ShiftCam 12 mm to asferyczny szerokokątny obiektyw do smartfona

0
Michał Chrzanowski
13 Czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Zerowa dystorsja, odpowiedni minimalizowana aberracja chromatyczna, wysoka rozdzielczość i skuteczna praca w ostrym słońcu - to wszystko ma zapewniać obiektyw ShiftCam 12 mm zaprojektowany z myślą o fotografii mobilnej.

ShiftCam to producent, który po raz pierwszy światu dał się poznać w 2017 roku. Wtedy za pośrednictwem serwisu Kickstarter pokazał swoje pierwsze rozwiązania zaprojektowane z myślą o smartfonach, a w szczególności o fotografii mobilnej. Od tamtej pory oferta powiększyła się o kilka optycznych adapterów, które umożliwiają zmianę pola widzenia i poprawę jakości rejestrowanych obrazów. Teraz jednak firma powraca z kolejnym ciekawym projektem asferycznego obiektywu o ekwiwalencie ogniskowej 12 mm, który ma odznaczać się ponadprzeciętnymi osiągami, w tym zerową dystorsją.

- To pierwszy w swoim rodzaju obiektyw asferyczny, który pozwala na zerowe zniekształcenie obrazu, nawet przy imponującym szerokim kącie widzenia. Unikalna konstrukcja optyczna w połączeniu z nano-powłoką minimalizują aberracje chromatyczne i niepożądane rozbłyski, aby uzyskać ostrzejszy obraz. Wyrazistość brzegów kadru sprawia, że ten innowacyjny zdejmowany obiektyw jest idealny do precyzyjnej fotografii - zaznacza producent.

 

W przypadku ShiftCam 12 mm mamy do czynienia z przemyślanym i całkiem zaawansowanym projektem. Szerokokątny obiektyw zapewnia 122º pole widzenia, dzięki czemu może sprawdzić się w różnych sytuacjach (krajobrazie lub architekturze), gdzie w kadrze będziemy chcieli zawrzeć sporo informacji. Układ optyczny tego maleństwa składa się z 6 elementów rozmieszczonych w 4 grupach. Ma on odznaczać się wręcz zerowymi zniekształceniami obrazu. Do tego na przednią soczewkę naniesiono specjalne nano-powłoki, które mają chronić przed objawianiem się na zdjęciach blików i flar występujących podczas pracy pod słońce. Poza tym obiektyw, który do smartfona mocuje się poprzez dedykowane etui, wykonano z aluminium.

ShiftCam wystartowało z akcją na Kickstarterze, którą już teraz można nazwać wyjątkowo udaną. Zakładana kwota 10 tys. dolarów w zaledwie kilka chwil została przekroczona. Obecnie producentowi udało się zebrać ponad 105 tys. dolarów, a do końca kampanii pozostało jeszcze 28 dni. Swój egzemplarz ShiftCam 12 mm można nabyć za 89 dolarów. Pierwsze wysyłki są planowane na sierpień tego roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0