Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

OPPO z nowym patentem. Na horyzoncie składany smartfon z wysuwaną kamerą

0

Autor: Michał Chrzanowski

12 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

OPPO to kolejny po Samsungu i Huawei producent, który swoją ofertę chce wzbogacić o smartfon ze składanym dotykowym ekranem. Chińska firma udostępniła właśnie pierwsze rendery nadchodzącego modelu.

OPPO to firma, która chce coraz mocniej odcisnąć swoje piętno w segmencie urządzeń mobilnych i nawiązać wymierną walkę z największymi graczami na rynku. W kwietniu tego roku producent zaprezentował swój flagowy smartfon Reno 10x zoom, który został wyposażony w trzy moduły kamer z czego jeden to peryskopowa konstrukcja zapewniająca bardzo duże zbliżenia. Prace nad tym projektem trwały od kilku lat. Teraz jednak czas na nowe wyzwania.

Chiński producent nie chce przegapić odpowiedniego momentu na kolejną ewolucję urządzeń mobilnych. Już przed rokiem firma złożyła wniosek patentowy składanego zaawansowanego smartfona. A teraz został on zaakceptowany i opublikowany przez World Intellectual Property Office (WIPO). Poza tym otrzymaliśmy kilka renderów, które pokazują jak może wyglądać jeden z kolejnych modeli OPPO.

Ze względu na to, że jest to jedynie publikacja patentu i wstępne szkice projektu, nie wiadomo nic  o specyfikacji. Jednak z udostępnionych renderów możemy już wstępnie dowiedzieć się, jak w przyszłości może prezentować się planowany smartfon OPPO. Ekran ma składać się na zewnątrz, a samo urządzenie powinno pochwalić się prawdziwie bezramkową budową. Będzie to możliwe dzięki skorzystaniu z coraz popularniejszego mechanizmu wysuwania głównego aparatu. Dzięki temu główną kamerę swobodnie będziemy mogli wykorzystać także do wykonania zdjęć selfie lub prowadzenia wideorozmów.

Niemniej patent OPPO nie jest niczym nowym. W tym miejscu można przypomnieć Samsung Galaxy Fold - składany smartfon z 6 aparatami, który… jak na razie okazał się kompletnym niewypałem. Niepochlebne opinie testerów spowodowane licznymi awariami ekranu zrobiły swoje. Zaprezentowany w lutym tego roku model jeszcze nie doczekał się rynkowej premiery. Jednak coraz więcej producentów chce rozwijać tę technologię. Jedno jest pewne - przyszłość smartfonów i urządzeń mobilnych rysuje się w ciekawych barwach.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1