Meyer Optik Görlitz otwiera własną manufakturę obiektywów

Autor: Maciej Luśtyk

17 Listopad 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Wygląda na to, że historia kultowej marki powraca na właściwe tory. Nowy właściciel firmy informuje o zmianie siedziby i uruchomieniu własnej manufaktury. Już niebawem zobaczymy więcej niemieckiej optyki.

Współczesna historia Meyer Optik Görlitz to pewnie temat na ciekawy dokument. Reaktywowana marka zaliczyła najpierw chwilowy sukces, by potem szybko ogłosić bankructwo. Wszystko przez nietrafioną politykę i niewłaściwe prowadzenie kampanii na serwisach zbiórek społecznościowych. W skrócie pieniądze z trwających projektów przeznaczano na produkcję wcześniejszych zamówień, co szybko przełożyło się na problemy z terminową dostawą.

W rezultacie w 2018 roku właściciel marki, Net SE, rozpoczął procedurę likwidacji, a całe przedsięwzięcie przejął niemiecki producent OPC Optics, zapowiadając zupełnie nowe otwarcie. Przede wszystkim nowy producent miał na poważnie zająć się dziedzictwem kultowej marki i prowadzić biznes w tradycyjny sposób, nie opierając go o kampanie crowdfundingowe. Portfolio szkieł się przerzedziło, a dotychczasowe produkcje, które w nim pozostały miały zostać usprawnione.

Nowa siedziba i własna manufaktura - Meyer Optik Görlitz odbudowuje swoją tożsamość

Od czasu przejęcia o firmie było jednak dosyć cicho. Wygląda jednak na to, że już niedługo. MOG ogłosiło zmianę siedziby i uruchomienie własnej manufaktury obiektywów w dzielnicy Rothenburgsortw Hamburgu. Producent zaprasza chętnych do jej odwiedzania i oglądania jak powstają ręcznie robione obiektywy (po wcześniejszym omówieniu), a w najbliższej przyszłości planuje otworzyć w tym miejscu także showroom.

Dla firmy, która produkcję dotychczasowych konstrukcji zlecała podwykonawcy (także niemieckiemu) to z pewnością ważny krok na drodze do odbudowania swoje tożsamości i zaufania klientów. Z pewnością usprawni to także logistykę produkcji. Tym bardziej, że wraz z otwarciem nowej fabryki, MOG przejęło także część personelu, która zajmowała się produkcją optyki u podwykonawcy. Oczywiście fabryka to duże słowo - w przypadku Meyer Optic Goerlitz należałoby zapewne powiedzieć warsztat, w którym będą składane obiektywy. Optyka będzie zaś produkowana przez firmę-siostrę OPC Optics w Bad Kreuznach.

Nowe szkła na horyzoncie

Jeśli chodzi o nowe obiektywy, w przyszłym roku na rynku ukazać mają się wreszcie model Trioplan 35 f/2.8 II oraz warianty modelu Trioplan 100 II do systemów Nikon Z i Canon RF, a w niedalekiej przyszłości mamy zobaczyć także obiektywy Biotar 58 mm f/1.5 II i Biotar 75 mm f/1.5 II, które znajdują się aktualnie w fazie prototypu.

Trzymamy kciuki, żeby się udało.

Więcej informacji znajdziecie na stronie meyer-optik-goerlitz.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Polacy w finałach Red Bull Illume 2021 - największego konkursu fotografii sportów ekstremalnych na świecie
Polacy w finałach Red Bull Illume 2021 - największego konkursu fotografii sportów ekstremalnych na...
Organizatorzy Red Bull Illume przez cały najbliższy tydzień będą ujawniać nazwiska laureatów tegorocznej edycji tego wyjątkowego konkursu. O główną nagrodę walczy 4...
9
Nikon zawiązuje współpracę z Nissin i Profoto
Nikon zawiązuje współpracę z Nissin i Profoto
Współpraca z producentami akcesoriów oświetleniowych rozszerzyć ma kwestie kompatybilności i zwiększyć możliwości w zakresie pracy ze sztucznym światłem.
8
Róbcie zapasy - filmy Kodak od nowego roku znacznie zdrożeją
Róbcie zapasy - filmy Kodak od nowego roku znacznie zdrożeją
Kodak potwierdził informacje o planowanych (kolejnych) podwyżkach materiałów światłoczułych. Zdrożeją zarówno produkty amatorskie jak i profesjonalne. Niektóre nawet o 25 procent.
26
Powiązane artykuły