Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019

Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.

1
Michał Chrzanowski
12 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Drone Awards, organizowany przez Stowarzyszenie Art Photo Travel, to stosunkowo młody konkurs poświęcony fotografii lotniczej. Jest on otwarty zarówno na zdjęcia jak i filmy wykonane z dronów, jak również samolotów, helikopterów, balonów czy lotni.

Niemniej mimo krótkiego stażu szybko stał się wiodącym konkursem fotograficznym dla pasjonatów podniebnych ujęć. Do tegorocznej edycji nadesłano ponad 4500 prac przez fotografów ze 107 krajów świata, którzy rywalizowali ze sobą w siedmiu kategoriach: Abstract, Nature, People, Sport, Urban, Wildlife i Video.

Jacek Deneka, „A Shoal of Colorful Fish"

W tym roku najlepszą nadesłaną pracą było zdjęcia „A Shoal of Colorful Fish“ autorstwa Jacka Deneki, który otrzymał tytuł Drone Photographer of the Year. Fotografia została wykonana podczas tegorocznego 50-kilometrowego Biegu Piastów, organizowanego w Jakuszycach (Polska).

- Bardzo się cieszę, że moje zdjęcie zostało fotografią roku Drone Awards 2019. To był drugi raz, kiedy wysłałem swoją fotografię na jakiś konkurs. Wygrana w tak prestiżowym i międzynarodowym środowisku to ogromny zastrzyk energii. Wkładam w swoją pracę całe serce i miło mi, że zostało to docenione. Jestem głównie fotografem sportowym z wąską specjalizacją, bo fotografuję głównie biegi trailowe w górskim środowisku. Zwycięskie zdjęcie „A Shoal of Colorful Fish“ powstało podczas tegorocznej edycji Biegu Piastów. Uwielbiam nową perspektywę, którą daje fotografowanie z powietrza. Tu wzniosłem się dronem Mavic 2 Pro ponad lasem i ujrzałem malutkich biegaczy narciarskich sunących jak ławica kolorowych rybek pośród rafy koralowej. Udało mi się uchwycić ten niesamowity obrazek - powiedział nam Jacek Deneka.

Jednak Deneka nie jest jedynym Polakiem nagrodzonym w konkursie. Pierwsze miejsce w kategorii „Nature“ zajęło zdjęcie „Island of Love“ autorstwa Jeremiasza Gądeka. W tej sekcji wyróżnienie otrzymał także Bartek Wierzbicki. Natomiast prace Grzegorza Tatara i Marcina Giby zostały uznane w kategorii „Urban“. - Zwycięzcy tego prestiżowego konkursu fotograficznego pokazują różnorodność i kunszt rzemiosła - podkreślają organizatorzy.

Galeria laureatów Drone Awards 2019

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Alex Chacon, „Bolivia by Motorbike and Drone“

I miejsce w kategorii Video

 

Zwycięskie prace zostaną wystawione w październiku tego roku na wystawie Sky is the limit w Sienie (Włochy). Po więcej informacji, w tym po szczegółowy regulamin odsyłamy na stronę droneawards.photo.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
24
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
50. rocznicę lądowania na Księżycu Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z łódzką filmówką uczciła osobliwym konkursem, którego celem była kreatywna interpretacja misji...
26
1
Powiązane artykuły