Macro Art Photo Project 2019 - wyniki

Zdjęcia tegorocznych laureatów konkursu Macro Art Photo Project to podróż w magiczny świat, którego nie zobaczysz gołym okiem.

0

Autor: Michał Chrzanowski

29 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Już po raz trzynasty poznaliśmy zwycięzców Macro Art Photo Project. Jest to konkursu, który jest jednym z czterech dorocznych fotograficznych projektów wchodzących w skład prestiżowego International Garden Photographer of the Year. Za każdym razem jurorzy starają się nagrodzić świeże i nietuzinkowe podejście do makrofotografii obiektów, które możemy znaleźć między innymi w swoich ogrodach.

- Ten projekt fotograficzny ma na celu uczczenie świata roślin i ogrodów poprzez zbliżenia i artystyczne metody uchwycenia botanicznego piękna przyrody - zaznaczają organizatorzy.

Panta Rhei…

W tym roku laureatką nagrody Grand Prix Macro Art Photo Project została wybrana niemiecka fotografka Lizzy Petereit, której zdjęcie „Panta Rhei“ najbardziej trafiło w gusta jurorów. W jej ręce powędrowała nagroda pieniężna w wysokości 500 funtów oraz album tegorocznych laureatów International Garden Photographer of the Year.

- Wszystko płynie, cudowne kwiaty Anemone (zawilec wieńcowy) z mojego ogrodu są najwyraźniej w ruchu; nieustannie zmieniają swój kształt i strukturę - czytamy w opisie zwycięskiego zdjęcia

- Zwycięzcy tej kategorii wykazują żywe wyczucie kontekstu i tego, w jaki sposób i dlaczego skupienie się na pewnych częściach tematu pomaga przekazać wyjątkową historię, uczucie lub nastrój. Ten projekt fotograficzny ma na celu kontynuowanie gatunku fotografii makro, ponieważ odnosi się do fotografii ogrodowej z wysoce oryginalnymi i prowokującymi do myślenia obrazami - dodają organizatorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Nagrodzone prace trafią na wystawę, która odwiedzi kilka miast Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Po więcej szczegółów dotyczących konkursu odsyłamy na stronę igpoty.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
51
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
17
0