Pixelmator Pro w wersji 1.2 Quicksilver - aktualizacja, na którą czekali użytkownicy

Pixelmator Pro w wersji 1.2 Quicksilver - aktualizacja, na którą czekali użytkownicy

Sztuczna inteligencja z możliwością maszynowego uczenia się, automatyczna i skuteczna poprawa wyjściowych zdjęć, wsparcie dla nowego systemu macOS Mojave oraz kilka wyczekiwanych nowości - to tylko niektóre funkcje jakie zapewnia udostępniona, kluczowa aktualizacja Pixelmator Pro do wersji 1.2 Quicksilver.

Twórcy programu Pixelmator Pro nie dają o sobie zapomnieć. Ten edytor zdjęć o dosyć prostym interfejsie i narzędziach, które w sposobie działania mają w pewnym sensie łączyć możliwości Photoshopa i Lightrooma, otrzymał we wrześniu kluczową aktualizację wprowadzającą między innymi nowe narzędzie Auto Selective Color oraz sporo efektów wizualnych. Jednak tym razem mamy mieć do czynienia z prawdziwym przełomem. Producent udostępnił bowiem uaktualnienie Pixelmator Pro do wersji 1.2 Quicksilver, które ma zapewniać nie tylko wydajniejsze działanie, lecz także szereg długo wyczekiwanych nowości.

- Użytkownicy uwielbiają Pixelmator Pro za tworzenie tak potężnych narzędzi do edycji obrazu, które są niezwykle łatwe w użyciu. Nowa funkcja ML Enhance to nasza najmocniejsza funkcja, która pozwala znacznie poprawić wygląd dowolnego zdjęcia jednym kliknięciem. Wszystko dzięki algorytmowi uczenia maszynowego, który został przeszkolony na milionach profesjonalnych fotografii - powiedział Saulius Dailide, jeden z założycieli zespołu Pixelmator.

Automatyka, której brakowało

Wraz z udostępnioną aktualizacją programu do wersji 1.2 Quicksilver otrzymamy niespotykaną wcześniej w Pixelmator Pro funkcję ML Enhance. Zadaniem tego narzędzia jest automatyczna poprawa zdjęć z uwzględnieniem zrównoważenia kolorów, wyrównania ekspozycji w całym kadrze z dbałością o jasne i ciemniejsze partie planu oraz wprowadzenie zmian w poszczególnych zakresach barwowych. Dzięki temu mamy szybko uzyskać najlepszy punkt wyjścia do późniejszej postprodukcji. Najnowsza funkcja została opracowana przy użyciu starannie dopracowanego zestawu milionów profesjonalnych zdjęć oraz algorytmu uczenia maszynowego, który analizuje obraz w celu „wykrycia obiektów, a następnie wzmacnia ich kolory i uwypuklenia brakujących szczegółów, pozostawiając ostateczny efekt dla użytkownika“ - zaznacza producent. Poniżej możecie zobaczyć krótki film ukazujący możliwości narzędzia ML Enhance.

 

Ale na tym nie koniec. Uaktualnienie Quicksilver to także pięć nowych wszechstronnych rozwiązań. Pixelmator Pro zapewni w końcu szybką i grupową edycję kilku wybranych fotografii, co ma znacznie upłynnić i przyspieszyć cały proces. Do tego dochodzą funkcje: Auto Enhance (korzysta z rozwiązania ML Enhance), która poprawi ogólny wygląd zdjęć, Auto White Balance, Apply Color Adjustments i Apply Effects, które sprawiają, że każda zmiana koloru i efektu w Pixelmator Pro są dostępne jako automatyczna opcja, Change Type of Images, która ułatwi konwersję partii obrazów z jednego formatu plików na inny. Dzięki tym rozwiązaniom praca z dużymi zestawami obrazów i wykonywanie powtarzalnych zmian ma być wyjątkowo łatwe. Poza tym Pixelmator Pro 1.2 Quicksilver zawiera nowy ciemny wygląd, dzięki czemu teraz aplikacja płynnie dostosuje się do jasnych i ciemnych trybów dostępnych w macOS Mojave. Dzięki automatycznemu przełączaniu się Pixelmator Pro natychmiast dopasuje się do obecnego wyglądu systemu operacyjnego.

Pixelmator Pro 1.2 Quicksilver jest już dostępny do poprania w sklepie Mac App Store. Program otrzymamy teraz w promocyjnej cenie z rabatem 50%. Zapłacimy za niego 30 dolarów. Po więcej informacji o nowych możliwościach oraz samej aktualizacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13