Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 - szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym i nie tylko

Autor: Michał Chrzanowski

15 Luty 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli korzystasz z iPhone’a i wykonujesz nim zdjęcia w trybie portretowym, to aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 wprowadza kilka nowości, dzięki którym edycja takich fotografii sprowadzi się do kilku kliknięć.

Pixelmator Pro to edytor zdjęć o dosyć prostym interfejsie i narzędziach, które w sposobie działania mają w pewnym sensie łączyć możliwości Photoshopa i Lightrooma. Na przestrzeni ostatnich miesięcy producent udostępnił kilka ważnych aktualizacji. Ostatnia miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Wraz z nią program otrzymał między innymi funkcję ML Enhance, która automatycznie i co ważniejsze skutecznie poprawia wyjściowe fotografie. Teraz jednak otrzymujemy kolejne uaktualnienie, które można uznać za pewnego rodzaju ukłon w stronę miłośników fotografii mobilnej.

Szybka edycja zdjęć wykonanych w trybie portretowym

Aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.3.1 wprowadza kilka ciekawych narzędzi w tym funkcję „Portrait Masks“, która zdjęcia wykonane iPhone’m w trybie portretowym zostaną otworzone w programie z dodatkową warstwą utworzoną na podstawie danych o głębi zapisanych w exif. Dzięki tej opcji program szybko odizoluje sportretowaną osobę (jedna warstwa) od tła (druga warstwa), a my będziemy mogli w pełni zastąpić tło na inne lub efektywnie poprawić ekspozycję reszty planu fotograficznego.

 

Poza tym otrzymamy także: nowy efekt „komiks“ (w sekcji „Stylize“), możliwość domyślnego korzystania z kart, nowe skróty klawiaturowe umożliwiające szybkie kopiowanie utworzonych warstw czy wreszcie efektywne zarządzanie zaimportowanymi materiałami.

Pixelmator Pro w nowej wersji jest już dostępny do poprania w sklepie Mac App Store. Za program zapłacimy 40 dolarów. Po więcej informacji o nowych możliwościach oraz samej aktualizacji odsyłamy na stronę producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
5
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon przedstawia nową bezpłatną aplikację na smartfony, która znacznie ułatwić ma pracę w środowisku wielokamerowym. Pozwala obsłużyć do 4 kamer jednocześnie, umożliwiając na szeroką...
5
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
„Wszystko będzie warstwą”, tak w skrócie można opisać nową technologię, która według słów producenta ma kompletnie odmienić to, jak pracujemy z produktami Adobe.
8
Powiązane artykuły