Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy

Autor: Michał Chrzanowski

1 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik Görlitz ma ambitne plany, by ponownie przekonać do siebie fotografów, którzy poszukują klasycznych konstrukcji w unowocześnionych wersjach.

Historia firmy Meyer Optik Görlitz to prawdziwa sinusoida. Przywrócona do życia zaczęła szybko zyskiwać na popularności, by w stosunkowo niedługim czasie zaliczyć druzgocący upadek. Wszystko przez nietrafioną politykę i niewłaściwe prowadzenie kampanii na serwisach zbiórek społecznościowych. W skrócie pieniądze z trwających projektów przeznaczano na produkcję wcześniejszych zamówień, co szybko przełożyło się na problemy z terminową dostawą.

Jak Feniks z popiołów…

W efekcie na jesieni ubiegłego roku Net SE, właściciel Meyer Optik Görlitz, ogłosiło bankructwo, a marka na dobre miała zniknąć z rynku. Jednak tak się nie stało. Firmą w problemach szybko zainteresował się niemiecki producent OPC Optics (Precision Components Europe GmbH), który wykupił pełnię praw do jej wykorzystania i zapowiedział „zupełnie nowe otwarcie z wyższymi standardami produkcji“. A teraz zdradził, że pracuje nad usprawnionymi wersjami klasycznych obiektywów w unowocześnionych wersjach.

- Przeanalizowaliśmy całe istniejące portfolio, zidentyfikowaliśmy potencjał optymalizacji i oceniliśmy go według wysiłku i nakładu pracy. Takie podejście pozwala nam teraz skutecznie opracowywać obiektyw po obiektywie i dotrzymywać terminów. Jesteśmy obecnie w prototypowej fazie pierwszego zoptymalizowanego obiektywu i jesteśmy przekonani, że osiągniemy wzrost jakości mechanicznej i wydajności obrazowania tego i wszystkich innych konstrukcji. W zależności od specyfiki danego obiektywu zakres tych ulepszeń i zmian będzie oczywiście się różnił. Jednak zachowany zostanie „unikalny styl“ każdego z nich - wyjaśnia Timo Heinze, dyrektor zarządzający OPC Optics.

Usprawnienie istniejących szkieł i zapowiedź nowej linii

Szczegółowa analiza obecnego portfolio sprawiła, że producent w pierwszej kolejności będzie chciał zaprezentować odświeżone i poprawione wersje najbardziej popularnych szkieł. W planach jest premiera Trioplana 100 II, który obecnie znajduje się w zaawansowanej fazie testów. Będzie to pierwszy usprawniony obiektyw pod nowym kierownictwem. W opracowaniu są także konstrukcje z serii Lydith i Primoplan, które zostaną całkowicie przeprojektowane pod względem mechaniki, jak również budowy i designu.

Jednak Meyer Optik na tym nie poprzestanie. Wprowadzi także na rynek obiektywy z zupełnie nowej linii Primagon. Starannie skonstruowana konstrukcja standardowej stałki 50 mm f/2 ma składać się z 8 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach. Premiery mamy spodziewać się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Dalsze szczegóły, takie jak dokładna data prezentacji, cena, dostępne mocowania, czy więcej szczegółów technicznych ma „zostać opublikowana we właściwym czasie“.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
10
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award...
7
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Lepiej późno niż wcale. Profoto zamierza rozszerzyć swoją ofertę o lampy światła ciągłego do pracy wideo. Premiera już w czerwcu.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)