Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Corel PaintShop Pro 2020 - nowe funkcje, lepsza wydajność

3

Autor: Michał Chrzanowski

9 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Dwa nowe narzędzia SmartClone i Refine Brush, a także wydajniejsza praca i poprawa szybkości działania - to tylko kilka nowości, które pojawiły się w zaprezentowanym programie Corel PaintShop Pro 2020.

Firma Corel zaprezentowała wreszcie najnowszą odsłonę PaintShop Pro 2020 - programu, który łączy w sobie możliwość edycji zdjęć z funkcjami wykorzystywanymi do projektowania graficznego. Jak zaznacza producent aplikacja ma „koncentrować się bardziej na manipulacji zdjęciami niż na prostym retuszu“ i powinna „zaspokoić potrzeby użytkowników i to za niewygórowaną cenę“.

- Jest to potężny, kompleksowe zestawy do edycji zdjęć i projektowania graficznego zaprojektowany dla fotografów i twórców treści, którzy chcą tworzyć imponujące obrazy, wyrafinowane kompozycje fotograficzne i atrakcyjne projekty - obiecuje producent.

Co nowego?

W programie pojawiły się dwa wcześniej niespotykane narzędzia. Pierwszym jest funkcja  SmartClone, która wykorzystuje technologię „content-aware cloning“. Dzięki temu będziemy w stanie tworzyć obrazy lub grafiki scalone z kilku elementów. Natomiast drugą nowością jest Refine Brush, który powinien dostarczyć wyjątkowej precyzji w momencie zaznaczania nawet najmniejszych obiektów lub dokonywania ich obrysów. Jednak to nie wszystko. Użytkownicy korzystający z PaintShop Pro 2020 powinni od razu zauważyć lepszą wydajność i szybkość, zoptymalizowany „workflow“, uproszczony i bardziej intuicyjny interfejs. Otrzymać także mamy wsparcie dla plików RAW z najnowszych aparatów.

Cena i dostępność

Corel PaintShop Pro 2020 jest już dostępny w sprzedaży za 299 zł. Program możecie pobrać ze strony producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2