ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 - czy może stać się alternatywą dla Lightrooma i Photoshopa?

1
Maciej Luśtyk
31 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Twórcy programu ACDSee już od pewnego czasu starają się by ich oferta była konkurencyjna dla najlepszych programów do edycji na rynku. Najnowsza wersja może być temu bliższa niż kiedykolwiek.

Wiele osób kojarzy na pewno aplikację ACDSee jako prostą przeglądarkę grafiki z funkcjami edycji z okresu panowania systemów Windows 95 i 98. Te czasy jednak dawno minęły i od kilku lat twórcy starają się z niego stworzyć kompleksowe rozwiązanie do katalogowania i postprodukcji zdjęć. ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 ma być jednym z najszybszych i najwygodniejszych programów do edycji RAW-ów na rynku.

Kompleksowy program do edycji i katalogowania zdjęć

Oprócz zaawansowanego panelu Develop, który odpowiada większości funkcji znajdujących się w Lightroomie i rozbudowanym możliwościom katalogowania zdjęć otrzymujemy także możliwość pracy na warstwach, funkcję tworzenia akcji (programowanie złożonych czynności, które można uruchomić jednym kliknięciem), synchronizację z aplikacją mobilną czy wreszcie duże możliwości lokalnej edycji, stając się czymś w rodzaju aplikacji Affinity Photo.

 

Nowa wersja programu wprowadza m.in. narzędzie liquify, funkcję inteligentnego wymazywania obiektów, opcję korekcji aberracji i dystorsji, łatwiejsze zaznaczanie nieregularnych kształtów, rozbudowane skróty klawiaturowe, panel split toning czy wreszcie ułatwiające retusz funkcje separacji częstotliwości i Pixel Targetting. Program ma być też 4-krotnie szybszy od swojej wcześniejszej wersji.

Czy ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 ma szansę zastąpić produkty Adobe? Na pewno trzeba będzie przyzwyczaić się do jego interfejsu, ale wygląda na to, że ma wszystko, by dla wielu stać się realną alternatywą. Niestety nie jest on darmowy, ani tak tani jak konkurencyjne Affinity Photo.

 

Dobrze i tanio? Nie w tym wypadku

Za najbardziej rozbudowaną wersję programu (Ultimate) zapłacimy 149 dolarów. Oferująca większość najważniejszych funkcji wersja Professional to koszt 99 dolarów, natomiast wersję podstawową kupimy za 60 dolarów. Co ciekawe producent oferuje także system subskrypcji, w którym program wraz z regularnymi aktualizacjami możemy nabyć w cenie 89 dolarów za rok.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem acdsee.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
9
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
7
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10
Powiązane artykuły