Macro Art Photo Project 2019 - wyniki

Zdjęcia tegorocznych laureatów konkursu Macro Art Photo Project to podróż w magiczny świat, którego nie zobaczysz gołym okiem.

0
Michał Chrzanowski
29 Lipiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Już po raz trzynasty poznaliśmy zwycięzców Macro Art Photo Project. Jest to konkursu, który jest jednym z czterech dorocznych fotograficznych projektów wchodzących w skład prestiżowego International Garden Photographer of the Year. Za każdym razem jurorzy starają się nagrodzić świeże i nietuzinkowe podejście do makrofotografii obiektów, które możemy znaleźć między innymi w swoich ogrodach.

- Ten projekt fotograficzny ma na celu uczczenie świata roślin i ogrodów poprzez zbliżenia i artystyczne metody uchwycenia botanicznego piękna przyrody - zaznaczają organizatorzy.

Panta Rhei…

W tym roku laureatką nagrody Grand Prix Macro Art Photo Project została wybrana niemiecka fotografka Lizzy Petereit, której zdjęcie „Panta Rhei“ najbardziej trafiło w gusta jurorów. W jej ręce powędrowała nagroda pieniężna w wysokości 500 funtów oraz album tegorocznych laureatów International Garden Photographer of the Year.

- Wszystko płynie, cudowne kwiaty Anemone (zawilec wieńcowy) z mojego ogrodu są najwyraźniej w ruchu; nieustannie zmieniają swój kształt i strukturę - czytamy w opisie zwycięskiego zdjęcia

- Zwycięzcy tej kategorii wykazują żywe wyczucie kontekstu i tego, w jaki sposób i dlaczego skupienie się na pewnych częściach tematu pomaga przekazać wyjątkową historię, uczucie lub nastrój. Ten projekt fotograficzny ma na celu kontynuowanie gatunku fotografii makro, ponieważ odnosi się do fotografii ogrodowej z wysoce oryginalnymi i prowokującymi do myślenia obrazami - dodają organizatorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Nagrodzone prace trafią na wystawę, która odwiedzi kilka miast Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Po więcej szczegółów dotyczących konkursu odsyłamy na stronę igpoty.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
148
0
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
189
3
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na podium
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na...
Konkurs MonoVisions już od trzech lat nagradza najlepsze monochromatyczne fotografie z całego świata. Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich...
106
1