Macro Art Photo Project 2019 - wyniki

Zdjęcia tegorocznych laureatów konkursu Macro Art Photo Project to podróż w magiczny świat, którego nie zobaczysz gołym okiem.

0
Michał Chrzanowski
29 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Już po raz trzynasty poznaliśmy zwycięzców Macro Art Photo Project. Jest to konkursu, który jest jednym z czterech dorocznych fotograficznych projektów wchodzących w skład prestiżowego International Garden Photographer of the Year. Za każdym razem jurorzy starają się nagrodzić świeże i nietuzinkowe podejście do makrofotografii obiektów, które możemy znaleźć między innymi w swoich ogrodach.

- Ten projekt fotograficzny ma na celu uczczenie świata roślin i ogrodów poprzez zbliżenia i artystyczne metody uchwycenia botanicznego piękna przyrody - zaznaczają organizatorzy.

Panta Rhei…

W tym roku laureatką nagrody Grand Prix Macro Art Photo Project została wybrana niemiecka fotografka Lizzy Petereit, której zdjęcie „Panta Rhei“ najbardziej trafiło w gusta jurorów. W jej ręce powędrowała nagroda pieniężna w wysokości 500 funtów oraz album tegorocznych laureatów International Garden Photographer of the Year.

- Wszystko płynie, cudowne kwiaty Anemone (zawilec wieńcowy) z mojego ogrodu są najwyraźniej w ruchu; nieustannie zmieniają swój kształt i strukturę - czytamy w opisie zwycięskiego zdjęcia

- Zwycięzcy tej kategorii wykazują żywe wyczucie kontekstu i tego, w jaki sposób i dlaczego skupienie się na pewnych częściach tematu pomaga przekazać wyjątkową historię, uczucie lub nastrój. Ten projekt fotograficzny ma na celu kontynuowanie gatunku fotografii makro, ponieważ odnosi się do fotografii ogrodowej z wysoce oryginalnymi i prowokującymi do myślenia obrazami - dodają organizatorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Nagrodzone prace trafią na wystawę, która odwiedzi kilka miast Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Po więcej szczegółów dotyczących konkursu odsyłamy na stronę igpoty.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Nikon Small World 2019 - Polak wśród wyróżnionych
Nikon Small World 2019 - Polak wśród wyróżnionych
Transparentny embrion aligatora i wgląd w świat rzeszy mikroorganizmów i cząsteczek, o których większość z nas nie pomyślałby, że mogą zostać sfotografowane.
10
0
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
4
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
27
0