Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019

1
Michał Chrzanowski
12 Lipiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.

Drone Awards, organizowany przez Stowarzyszenie Art Photo Travel, to stosunkowo młody konkurs poświęcony fotografii lotniczej. Jest on otwarty zarówno na zdjęcia jak i filmy wykonane z dronów, jak również samolotów, helikopterów, balonów czy lotni.

Niemniej mimo krótkiego stażu szybko stał się wiodącym konkursem fotograficznym dla pasjonatów podniebnych ujęć. Do tegorocznej edycji nadesłano ponad 4500 prac przez fotografów ze 107 krajów świata, którzy rywalizowali ze sobą w siedmiu kategoriach: Abstract, Nature, People, Sport, Urban, Wildlife i Video.

Jacek Deneka, „A Shoal of Colorful Fish"

W tym roku najlepszą nadesłaną pracą było zdjęcia „A Shoal of Colorful Fish“ autorstwa Jacka Deneki, który otrzymał tytuł Drone Photographer of the Year. Fotografia została wykonana podczas tegorocznego 50-kilometrowego Biegu Piastów, organizowanego w Jakuszycach (Polska).

- Bardzo się cieszę, że moje zdjęcie zostało fotografią roku Drone Awards 2019. To był drugi raz, kiedy wysłałem swoją fotografię na jakiś konkurs. Wygrana w tak prestiżowym i międzynarodowym środowisku to ogromny zastrzyk energii. Wkładam w swoją pracę całe serce i miło mi, że zostało to docenione. Jestem głównie fotografem sportowym z wąską specjalizacją, bo fotografuję głównie biegi trailowe w górskim środowisku. Zwycięskie zdjęcie „A Shoal of Colorful Fish“ powstało podczas tegorocznej edycji Biegu Piastów. Uwielbiam nową perspektywę, którą daje fotografowanie z powietrza. Tu wzniosłem się dronem Mavic 2 Pro ponad lasem i ujrzałem malutkich biegaczy narciarskich sunących jak ławica kolorowych rybek pośród rafy koralowej. Udało mi się uchwycić ten niesamowity obrazek - powiedział nam Jacek Deneka.

Jednak Deneka nie jest jedynym Polakiem nagrodzonym w konkursie. Pierwsze miejsce w kategorii „Nature“ zajęło zdjęcie „Island of Love“ autorstwa Jeremiasza Gądeka. W tej sekcji wyróżnienie otrzymał także Bartek Wierzbicki. Natomiast prace Grzegorza Tatara i Marcina Giby zostały uznane w kategorii „Urban“. - Zwycięzcy tego prestiżowego konkursu fotograficznego pokazują różnorodność i kunszt rzemiosła - podkreślają organizatorzy.

Galeria laureatów Drone Awards 2019

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Alex Chacon, „Bolivia by Motorbike and Drone“

I miejsce w kategorii Video

 

Zwycięskie prace zostaną wystawione w październiku tego roku na wystawie Sky is the limit w Sienie (Włochy). Po więcej informacji, w tym po szczegółowy regulamin odsyłamy na stronę droneawards.photo.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Zobacz wyjątkowy świat ptaków na zdjęciach laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji Audubon Photography Awards.
0
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania...
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam...
23
2
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się...
23
2