Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.4 „Hummingbird“ wprowadza kilka ciekawych rozwiązań

0
Michał Chrzanowski
25 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Wtyczka zmieniająca program Apple Photos w praktyczny edytor zdjęć wykorzystujący sztuczną inteligencję czy też kompletnie przeprojektowane narzędzie do kadrowania - oto największe nowości udostępnionej aktualizacji Pixelmator Pro do wersji 1.4 „Hummingbird“.

Pixelmator Pro to dobrze znany program wśród użytkowników systemu Mac OS. Ten edytor zdjęć o dosyć prostym interfejsie i narzędziach w sposobie działania ma w pewnym sensie łączyć możliwości Photoshopa i Lightrooma. Co więcej, ma je serwować w formie nieskomplikowanej nawet dla mniej wprawionych osób, które chcą szybko i skutecznie „poprawić“ swoje fotografie podczas postprodukcji.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy producent udostępnił kilka ważnych aktualizacji. Ostatnia z nich została upubliczniona w lutym tego roku i wprowadziła między innymi wygodniejszą edycję zdjęć wykonanych w trybie portretowym przy pomocy iPhone’a. Teraz otrzymujemy kolejne uaktualnienie wprowadzające nową funkcjonalność.

Zamień Apple Photos w praktyczny edytor

Najważniejszą rzeczą, którą wprowadza aktualizacja do wersji 1.4 „Hummingbird“ jest wtyczka, która natywny program Apple Photos przekształca w edytor zdjęć z wszystkimi funkcjami Pixelmator Pro. Oznacz to, że w szybki i wygodny sposób nie tylko będziemy mogli sami poprawić wygląd zdjęć, lecz także skorzystać z narzędzi ML Match Colors czy Horizon Detection, które są oparte o sztuczną inteligencję. Do tego wtyczka gwarantuje wsparcie dla plików RAW czy zapis warstw w pamięci Apple Photos. Poza tym otrzymujemy także wygodniejszą opcję nawigowania po powiększonym obrazie, przeprojektowane narzędzie do kadrowania.

Cena i dostępność

Pixelmator Pro jest płatnym programem, który za około 40 dolarów możecie pobrać z App Store. Niemniej wprowadzona aktualizacja jest darmowa dla dotychczasowych użytkowników aplikacji. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Popularna alternatywa dla Lightrooma została właśnie poddana liftingowi a twórca oprogramowania zapowiada już kolejne zmiany. Czy Adobe ma się czego bać?
9
5
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już za miesiąc, ale jeszcze dziś możesz kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
1
3
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)