Macro Art Photo Project 2019 - wyniki

Zdjęcia tegorocznych laureatów konkursu Macro Art Photo Project to podróż w magiczny świat, którego nie zobaczysz gołym okiem.

Autor: Michał Chrzanowski

29 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Już po raz trzynasty poznaliśmy zwycięzców Macro Art Photo Project. Jest to konkursu, który jest jednym z czterech dorocznych fotograficznych projektów wchodzących w skład prestiżowego International Garden Photographer of the Year. Za każdym razem jurorzy starają się nagrodzić świeże i nietuzinkowe podejście do makrofotografii obiektów, które możemy znaleźć między innymi w swoich ogrodach.

- Ten projekt fotograficzny ma na celu uczczenie świata roślin i ogrodów poprzez zbliżenia i artystyczne metody uchwycenia botanicznego piękna przyrody - zaznaczają organizatorzy.

Panta Rhei…

W tym roku laureatką nagrody Grand Prix Macro Art Photo Project została wybrana niemiecka fotografka Lizzy Petereit, której zdjęcie „Panta Rhei“ najbardziej trafiło w gusta jurorów. W jej ręce powędrowała nagroda pieniężna w wysokości 500 funtów oraz album tegorocznych laureatów International Garden Photographer of the Year.

- Wszystko płynie, cudowne kwiaty Anemone (zawilec wieńcowy) z mojego ogrodu są najwyraźniej w ruchu; nieustannie zmieniają swój kształt i strukturę - czytamy w opisie zwycięskiego zdjęcia

- Zwycięzcy tej kategorii wykazują żywe wyczucie kontekstu i tego, w jaki sposób i dlaczego skupienie się na pewnych częściach tematu pomaga przekazać wyjątkową historię, uczucie lub nastrój. Ten projekt fotograficzny ma na celu kontynuowanie gatunku fotografii makro, ponieważ odnosi się do fotografii ogrodowej z wysoce oryginalnymi i prowokującymi do myślenia obrazami - dodają organizatorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Nagrodzone prace trafią na wystawę, która odwiedzi kilka miast Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Po więcej szczegółów dotyczących konkursu odsyłamy na stronę igpoty.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
W tym roku nagrody Pultizera przyznano zespołom fotograficznym agencji Reuters i Getty Images oraz Marcusowi Yamowi z LA Times. Tematy przewodnie to pandemia,...
13
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
World Photography Organisation ogłosiło zwycięzców prestiżowego konkursu SWPA 2022. Oto najlepsze zdjęcia z kategorii profesjonalnej, otwartej i...
29
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
Poznaliśmy ostateczne wyniki tegorocznej, odmienionej edycji konkursu World Press Photo. Oto 4 projekty, które zdobyły główne nagrody WPP 2022.
37