Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy

1

Autor: Michał Chrzanowski

1 Sierpień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik Görlitz ma ambitne plany, by ponownie przekonać do siebie fotografów, którzy poszukują klasycznych konstrukcji w unowocześnionych wersjach.

Historia firmy Meyer Optik Görlitz to prawdziwa sinusoida. Przywrócona do życia zaczęła szybko zyskiwać na popularności, by w stosunkowo niedługim czasie zaliczyć druzgocący upadek. Wszystko przez nietrafioną politykę i niewłaściwe prowadzenie kampanii na serwisach zbiórek społecznościowych. W skrócie pieniądze z trwających projektów przeznaczano na produkcję wcześniejszych zamówień, co szybko przełożyło się na problemy z terminową dostawą.

Jak Feniks z popiołów…

W efekcie na jesieni ubiegłego roku Net SE, właściciel Meyer Optik Görlitz, ogłosiło bankructwo, a marka na dobre miała zniknąć z rynku. Jednak tak się nie stało. Firmą w problemach szybko zainteresował się niemiecki producent OPC Optics (Precision Components Europe GmbH), który wykupił pełnię praw do jej wykorzystania i zapowiedział „zupełnie nowe otwarcie z wyższymi standardami produkcji“. A teraz zdradził, że pracuje nad usprawnionymi wersjami klasycznych obiektywów w unowocześnionych wersjach.

- Przeanalizowaliśmy całe istniejące portfolio, zidentyfikowaliśmy potencjał optymalizacji i oceniliśmy go według wysiłku i nakładu pracy. Takie podejście pozwala nam teraz skutecznie opracowywać obiektyw po obiektywie i dotrzymywać terminów. Jesteśmy obecnie w prototypowej fazie pierwszego zoptymalizowanego obiektywu i jesteśmy przekonani, że osiągniemy wzrost jakości mechanicznej i wydajności obrazowania tego i wszystkich innych konstrukcji. W zależności od specyfiki danego obiektywu zakres tych ulepszeń i zmian będzie oczywiście się różnił. Jednak zachowany zostanie „unikalny styl“ każdego z nich - wyjaśnia Timo Heinze, dyrektor zarządzający OPC Optics.

Usprawnienie istniejących szkieł i zapowiedź nowej linii

Szczegółowa analiza obecnego portfolio sprawiła, że producent w pierwszej kolejności będzie chciał zaprezentować odświeżone i poprawione wersje najbardziej popularnych szkieł. W planach jest premiera Trioplana 100 II, który obecnie znajduje się w zaawansowanej fazie testów. Będzie to pierwszy usprawniony obiektyw pod nowym kierownictwem. W opracowaniu są także konstrukcje z serii Lydith i Primoplan, które zostaną całkowicie przeprojektowane pod względem mechaniki, jak również budowy i designu.

Jednak Meyer Optik na tym nie poprzestanie. Wprowadzi także na rynek obiektywy z zupełnie nowej linii Primagon. Starannie skonstruowana konstrukcja standardowej stałki 50 mm f/2 ma składać się z 8 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach. Premiery mamy spodziewać się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Dalsze szczegóły, takie jak dokładna data prezentacji, cena, dostępne mocowania, czy więcej szczegółów technicznych ma „zostać opublikowana we właściwym czasie“.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)