7Artisans 60 mm f/2.8 Macro - tani manualny obiektyw makro do bezlusterkowców z matrycą APS-C

7Artisans 60 mm f/2.8 Macro - tani manualny obiektyw makro do bezlusterkowców z matrycą APS-C

Używasz bezlusterkowców i poszukujesz niedrogiego obiektywu na początek przygody z fotografią makro? Chiński producent ma coś dla ciebie.

7 Artisans to chiński producent obiektywów, który przebił się do świadomości odbiorców za sprawą rekordowo niskich cen oferowanych konstrukcji. Prawdopodobnie nie można oczekiwać po nich wysokiej jakości optycznej, ale z pewnością mogą stać się ciekawą propozycja dla amatorów z ograniczonym budżetem, którzy szukają ciekawych obiektywów na początek przygody z bardziej świadomą fotografią.

Co potrafi najtańsze makro na rynku?

Rodzinę chińskich szkieł rozszerzył właśnie nowy manualny obiektyw 7Artisans 60 mm f/2.8, stworzony z myślą o aparat wyposażonych w matryce formatu APS-C (otrzymamy więc ekwiwalent ogniskowej równy 90 mm). Jak przystało na obiektyw makro, przy minimalnej odległości ostrzenia (26 cm) otrzymujemy maksymalne powiększenie 1:1. Sam układ optyczny zbudowany został na bazie 8 elementów w 7 grupach i oferuje 10-listkową przysłonę, która domkniemy do wartości f/16.

Co ciekawe, obiektyw został wykonany z metalu i oferuje bezstopniowy pierścień regulacji przysłony, dzięki czemu może okazać się przydatny także podczas filmowania. Warto też wspomnieć o dołączanej do zestawu tulejce, którą możemy nakręcić na przednią soczewkę w celu zapobiegnięcia zabrudzenia się frontowego elementu. Samo szkło jest też bardzo kompaktowe - mierzy jedyne 66 x 55 mm - ale całkiem ciężkie. Jego waga to aż 550 g.

Czego można spodziewać się po tej budżetowej konstrukcji? Zobaczcie galerię oficjalnych zdjęć przykładowych. Niestety producent nie udostępnia plików w pełnej rozdzielczości, ale trzeba przyznać, że nie wygląda to źle.

Zdjęcia przykładowe:

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku 7 Artisans mamy do czynienia z wyjątkowo atrakcyjną ceną, która sprawia, że nawet jeśli nie otrzymamy najwyższej jakości obrazu, to konstrukcja i tak jest warta grzechu. W serwisach aukcyjnych nowy obiektyw kupimy za 179 euro, czyli około 770 zł.

Obiektyw dostępny jest w wersjach z mocowaniami Canon EF-M, Sony E, Fujifilm X, Mikro Cztery Trzecie i Leica L.

Specyfikacja:

Nazwa 7Artisans 60 mm f/2.8 Macro
Producent
Typ stałoogniskowy
Mocowanie Canon EF-M, Fujifilm X, L-mount, Miko Cztery Trzecie, Sony E
Ogniskowa 60 mm
Liczba listków przysłony 10
Pierścień przysłony tak
Tryb bezstopniowy przysłony tak
Układ optyczny 8 elementów w 7 grupach
Pole widzenia 25 stopni
Maksymalne powiększenie 1:1
Minimalna odległość ogniskowania 26 cm
Tryb makro tak
Średnica filtra 39 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus nie
Stabilizacja nie
Obudowa metal
Skala odległości tak
Przycisk funkcyjny nie
Uszczelnienia nie
Mocowanie statywowe nie
Osłona przeciwsłoneczna tak
Wymiary 66 x 55 mm
Waga 550 g
Cena w dniu premiery 180 euro

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie pod adresem 7artisans.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0