Pixelmator Pro - nowy zaawansowany edytor zdjęć na Maca już dostępny

Pixelmator Pro - nowy zaawansowany edytor zdjęć na Maca już dostępny

Pamiętacie Pixelmator Pro - zaprezentowany we wrześniu edytor grafiki przygotowany specjalnie pod środowisko komputerów Apple. Program jest już dostępny do pobrania w App Store. 

Pixelmator już od pewnego czasu stara się być alternatywą dla programu Photoshop dla użytkowników komputerów Mac. We wrześniu tego roku producent zdecydował się mocniej wkroczyć na rynek aplikacji do obróbki grafiki i zaprezentował aplikację Pixelmator Pro. Ma łączyć w sobie zalety Photoshopa i Lightrooma, dzięki czemu powinna stać się wygodnym, uniwersalnym narzędziem, pozwalającym na efektywną i wygodną postprodukcję zdjęć. Jednak głównie dla mniej wymagających fotografów.

Prosty interfejs, bogactwo narzędzi

 

Pixelmator Pro oferuje dosyć prosty interfejs, przypominający ten z programu Luminar. Mimo to ma przy tym zapewniać większość funkcji, które znajdziemy w bardziej zaawansowanych programach służących do wywoływania plików RAW. Poza tym, oprócz podstawowych narzędzi, będzie także pozwalał na używanie pędzli, pracę na warstwach, edycję tekstu i oferował bogatą bibliotekę filtrów oraz rozbudowane możliwości pracy z kolorem i retuszu.

Co więcej, program korzysta z przyspieszenia sprzętowego, a wiele z jego funkcji opierać ma się o "swojego rodzaju sztuczną inteligencję". Specjalne algorytmy mają pozwolić aplikacji na “uczenie się”, co umożliwi na przykład automatyczne nazywanie, warstw w zależności od ich zawartości, lub bardziej precyzyjną selekcję i usuwanie obiektów ze zdjęcia.

Stworzony z myślą o Macu

Otrzymamy także pełne wsparcie biblioteki iCloud oraz funkcje stworzone specjalnie z myślą o panelu dotykowym i trackpadzie nowego Macbooka Pro. Według obietnic producenta, aplikacja ma działać bardzo szybko i płynnie. Czy w takim razie czegoś zabrakło? Niestety nie otrzymujemy możliwości katalogowania zdjęć, która ciągle pozostaje dużą przewagą programu Adobe podczas pracy z większą ilością materiału.

Choć Pixelmator nie stanie się zapewne pełnoprawną alternatywą dla Lightrooma dla zawodowych fotografów, to ma szansę podbić serca mniej wymagających użytkowników. Zwłaszcza, że możemy go nabyć za w miarę konkurencyjną cenę. Program jest już dostępny do pobrania z App Store za dokładnie 60 dolarów. Jednak to nie wszystko. Jak zapewnia producent, jest już opracowywana duża aktualizacja, która ma wprowadzić dodatkowe zaawansowane funkcje. Jakie dokładnie nie wiadomo. Wiemy natomiast, że uaktualnienia Pixelmatora mają być w pełni bezpłatne. 

Więcej informacji o możliwościach nowego programu znajdziecie pod adresem pixelmator.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2