OPPO z nowym patentem. Na horyzoncie składany smartfon z wysuwaną kamerą

0
Michał Chrzanowski
12 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

OPPO to kolejny po Samsungu i Huawei producent, który swoją ofertę chce wzbogacić o smartfon ze składanym dotykowym ekranem. Chińska firma udostępniła właśnie pierwsze rendery nadchodzącego modelu.

OPPO to firma, która chce coraz mocniej odcisnąć swoje piętno w segmencie urządzeń mobilnych i nawiązać wymierną walkę z największymi graczami na rynku. W kwietniu tego roku producent zaprezentował swój flagowy smartfon Reno 10x zoom, który został wyposażony w trzy moduły kamer z czego jeden to peryskopowa konstrukcja zapewniająca bardzo duże zbliżenia. Prace nad tym projektem trwały od kilku lat. Teraz jednak czas na nowe wyzwania.

Chiński producent nie chce przegapić odpowiedniego momentu na kolejną ewolucję urządzeń mobilnych. Już przed rokiem firma złożyła wniosek patentowy składanego zaawansowanego smartfona. A teraz został on zaakceptowany i opublikowany przez World Intellectual Property Office (WIPO). Poza tym otrzymaliśmy kilka renderów, które pokazują jak może wyglądać jeden z kolejnych modeli OPPO.

Ze względu na to, że jest to jedynie publikacja patentu i wstępne szkice projektu, nie wiadomo nic  o specyfikacji. Jednak z udostępnionych renderów możemy już wstępnie dowiedzieć się, jak w przyszłości może prezentować się planowany smartfon OPPO. Ekran ma składać się na zewnątrz, a samo urządzenie powinno pochwalić się prawdziwie bezramkową budową. Będzie to możliwe dzięki skorzystaniu z coraz popularniejszego mechanizmu wysuwania głównego aparatu. Dzięki temu główną kamerę swobodnie będziemy mogli wykorzystać także do wykonania zdjęć selfie lub prowadzenia wideorozmów.

Niemniej patent OPPO nie jest niczym nowym. W tym miejscu można przypomnieć Samsung Galaxy Fold - składany smartfon z 6 aparatami, który… jak na razie okazał się kompletnym niewypałem. Niepochlebne opinie testerów spowodowane licznymi awariami ekranu zrobiły swoje. Zaprezentowany w lutym tego roku model jeszcze nie doczekał się rynkowej premiery. Jednak coraz więcej producentów chce rozwijać tę technologię. Jedno jest pewne - przyszłość smartfonów i urządzeń mobilnych rysuje się w ciekawych barwach.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
0
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
94
10
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0