

Cena i dostępność

Jeśli zaciekawił Was produkt Negative Supply to w serwisie Kickstarter jeszcze przez nieco ponad dwa tygodnie będzie trwać kampania. Jednak już teraz możemy mówić o sporym sukcesie. Firmie udało się już zebrać ponad 45 tys. dolarów z zakładanej sumy 15 tys dolarów, co świadczy o sporym zainteresowaniu wśród miłośników analoga. Film Carrier MK1 został wyceniony na 249 dolarów (cena ma wzrosnąć w sprzedaży detalicznej). Poza tym urządzenie można zamówić także w zestawie z dedykowaną podstawką Pro Mount MK1 - łącznie zapłacimy 399 dolarów. Pierwsze dostawy są planowane na wrzesień tego roku. Ponadto firma pracuje już nad skanerami do większych formatów filmów.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0