7Artisans 50 mm f/1.8 - manualna stałka do bezlusterkowców z APS-C i Mikro Cztery Trzecie za około 350 zł

1
Michał Chrzanowski
21 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

7Artisans to firma, która powoli zapisuje się w świadomości użytkowników bezlusterkowców, jako producent niedrogich obiektywów. Ofertę właśnie powiększył model 50 mm f/1.8, który dostaniemy z mocowaniem Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie.

Firma 7Artisans nie daje o sobie zapomnieć i prezentuje kolejny budżetowy obiektyw, który powinien przypaść do gustu użytkownikom bezlusterkowców z matrycami APS-C, jak również Mikro Cztery Trzecie. Do tej pory w ofercie mogliśmy natrafić na: 12 mm f/2.8, 35 mm f/1.2 i 7.5 mm f/2.8 Fisheye MK II. Teraz linię niedrogich i kompaktowych szkieł powiększył kolejny ciekawy model.

- 50 mm f/1.8 od 7artisans jest szczególnym obiektywem portretowym. Zapewnia idealną równowagę między mobilnością i precyzją, dzięki czemu doskonale nadaje się do codziennego fotografowania. Uzupełnieniem jest jakość obrazu - zaznacza producent.

W pełni manualny obiektyw 7Artisans 50 mm f/1.8 został wyposażony w układ optyczny składający się z 6 elementów rozmieszczonych w 5 grupach. Do tego soczewki pokryto wielowarstwową powłoką, aby zmniejszyć efekt blików i flara i uzyskać większy kontrast oraz wierną reprodukcję kolorów, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych. Za plastykę odpowiada 12 listkowa przysłona o nominalnym otworze f/1.8. Po przymocowaniu obiektywu do bezlusterkowców z sensorem APS-C otrzymamy ekwiwalent 75 mm, natomiast z aparatami wyposażonymi w matrycę Mikro Cztery Trzecie stałka zapewni ogniskową o ekwiwalencie 100 mm. Z kolei minimalny dystans ostrzenia wynosi 50 cm. Oczywiście na przednią część tubusa będziemy mogli nakręcić filtry o średnicy 52 mm.

Mocną stroną obiektywu mają być także kompaktowe wymiary oraz wytrzymała budowa. Stałka mierzy 55 x 37 mm i waży przy tym zaledwie 170 g. Do tego zewnętrzna część tubusa została wykonana z aluminium, a wnętrze z miedzi. 7Artisans 50 mm f/1.8 jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw wyceniono na 89 dolarów, czyli w przeliczeniu około 350 zł.

Specyfikacja

Nazwa 7Artisans 50 mm f/1.8
Producent
Typ stałoogniskowy
Mocowanie Canon EF-M, Fujifilm X, Miko Cztery Trzecie, Sony E
Ogniskowa 50 mm
Maksymalna jasność 1.8
Maksymalna wartość przysłony 16
Liczba listków przysłony 12
Pierścień przysłony tak
Układ optyczny 6 elementów / 5 grup
Minimalna odległość ogniskowania 50 cm
Średnica filtra 52 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus nie
Stabilizacja nie
Obudowa metal
Skala odległości tak
Przycisk funkcyjny nie
Uszczelnienia nie
Mocowanie statywowe nie
Wymiary 55 x 37 mm
Waga 170 g
Akcesoria dwa dekielki
Cena w dniu premiery 89 dolarów

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny filmowy zoom z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny filmowy zoom z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
3
0
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Jeśli jesteście zdania, że obrazek dostarczany przez współczesne obiektywy jest zbyt sterylny, Sigma ma odpowiedź na wasze problemy. Powitajcie serię obiektywów...
40
0
Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego
Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego
Nowa linia kinematograficznych szkieł Samyanga doskonale wpisywać ma się w najnowszy trend kompaktowego i lekkiego sprzętu wideo.
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)