Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.4 „Hummingbird“ wprowadza kilka ciekawych rozwiązań

0

Autor: Michał Chrzanowski

25 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Wtyczka zmieniająca program Apple Photos w praktyczny edytor zdjęć wykorzystujący sztuczną inteligencję czy też kompletnie przeprojektowane narzędzie do kadrowania - oto największe nowości udostępnionej aktualizacji Pixelmator Pro do wersji 1.4 „Hummingbird“.

Pixelmator Pro to dobrze znany program wśród użytkowników systemu Mac OS. Ten edytor zdjęć o dosyć prostym interfejsie i narzędziach w sposobie działania ma w pewnym sensie łączyć możliwości Photoshopa i Lightrooma. Co więcej, ma je serwować w formie nieskomplikowanej nawet dla mniej wprawionych osób, które chcą szybko i skutecznie „poprawić“ swoje fotografie podczas postprodukcji.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy producent udostępnił kilka ważnych aktualizacji. Ostatnia z nich została upubliczniona w lutym tego roku i wprowadziła między innymi wygodniejszą edycję zdjęć wykonanych w trybie portretowym przy pomocy iPhone’a. Teraz otrzymujemy kolejne uaktualnienie wprowadzające nową funkcjonalność.

Zamień Apple Photos w praktyczny edytor

Najważniejszą rzeczą, którą wprowadza aktualizacja do wersji 1.4 „Hummingbird“ jest wtyczka, która natywny program Apple Photos przekształca w edytor zdjęć z wszystkimi funkcjami Pixelmator Pro. Oznacz to, że w szybki i wygodny sposób nie tylko będziemy mogli sami poprawić wygląd zdjęć, lecz także skorzystać z narzędzi ML Match Colors czy Horizon Detection, które są oparte o sztuczną inteligencję. Do tego wtyczka gwarantuje wsparcie dla plików RAW czy zapis warstw w pamięci Apple Photos. Poza tym otrzymujemy także wygodniejszą opcję nawigowania po powiększonym obrazie, przeprojektowane narzędzie do kadrowania.

Cena i dostępność

Pixelmator Pro jest płatnym programem, który za około 40 dolarów możecie pobrać z App Store. Niemniej wprowadzona aktualizacja jest darmowa dla dotychczasowych użytkowników aplikacji. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
16
2
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
36
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
36
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)