ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 - czy może stać się alternatywą dla Lightrooma i Photoshopa?

1
Maciej Luśtyk
31 Sierpień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Twórcy programu ACDSee już od pewnego czasu starają się by ich oferta była konkurencyjna dla najlepszych programów do edycji na rynku. Najnowsza wersja może być temu bliższa niż kiedykolwiek.

Wiele osób kojarzy na pewno aplikację ACDSee jako prostą przeglądarkę grafiki z funkcjami edycji z okresu panowania systemów Windows 95 i 98. Te czasy jednak dawno minęły i od kilku lat twórcy starają się z niego stworzyć kompleksowe rozwiązanie do katalogowania i postprodukcji zdjęć. ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 ma być jednym z najszybszych i najwygodniejszych programów do edycji RAW-ów na rynku.

Kompleksowy program do edycji i katalogowania zdjęć

Oprócz zaawansowanego panelu Develop, który odpowiada większości funkcji znajdujących się w Lightroomie i rozbudowanym możliwościom katalogowania zdjęć otrzymujemy także możliwość pracy na warstwach, funkcję tworzenia akcji (programowanie złożonych czynności, które można uruchomić jednym kliknięciem), synchronizację z aplikacją mobilną czy wreszcie duże możliwości lokalnej edycji, stając się czymś w rodzaju aplikacji Affinity Photo.

 

Nowa wersja programu wprowadza m.in. narzędzie liquify, funkcję inteligentnego wymazywania obiektów, opcję korekcji aberracji i dystorsji, łatwiejsze zaznaczanie nieregularnych kształtów, rozbudowane skróty klawiaturowe, panel split toning czy wreszcie ułatwiające retusz funkcje separacji częstotliwości i Pixel Targetting. Program ma być też 4-krotnie szybszy od swojej wcześniejszej wersji.

Czy ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 ma szansę zastąpić produkty Adobe? Na pewno trzeba będzie przyzwyczaić się do jego interfejsu, ale wygląda na to, że ma wszystko, by dla wielu stać się realną alternatywą. Niestety nie jest on darmowy, ani tak tani jak konkurencyjne Affinity Photo.

 

Dobrze i tanio? Nie w tym wypadku

Za najbardziej rozbudowaną wersję programu (Ultimate) zapłacimy 149 dolarów. Oferująca większość najważniejszych funkcji wersja Professional to koszt 99 dolarów, natomiast wersję podstawową kupimy za 60 dolarów. Co ciekawe producent oferuje także system subskrypcji, w którym program wraz z regularnymi aktualizacjami możemy nabyć w cenie 89 dolarów za rok.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem acdsee.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
14
1
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Powiązane artykuły