Meyer Optik Görlitz Trimagon 95 mm f/2.6 - ekskluzywna portretówka już w sprzedaży

0

Autor: Maciej Luśtyk

30 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

O obiektywie po raz pierwszy usłyszeliśmy jesienią zeszłego roku. Teraz jasna portretowa stałka niemieckiego producenta trafia do sprzedaży.

Meyer Optik Görlitz Trimagon 95 mm f/2.6 to profesjonalny obiektyw skierowany do wymagających fotografów portretowych. Według producenta wysokiej jakości soczewki (3 elementy w 3 grupach),  producentów takich jak Schott i O’Hara, pokryte specjalnymi powłokami antyodblaskowymi, oferować mają wyjątkowo ostry i atrakcyjny dla oka obraz, a szkło doskonale radzić ma sobie z rozdzielczościami rzędu 60 Mp i więcej.

Dodatkowo otrzymujemy stalową przysłonę, złożoną z aż 15 listków, co zagwarantować ma plastyczne rozmycie nieostrości nawet na gdy mocniej ją przymkniemy, a możemy to zrobić aż do wartości f/22. Obiektyw oferuje kąt widzenia 25° i pozwala na zamocowanie filtrów o średnicy 52 mm.

Szkło można zamówić za pośrednictwem strony producenta w cenie 1700 euro, w wersjach z mocowaniem Canon i Nikon. Nie jest tanie, ale z pewnością zainteresuje fotografów modowych, którzy chcą pracować na najlepszym sprzęcie.

Z drugiej strony takie osoby zwykle realizują zlecenie z wykorzystaniem aparatów średnioformatowych. Mimo wszystko, jak większość produktów ekskluzywnych, zapewne znajdzie nabywców. To, czy warto wydawać  taką kwotę na obiektyw portretowy możecie ocenić oglądając poniższe zdjęcia przykładowe.

Niebawem w sprzedaży pojawić ma się także wersje z mocowaniami: Fujifilm X, Sony E, Mikro Cztery Trzecie i Leica M.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie pod adresem meyer-optik-goerlitz.com.

 

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Venus Optics Laowa 9 mm f/5.6 FF RL - powitajcie najszerszy obiektyw pełnoklatkowy na świecie
Venus Optics Laowa 9 mm f/5.6 FF RL - powitajcie najszerszy obiektyw pełnoklatkowy na świecie
Istniejące zaledwie kilka lat Venus Optics to wyjątkowy powiew świeżości na rynku optyki - niemal każda konstrukcja jest pod jakimś względem wyjątkowa. Tym razem...
12
1
Fujifilm Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR - szeroki kąt do średniego formatu
Fujifilm Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR - szeroki kąt do średniego formatu
Fujifilm aktualizuje ofertę średnioformatowej optyki i prezentuje model Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR, będący ekwiwalentem 24 mm w systemie pełnoklatkowym. Szkło ma być...
0
0
Meike 85 T2.2 i 65 mm T2.2 Cine - nowe budżetowe obiektywy filmowe
Meike 85 T2.2 i 65 mm T2.2 Cine - nowe budżetowe obiektywy filmowe
Rodzina filmowych obiektywów Meike zwiększyła się o kolejne dwa modele. Tym razem są to szkła o ogniskowej 85 i 65 mm
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)