Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 - szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym i nie tylko

Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 - szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym i nie tylko

Jeżeli korzystasz z iPhone’a i wykonujesz nim zdjęcia w trybie portretowym, to aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 wprowadza kilka nowości, dzięki którym edycja takich fotografii sprowadzi się do kilku kliknięć.

Pixelmator Pro to edytor zdjęć o dosyć prostym interfejsie i narzędziach, które w sposobie działania mają w pewnym sensie łączyć możliwości Photoshopa i Lightrooma. Na przestrzeni ostatnich miesięcy producent udostępnił kilka ważnych aktualizacji. Ostatnia miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Wraz z nią program otrzymał między innymi funkcję ML Enhance, która automatycznie i co ważniejsze skutecznie poprawia wyjściowe fotografie. Teraz jednak otrzymujemy kolejne uaktualnienie, które można uznać za pewnego rodzaju ukłon w stronę miłośników fotografii mobilnej.

Szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym

Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 wprowadza kilka ciekawych narzędzi w tym funkcję „Portrait Masks“, która zdjęcia wykonane iPhone’m w trybie portretowym zostaną otworzone w programie z dodatkową warstwą utworzoną na podstawie danych o głębi zapisanych w exif. Dzięki tej opcji program szybko odizoluje sportretowaną osobę (jedna warstwa) od tła (druga warstwa), a my będziemy mogli w pełni zastąpić tło na inne lub efektywnie poprawić ekspozycję reszty planu fotograficznego.

 

Poza tym otrzymamy także: nowy efekt „komiks“ (w sekcji „Stylize“), możliwość domyślnego korzystania z kart, nowe skróty klawiaturowe umożliwiające szybkie kopiowanie utworzonych warstw czy wreszcie efektywne zarządzanie zaimportowanymi materiałami.

Pixelmator Pro w nowej wersji jest już dostępny do poprania w sklepie Mac App Store. Za program zapłacimy 40 dolarów. Po więcej informacji o nowych możliwościach oraz samej aktualizacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0