Corel PaintShop Pro 2020 - nowe funkcje, lepsza wydajność

Autor: Michał Chrzanowski

9 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Dwa nowe narzędzia SmartClone i Refine Brush, a także wydajniejsza praca i poprawa szybkości działania - to tylko kilka nowości, które pojawiły się w zaprezentowanym programie Corel PaintShop Pro 2020.

Firma Corel zaprezentowała wreszcie najnowszą odsłonę PaintShop Pro 2020 - programu, który łączy w sobie możliwość edycji zdjęć z funkcjami wykorzystywanymi do projektowania graficznego. Jak zaznacza producent aplikacja ma „koncentrować się bardziej na manipulacji zdjęciami niż na prostym retuszu“ i powinna „zaspokoić potrzeby użytkowników i to za niewygórowaną cenę“.

- Jest to potężny, kompleksowe zestawy do edycji zdjęć i projektowania graficznego zaprojektowany dla fotografów i twórców treści, którzy chcą tworzyć imponujące obrazy, wyrafinowane kompozycje fotograficzne i atrakcyjne projekty - obiecuje producent.

Co nowego?

W programie pojawiły się dwa wcześniej niespotykane narzędzia. Pierwszym jest funkcja  SmartClone, która wykorzystuje technologię „content-aware cloning“. Dzięki temu będziemy w stanie tworzyć obrazy lub grafiki scalone z kilku elementów. Natomiast drugą nowością jest Refine Brush, który powinien dostarczyć wyjątkowej precyzji w momencie zaznaczania nawet najmniejszych obiektów lub dokonywania ich obrysów. Jednak to nie wszystko. Użytkownicy korzystający z PaintShop Pro 2020 powinni od razu zauważyć lepszą wydajność i szybkość, zoptymalizowany „workflow“, uproszczony i bardziej intuicyjny interfejs. Otrzymać także mamy wsparcie dla plików RAW z najnowszych aparatów.

Cena i dostępność

Corel PaintShop Pro 2020 jest już dostępny w sprzedaży za 299 zł. Program możecie pobrać ze strony producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień dla zawodowców
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień...
Blackmagic Design prezentuje najnowszą wersję swojego programu do edycji wideo. W 19. odsłonie DaVinci Resolve znajdziemy masę usprawnień i nowe funkcje, które znacznie przyspieszą...
6
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Konkurent dla Lightrooma, program Luminar, debiutuje w końcu w wersji na iPada. Nowa aplikacja chce odmienić sposób w jaki edytujemy, łącząc zabawę z profesjonalnymi rezultatami.
6