Ważna aktualizacja Sony A6400. W końcu otrzymujemy AF z wykrywaniem oka u zwierząt

2
Michał Chrzanowski
14 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Animal Eye AF, wsparcie dla zdalnego pilota RMT-P1BT, zwiększoną stabilność i wydajność, jak również usunięcie pomniejszych błędów systemowych - oto najważniejsze funkcje, które wprowadza aktualizacja Sony A6400 do wersji 2.00.

Na przełomie marca i kwietnia tego roku technologia Real-time Eye AF i Animal Eye AF zawitała do modeli A9, A7 III i A7R III. Najnowszy autofokus Sony jest zdecydowanie najdoskonalszym systemem wykrywania oka i śledzenia obiektów, jaki do tej pory został zastosowany w bezlusterkowach. Teraz jednak Animal Eye AF otrzymał także Sony A6400. Poza tym wraz z aktualizacją do wersji 2.00 możemy liczyć na wsparcie dla zdalnego pilota RMT-P1BT, zwiększoną stabilność i wydajność, jak również usunięcie pomniejszych błędów systemowych.

 

 

Animal Eye AF to nowy tryb tryb autofokusa, który zostaje stopniowo wprowadzany do większej liczby bezlusterkowców. Wykorzystuje on algorytmy wyszkolone przez sztuczną inteligencję, dzięki czemu jest w stanie wykryć oraz utrzymywać ostrość na oczach zwierząt. Niemniej Animal Eye AF nie jest zespolony z trybem wykrywania oka u ludzi. Poza tym - jak zaznacza producent - jest także nieco wolniejszy, ponieważ potrzebuje dodatkowej mocy obliczeniowej procesora.

Aktualizacja Sony A6400 do wersji 2.00 jest już dostępna do pobrania zarówno dla komputerów Mac OS, jak i Windows.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1