OPPO z nowym patentem. Na horyzoncie składany smartfon z wysuwaną kamerą

OPPO z nowym patentem. Na horyzoncie składany smartfon z wysuwaną kamerą

OPPO to kolejny po Samsungu i Huawei producent, który swoją ofertę chce wzbogacić o smartfon ze składanym dotykowym ekranem. Chińska firma udostępniła właśnie pierwsze rendery nadchodzącego modelu.

OPPO to firma, która chce coraz mocniej odcisnąć swoje piętno w segmencie urządzeń mobilnych i nawiązać wymierną walkę z największymi graczami na rynku. W kwietniu tego roku producent zaprezentował swój flagowy smartfon Reno 10x zoom, który został wyposażony w trzy moduły kamer z czego jeden to peryskopowa konstrukcja zapewniająca bardzo duże zbliżenia. Prace nad tym projektem trwały od kilku lat. Teraz jednak czas na nowe wyzwania.

Chiński producent nie chce przegapić odpowiedniego momentu na kolejną ewolucję urządzeń mobilnych. Już przed rokiem firma złożyła wniosek patentowy składanego zaawansowanego smartfona. A teraz został on zaakceptowany i opublikowany przez World Intellectual Property Office (WIPO). Poza tym otrzymaliśmy kilka renderów, które pokazują jak może wyglądać jeden z kolejnych modeli OPPO.

Ze względu na to, że jest to jedynie publikacja patentu i wstępne szkice projektu, nie wiadomo nic  o specyfikacji. Jednak z udostępnionych renderów możemy już wstępnie dowiedzieć się, jak w przyszłości może prezentować się planowany smartfon OPPO. Ekran ma składać się na zewnątrz, a samo urządzenie powinno pochwalić się prawdziwie bezramkową budową. Będzie to możliwe dzięki skorzystaniu z coraz popularniejszego mechanizmu wysuwania głównego aparatu. Dzięki temu główną kamerę swobodnie będziemy mogli wykorzystać także do wykonania zdjęć selfie lub prowadzenia wideorozmów.

Niemniej patent OPPO nie jest niczym nowym. W tym miejscu można przypomnieć Samsung Galaxy Fold - składany smartfon z 6 aparatami, który… jak na razie okazał się kompletnym niewypałem. Niepochlebne opinie testerów spowodowane licznymi awariami ekranu zrobiły swoje. Zaprezentowany w lutym tego roku model jeszcze nie doczekał się rynkowej premiery. Jednak coraz więcej producentów chce rozwijać tę technologię. Jedno jest pewne - przyszłość smartfonów i urządzeń mobilnych rysuje się w ciekawych barwach.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4