Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

ShiftCam 12 mm to asferyczny szerokokątny obiektyw do smartfona

0

Autor: Michał Chrzanowski

13 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Zerowa dystorsja, odpowiedni minimalizowana aberracja chromatyczna, wysoka rozdzielczość i skuteczna praca w ostrym słońcu - to wszystko ma zapewniać obiektyw ShiftCam 12 mm zaprojektowany z myślą o fotografii mobilnej.

ShiftCam to producent, który po raz pierwszy światu dał się poznać w 2017 roku. Wtedy za pośrednictwem serwisu Kickstarter pokazał swoje pierwsze rozwiązania zaprojektowane z myślą o smartfonach, a w szczególności o fotografii mobilnej. Od tamtej pory oferta powiększyła się o kilka optycznych adapterów, które umożliwiają zmianę pola widzenia i poprawę jakości rejestrowanych obrazów. Teraz jednak firma powraca z kolejnym ciekawym projektem asferycznego obiektywu o ekwiwalencie ogniskowej 12 mm, który ma odznaczać się ponadprzeciętnymi osiągami, w tym zerową dystorsją.

- To pierwszy w swoim rodzaju obiektyw asferyczny, który pozwala na zerowe zniekształcenie obrazu, nawet przy imponującym szerokim kącie widzenia. Unikalna konstrukcja optyczna w połączeniu z nano-powłoką minimalizują aberracje chromatyczne i niepożądane rozbłyski, aby uzyskać ostrzejszy obraz. Wyrazistość brzegów kadru sprawia, że ten innowacyjny zdejmowany obiektyw jest idealny do precyzyjnej fotografii - zaznacza producent.

 

W przypadku ShiftCam 12 mm mamy do czynienia z przemyślanym i całkiem zaawansowanym projektem. Szerokokątny obiektyw zapewnia 122º pole widzenia, dzięki czemu może sprawdzić się w różnych sytuacjach (krajobrazie lub architekturze), gdzie w kadrze będziemy chcieli zawrzeć sporo informacji. Układ optyczny tego maleństwa składa się z 6 elementów rozmieszczonych w 4 grupach. Ma on odznaczać się wręcz zerowymi zniekształceniami obrazu. Do tego na przednią soczewkę naniesiono specjalne nano-powłoki, które mają chronić przed objawianiem się na zdjęciach blików i flar występujących podczas pracy pod słońce. Poza tym obiektyw, który do smartfona mocuje się poprzez dedykowane etui, wykonano z aluminium.

ShiftCam wystartowało z akcją na Kickstarterze, którą już teraz można nazwać wyjątkowo udaną. Zakładana kwota 10 tys. dolarów w zaledwie kilka chwil została przekroczona. Obecnie producentowi udało się zebrać ponad 105 tys. dolarów, a do końca kampanii pozostało jeszcze 28 dni. Swój egzemplarz ShiftCam 12 mm można nabyć za 89 dolarów. Pierwsze wysyłki są planowane na sierpień tego roku.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. Do końca roku kupicie je w rekordowo niskich cenach.
32
0