Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.4 „Hummingbird“ wprowadza kilka ciekawych rozwiązań

0
Michał Chrzanowski
25 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Wtyczka zmieniająca program Apple Photos w praktyczny edytor zdjęć wykorzystujący sztuczną inteligencję czy też kompletnie przeprojektowane narzędzie do kadrowania - oto największe nowości udostępnionej aktualizacji Pixelmator Pro do wersji 1.4 „Hummingbird“.

Pixelmator Pro to dobrze znany program wśród użytkowników systemu Mac OS. Ten edytor zdjęć o dosyć prostym interfejsie i narzędziach w sposobie działania ma w pewnym sensie łączyć możliwości Photoshopa i Lightrooma. Co więcej, ma je serwować w formie nieskomplikowanej nawet dla mniej wprawionych osób, które chcą szybko i skutecznie „poprawić“ swoje fotografie podczas postprodukcji.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy producent udostępnił kilka ważnych aktualizacji. Ostatnia z nich została upubliczniona w lutym tego roku i wprowadziła między innymi wygodniejszą edycję zdjęć wykonanych w trybie portretowym przy pomocy iPhone’a. Teraz otrzymujemy kolejne uaktualnienie wprowadzające nową funkcjonalność.

Zamień Apple Photos w praktyczny edytor

Najważniejszą rzeczą, którą wprowadza aktualizacja do wersji 1.4 „Hummingbird“ jest wtyczka, która natywny program Apple Photos przekształca w edytor zdjęć z wszystkimi funkcjami Pixelmator Pro. Oznacz to, że w szybki i wygodny sposób nie tylko będziemy mogli sami poprawić wygląd zdjęć, lecz także skorzystać z narzędzi ML Match Colors czy Horizon Detection, które są oparte o sztuczną inteligencję. Do tego wtyczka gwarantuje wsparcie dla plików RAW czy zapis warstw w pamięci Apple Photos. Poza tym otrzymujemy także wygodniejszą opcję nawigowania po powiększonym obrazie, przeprojektowane narzędzie do kadrowania.

Cena i dostępność

Pixelmator Pro jest płatnym programem, który za około 40 dolarów możecie pobrać z App Store. Niemniej wprowadzona aktualizacja jest darmowa dla dotychczasowych użytkowników aplikacji. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
0
0
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
9
0
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
21
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)