7Artisans 60 mm f/2.8 Macro - tani manualny obiektyw makro do bezlusterkowców z matrycą APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

5 Czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Używasz bezlusterkowców i poszukujesz niedrogiego obiektywu na początek przygody z fotografią makro? Chiński producent ma coś dla ciebie.

7 Artisans to chiński producent obiektywów, który przebił się do świadomości odbiorców za sprawą rekordowo niskich cen oferowanych konstrukcji. Prawdopodobnie nie można oczekiwać po nich wysokiej jakości optycznej, ale z pewnością mogą stać się ciekawą propozycja dla amatorów z ograniczonym budżetem, którzy szukają ciekawych obiektywów na początek przygody z bardziej świadomą fotografią.

Co potrafi najtańsze makro na rynku?

Rodzinę chińskich szkieł rozszerzył właśnie nowy manualny obiektyw 7Artisans 60 mm f/2.8, stworzony z myślą o aparat wyposażonych w matryce formatu APS-C (otrzymamy więc ekwiwalent ogniskowej równy 90 mm). Jak przystało na obiektyw makro, przy minimalnej odległości ostrzenia (26 cm) otrzymujemy maksymalne powiększenie 1:1. Sam układ optyczny zbudowany został na bazie 8 elementów w 7 grupach i oferuje 10-listkową przysłonę, która domkniemy do wartości f/16.

Co ciekawe, obiektyw został wykonany z metalu i oferuje bezstopniowy pierścień regulacji przysłony, dzięki czemu może okazać się przydatny także podczas filmowania. Warto też wspomnieć o dołączanej do zestawu tulejce, którą możemy nakręcić na przednią soczewkę w celu zapobiegnięcia zabrudzenia się frontowego elementu. Samo szkło jest też bardzo kompaktowe - mierzy jedyne 66 x 55 mm - ale całkiem ciężkie. Jego waga to aż 550 g.

Czego można spodziewać się po tej budżetowej konstrukcji? Zobaczcie galerię oficjalnych zdjęć przykładowych. Niestety producent nie udostępnia plików w pełnej rozdzielczości, ale trzeba przyznać, że nie wygląda to źle.

Zdjęcia przykładowe:

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku 7 Artisans mamy do czynienia z wyjątkowo atrakcyjną ceną, która sprawia, że nawet jeśli nie otrzymamy najwyższej jakości obrazu, to konstrukcja i tak jest warta grzechu. W serwisach aukcyjnych nowy obiektyw kupimy za 179 euro, czyli około 770 zł.

Obiektyw dostępny jest w wersjach z mocowaniami Canon EF-M, Sony E, Fujifilm X, Mikro Cztery Trzecie i Leica L.

Specyfikacja:

Nazwa 7Artisans 60 mm f/2.8 Macro
Producent
Typ stałoogniskowy
Mocowanie Canon EF-M
Fujifilm X
L-mount
Miko Cztery Trzecie
Sony E
Ogniskowa 60 mm
Liczba listków przysłony 10
Pierścień przysłony tak
Tryb bezstopniowy przysłony tak
Układ optyczny 8 elementów w 7 grupach
Pole widzenia 25 stopni
Maksymalne powiększenie 1:1
Minimalna odległość ogniskowania 26 cm
Tryb makro tak
Średnica filtra 39 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus nie
Stabilizacja nie
Obudowa metal
Skala odległości tak
Przycisk funkcyjny nie
Uszczelnienia nie
Mocowanie statywowe nie
Osłona przeciwsłoneczna tak
Wymiary 66 x 55 mm
Waga 550 g
Cena w dniu premiery 180 euro

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie pod adresem 7artisans.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui nie zwalnia tempa. Po budżetowych anamorficznych konstrukcjach do kamer Super 35 (APS-C) przyszła kolej na pełną klatkę. W zależności od używanego aparatu,...
6
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem....
10
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
Chiński producent prezentuje kolejny obiektyw z serii jasnych stałek do bezlusterkowych systemów APS-C. 7Artisans 25 mm f/0.95 mm to manualny odpowiednik obiektywu 35...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)