Meyer-Optik-Görlitz Trioplan 100 mm f/2,8

Meyer-Optik-Görlitz Trioplan 100 mm f/2,8
Niemiecki producent optyki zapowiedział reaktywację zaprezentowanego prawie sto lat temu obiektywu Trioplan 100 mm f/2.8. Obiektyw oferuje ciekawe bokeh, a nowa wersja będzie dostępna w wersji z mocowaniami do większości systemów w grudniu tego roku.
Obiektyw Trioplan 100 mm f/2,8 został pokazany po raz pierwszy w 1916 roku. Za sprawą unikalnego “mydlanego” bokeh obiektyw stał się przedmiotem pożądania wielu fotografów. Specyficzne rozmycie spowodowane jest aberracją optyki oraz zastosowaniem 15-listkowej, stalowej przysłony. Ogniskowa 100 mm sprawia z kolei, że szkło świetnie nadaje się do fotografii portretowej.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Prawie 100 lat po premierze pierwowzoru producent zamierza reaktywować szkło w wersji z mocowaniami M42, Canon EF, Nikon F, Fujifilm XF, Sony E oraz Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw ma być dostępny w grudniu w cenie 1,400 euro.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie na stronie meyer-optik-goerlitz.de.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1