Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 - szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym i nie tylko

Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 - szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym i nie tylko

Jeżeli korzystasz z iPhone’a i wykonujesz nim zdjęcia w trybie portretowym, to aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 wprowadza kilka nowości, dzięki którym edycja takich fotografii sprowadzi się do kilku kliknięć.

Pixelmator Pro to edytor zdjęć o dosyć prostym interfejsie i narzędziach, które w sposobie działania mają w pewnym sensie łączyć możliwości Photoshopa i Lightrooma. Na przestrzeni ostatnich miesięcy producent udostępnił kilka ważnych aktualizacji. Ostatnia miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Wraz z nią program otrzymał między innymi funkcję ML Enhance, która automatycznie i co ważniejsze skutecznie poprawia wyjściowe fotografie. Teraz jednak otrzymujemy kolejne uaktualnienie, które można uznać za pewnego rodzaju ukłon w stronę miłośników fotografii mobilnej.

Szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym

Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 wprowadza kilka ciekawych narzędzi w tym funkcję „Portrait Masks“, która zdjęcia wykonane iPhone’m w trybie portretowym zostaną otworzone w programie z dodatkową warstwą utworzoną na podstawie danych o głębi zapisanych w exif. Dzięki tej opcji program szybko odizoluje sportretowaną osobę (jedna warstwa) od tła (druga warstwa), a my będziemy mogli w pełni zastąpić tło na inne lub efektywnie poprawić ekspozycję reszty planu fotograficznego.

 

Poza tym otrzymamy także: nowy efekt „komiks“ (w sekcji „Stylize“), możliwość domyślnego korzystania z kart, nowe skróty klawiaturowe umożliwiające szybkie kopiowanie utworzonych warstw czy wreszcie efektywne zarządzanie zaimportowanymi materiałami.

Pixelmator Pro w nowej wersji jest już dostępny do poprania w sklepie Mac App Store. Za program zapłacimy 40 dolarów. Po więcej informacji o nowych możliwościach oraz samej aktualizacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1