Corel PaintShop Pro 2020 - nowe funkcje, lepsza wydajność

3

Autor: Michał Chrzanowski

9 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Dwa nowe narzędzia SmartClone i Refine Brush, a także wydajniejsza praca i poprawa szybkości działania - to tylko kilka nowości, które pojawiły się w zaprezentowanym programie Corel PaintShop Pro 2020.

Firma Corel zaprezentowała wreszcie najnowszą odsłonę PaintShop Pro 2020 - programu, który łączy w sobie możliwość edycji zdjęć z funkcjami wykorzystywanymi do projektowania graficznego. Jak zaznacza producent aplikacja ma „koncentrować się bardziej na manipulacji zdjęciami niż na prostym retuszu“ i powinna „zaspokoić potrzeby użytkowników i to za niewygórowaną cenę“.

- Jest to potężny, kompleksowe zestawy do edycji zdjęć i projektowania graficznego zaprojektowany dla fotografów i twórców treści, którzy chcą tworzyć imponujące obrazy, wyrafinowane kompozycje fotograficzne i atrakcyjne projekty - obiecuje producent.

Co nowego?

W programie pojawiły się dwa wcześniej niespotykane narzędzia. Pierwszym jest funkcja  SmartClone, która wykorzystuje technologię „content-aware cloning“. Dzięki temu będziemy w stanie tworzyć obrazy lub grafiki scalone z kilku elementów. Natomiast drugą nowością jest Refine Brush, który powinien dostarczyć wyjątkowej precyzji w momencie zaznaczania nawet najmniejszych obiektów lub dokonywania ich obrysów. Jednak to nie wszystko. Użytkownicy korzystający z PaintShop Pro 2020 powinni od razu zauważyć lepszą wydajność i szybkość, zoptymalizowany „workflow“, uproszczony i bardziej intuicyjny interfejs. Otrzymać także mamy wsparcie dla plików RAW z najnowszych aparatów.

Cena i dostępność

Corel PaintShop Pro 2020 jest już dostępny w sprzedaży za 299 zł. Program możecie pobrać ze strony producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Najnowsze iPady z procesorem M1 udowodniły, że mogą stać się funkcjonalną stacją do obróbki zdjęć i filmów. Skorzystać chce z tego Capture One, wypuszczając „mobilną”...
0
0
Nikon ma gratkę dla fotografów sportowych. NX Field to profesjonalny system zdalnego sterowania
Nikon ma gratkę dla fotografów sportowych. NX Field to profesjonalny system zdalnego sterowania
17 czerwca zadebiutuje NX Field - system, który umożliwi połączenie i zdalne sterowanie wieloma aparatami i automatyczne przesyłanie z nich zdjęć na serwery FTP. A...
0
0