Sony A7R III - test aparatu

Stabilizowana, 42-milionowa matryca, tryb seryjny 10 kl./s, filmy 4K i tryb Pixel Shift, a wszystko zamknięte w solidnym kompaktowym body. Sony A7R III to jeden głównych pretendentów do miana najbardziej uniwersalnego aparatu na rynku. Sprawdzamy czy zasługuje na ten tytuł.

Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Wynik testu
Jakość obrazu:
10
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
9
Wydajność:
9
Funkcjonalność:
9
Nasza ocena
92%
Spis treści
Sony A7R III - test aparatu Specyfikacja Budowa i wykonanie Ergonomia i obsługa Funkcje dodatkowe Fotografowanie Jakość zdjęć (Laboratium DxO) Jakość zdjęć w praktyce Filmowanie Podsumowanie Zdjęcia przykładowe

W chwili pojawienia się modelu A7R, jasne wydawało się, że Sony chce powalczyć o nowy rynek wysokorozdzielczych, profesjonalnych aparatów studyjnych. Drugą generację wyposażono już w już w 42-milionowy sensor, w trzeciej wprowadzono z kolei tryb Pixel Shift i poprawiono ogólną wydajność korpusu, co znacznie rozszerza potencjalne zastosowanie aparatu.

 

A7R III to więc nadal 42-milionowy sensor, ale pod maską znajdziemy udoskonalony 425-punktowy system AF, tryb seryjny 10 kl./s, znacznie pojemniejszą baterię, dwa wejścia na karty SD i wygodny joystick AF. Poprawiono też wizjer elektroniczny, ekran dotykow i tryb filmowy.

Sony A7R III Sony A7R III Sony A7R III Sony A7R III

Otrzymujemy więc aparat wyjątkowo uniwersalny, który powinien sprawdzić się niemal w każdej dziedzinie fotografii. Jego bezpośrednim konkurentem będzie model Nikon D850, ale aparat może stać się także ciekawą alternatywą dla modeli Canon EOS 5D Mark IV, Canon EOS 5DS /5DS R i Pentax K1. Wśród bezlusterkowców godnego rywala wskazać będzie raczej trudno.

Biorąc pod uwagę możliwości, cena wydaje się niewygórowana. 14999 zł za body będzie stanowić bardzo mocną przeciwwagę dla lustrzankowej konkurencji.

W zestawie handlowym, oprócz aparatu znajdziemy:

  • ładowarkę
  • pasek na ramię
  • dekielek na body
  • instrukcję
  • kartę gwarancyjną
  • kabel USB

Porównanie rozmiarów matrycy

Linki:

Sony A7R III - jeszcze szybszy, wydajniejszy i bardziej ergonomiczny

Sony A7R III - pierwsze wrażenia

Sony A7R III - zdjęcia przykładowe

 

Spis treści
Sony A7R III - test aparatu Specyfikacja Budowa i wykonanie Ergonomia i obsługa Funkcje dodatkowe Fotografowanie Jakość zdjęć (Laboratium DxO) Jakość zdjęć w praktyce Filmowanie Podsumowanie Zdjęcia przykładowe
Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: bezlusterkowiec
logo logo
Magazyny
Zamów