Corel PaintShop Pro 2020 - nowe funkcje, lepsza wydajność

3
Michał Chrzanowski
9 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Dwa nowe narzędzia SmartClone i Refine Brush, a także wydajniejsza praca i poprawa szybkości działania - to tylko kilka nowości, które pojawiły się w zaprezentowanym programie Corel PaintShop Pro 2020.

Firma Corel zaprezentowała wreszcie najnowszą odsłonę PaintShop Pro 2020 - programu, który łączy w sobie możliwość edycji zdjęć z funkcjami wykorzystywanymi do projektowania graficznego. Jak zaznacza producent aplikacja ma „koncentrować się bardziej na manipulacji zdjęciami niż na prostym retuszu“ i powinna „zaspokoić potrzeby użytkowników i to za niewygórowaną cenę“.

- Jest to potężny, kompleksowe zestawy do edycji zdjęć i projektowania graficznego zaprojektowany dla fotografów i twórców treści, którzy chcą tworzyć imponujące obrazy, wyrafinowane kompozycje fotograficzne i atrakcyjne projekty - obiecuje producent.

Co nowego?

W programie pojawiły się dwa wcześniej niespotykane narzędzia. Pierwszym jest funkcja  SmartClone, która wykorzystuje technologię „content-aware cloning“. Dzięki temu będziemy w stanie tworzyć obrazy lub grafiki scalone z kilku elementów. Natomiast drugą nowością jest Refine Brush, który powinien dostarczyć wyjątkowej precyzji w momencie zaznaczania nawet najmniejszych obiektów lub dokonywania ich obrysów. Jednak to nie wszystko. Użytkownicy korzystający z PaintShop Pro 2020 powinni od razu zauważyć lepszą wydajność i szybkość, zoptymalizowany „workflow“, uproszczony i bardziej intuicyjny interfejs. Otrzymać także mamy wsparcie dla plików RAW z najnowszych aparatów.

Cena i dostępność

Corel PaintShop Pro 2020 jest już dostępny w sprzedaży za 299 zł. Program możecie pobrać ze strony producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już za miesiąc, ale jeszcze dziś możesz kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
0
2
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Nowa generacja edytora RAW, który dla wielu może stać się zastępstwem dla Lightrooma wprowadza szereg nowości, w tym między innymi zaawansowane funkcje maskowania i...
11
0