Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 - szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym i nie tylko

0

Autor: Michał Chrzanowski

15 Luty 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli korzystasz z iPhone’a i wykonujesz nim zdjęcia w trybie portretowym, to aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 wprowadza kilka nowości, dzięki którym edycja takich fotografii sprowadzi się do kilku kliknięć.

Pixelmator Pro to edytor zdjęć o dosyć prostym interfejsie i narzędziach, które w sposobie działania mają w pewnym sensie łączyć możliwości Photoshopa i Lightrooma. Na przestrzeni ostatnich miesięcy producent udostępnił kilka ważnych aktualizacji. Ostatnia miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Wraz z nią program otrzymał między innymi funkcję ML Enhance, która automatycznie i co ważniejsze skutecznie poprawia wyjściowe fotografie. Teraz jednak otrzymujemy kolejne uaktualnienie, które można uznać za pewnego rodzaju ukłon w stronę miłośników fotografii mobilnej.

Szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym

Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 wprowadza kilka ciekawych narzędzi w tym funkcję „Portrait Masks“, która zdjęcia wykonane iPhone’m w trybie portretowym zostaną otworzone w programie z dodatkową warstwą utworzoną na podstawie danych o głębi zapisanych w exif. Dzięki tej opcji program szybko odizoluje sportretowaną osobę (jedna warstwa) od tła (druga warstwa), a my będziemy mogli w pełni zastąpić tło na inne lub efektywnie poprawić ekspozycję reszty planu fotograficznego.

 

Poza tym otrzymamy także: nowy efekt „komiks“ (w sekcji „Stylize“), możliwość domyślnego korzystania z kart, nowe skróty klawiaturowe umożliwiające szybkie kopiowanie utworzonych warstw czy wreszcie efektywne zarządzanie zaimportowanymi materiałami.

Pixelmator Pro w nowej wersji jest już dostępny do poprania w sklepie Mac App Store. Za program zapłacimy 40 dolarów. Po więcej informacji o nowych możliwościach oraz samej aktualizacji odsyłamy na stronę producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
15
1
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
34
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
36
0
Powiązane artykuły