7Artisans Photoelectric 75 mm f/1.25 - ultrajasna manualna portretówka już dostępny w przedsprzedaży

3

Autor: Michał Chrzanowski

12 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Wysoka rozdzielczość, wręcz kremowe rozmycia nieostrości oraz całkiem zwarta budowa - to najważniejsze cechy portretowego modelu 7artisans Photoelectric 75 mm f/1.25 dostępnego z mocowaniem Leica M.

7Artisans to chiński producent obiektywów, który przebił się do świadomości odbiorców za sprawą ciekawych szkieł w wyjątkowo niskiej cenie. W niedługim czasie zbudował całkiem pokaźną ofertę obiektywów do różnych systemów. Znajdziemy w niej między innymi 7.5 mm f/2.8, stałkę typu rybie oko do bezlusterkowców z matrycą APS-C i Mikro Cztery Trzecie, standard 50 mm f/1.8 z mocowaniem Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie czy 60 mm f/2.8 zaprojektowany z myślą o makrofotografii. Jednak teraz producent zaprezentował model 75 mm f/1.25 - ciekawią portretówkę do systemu Leica M, która ma odznaczać się ponadprzeciętną jakością obrazu.

- Zastosowana koncepcja optyczna Sonnar promuje wysoki stopień ostrości, a zaawansowane technologie powlekania i polerowania pomagają zredukować odblask i flary oraz poprawiają kontrastu - obiecuje producent.

We wnętrzu najnowszej portretówki 7artisans znajdziemy układ optyczny, który składa się z 7 elementów rozlokowanych w 6 grupach. Firma nie zdradza jednak szczegółów dotyczących zastosowania specjalnych soczewek. Wiemy jedynie, że poszczególne szkła pokryto wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi, które mają minimalizować występowanie zjawiska odblasków i flar podczas pracy w wymagającym oświetleniu. Z kolei za plastykę obrazu ma odpowiadać połączenie ogniskowej 75 mm (33° pole widzenia) z 13-listkową przysłoną o nominalnym otworze f/1.2 (przymkniemy do f/16), co ma zapewnić wręcz kremowe rozmycia z relatywnie okrągłym efektem bokeh. Minimalna odległość ogniskowania w pełni manualnego obiektywu wynosi 66 mm, zaś na przedni element optyki będziemy w stanie nakręcić filtry o średnicy 62 mm. To wszystko zamknięto w tubusie, który mierzy 69.5 x 72.6 mm i waży 608 g.

Cena i dostępność

7Artisans Photoelectric 75 mm f/1.25 z mocowaniem Leica M jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 449 dolarów. Warto jednak zauważyć, że przy pomocy specjalnego adaptera 7artisans (cena 25 dolarów) obiektyw będziemy w stanie podpiąć do pełnokaltkowych bezlusterkowców Sony, Nikona, Canona i Panasonika.

Nazwa 7Artisans Photoelectric 75 mm f/1.25
Producent
Typ stałoogniskowy
Mocowanie Leica M
Ogniskowa 75 mm
Maksymalna jasność 1.3
Maksymalna wartość przysłony 16
Liczba listków przysłony 13
Pierścień przysłony tak
Układ optyczny 7 elementów / 6 grup
Wewnętrzne ogniskowanie tak
Pole widzenia 33°
Minimalna odległość ogniskowania 66 mm
Tryb makro nie
Średnica filtra 62 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus nie
Stabilizacja nie
Skala odległości tak
Przycisk funkcyjny nie
Uszczelnienia nie
Mocowanie statywowe nie
Wymiary 69.5 x 72.6 mm
Waga 608 g
Akcesoria dwa dekielki
Cena w dniu premiery 449 dolarów

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Największy obiektyw z autofokusem, czyli niezwykle rzadki Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie wystawiony na aukcji w Niemczech. Dlaczego to szkło jest takie wyjątkowe?
0
0
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Wyprodukowano go w ilości jedynie 10 sztuk. Zeiss Planar 50 mm f/0.7 zaprojektowano dla NASA, by fotografować Księżyc. Teraz jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji. Oczywiście tani nie...
0
0
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus rozbudowuje ofertę profesjonalnych obiektywów do Mikro Cztery Trzecie o uniwersalny model o ekwiwalencie 16-50 mm, który choć nie należy do najjaśniejszych,...
0
1