Canon RF 85 mm f/1.2L USM - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Cena / Jakość:
7.5
Optyka:
9
Budowa:
8.5
Marka:
Canon
Nasza ocena:

91%

Canon RF 85 mm f/1.2L USM ma wyznaczać nowe standardy w segmencie jasnych, portretowych szkieł. Sprawdźmy zatem, czy producent dokonał rewolucji i faktycznie zaprezentował obiektyw jedyny w swoim rodzaju.

7
Michał Chrzanowski
9 Sierpień 2019
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Jeśli chodzi o rozbudowę pełnoklatkowego bezlusterkowego systemu to Canon idzie jak burza. Producent w niedługim czasie stworzył bardzo ciekawą szklarnię, której ukoronowaniem jest wyjątkowo jasna portretówka RF 85 mm f/1.2L USM. Obiektyw ten pod każdym względem ma być rewelacyjną konstrukcją, która dla wielu fotografów pracujących w branży modowej czy ślubnej może być mocnym argumentem do przesiadki na bezlusterkowce Canona.

- Dzięki technologii mocowania RF, zaawansowanej budowie obiektywu i wykorzystaniu przełomowej optyki firmy Canon model RF 85 mm f/1.2L USM to najlepszy, należący do nowej generacji obiektyw do zdjęć portretowych. Teraz możesz korzystać z wyjątkowej ostrości obrazu i małej głębi, aby nadać fotografiom nowy wymiar - obiecuje producent.

Jednak nie tylko optyka ma być mocną stroną tego modelu. Obiektyw ma odznaczać się wytrzymałą budową, rozbudowaną ergonomią z pierścieniem funkcyjnym na czele oraz zwiększoną odpornością na niekorzystne warunki, co niejako jest już wyznacznikiem szkieł oznaczonych legendarną „L-ką“. Świetnie ma wypadać także system automatycznego ustawiania ostrości oparty na ultradźwiękowym silniku USM.

Tak imponująca specyfikacja może nasuwać tylko jedną myśl - mamy mieć do czynienia z „obiektywem marzenie“. Jednak… niektóre marzenia kosztują. I tak też jest w przypadku Canona RF 85 mm f/1.2L USM. Za ten model zapłacimy 13299 zł, co dla wielu fotografów może okazać się wręcz zaporową kwotą. Dziś sprawdzimy czy jest wart swojej ceny!

Zobacz także:
Canon EOS R - test aparatu | Czy pierwsza pełna klatka Canona bez lustra ma szansę godnie stawić czoła mocnej konkurencji? Premierze aparatu towarzyszyło sporo kontrowersji, przekonajmy się więc, jak aparat radzi sobie w praktyce. [zobacz więcej]
Canon EOS RP - test aparatu | Tańsza wersja EOS-a R ma być doskonałym wyborem dla ambitnych amatorów i wydaje się oferować wszystko, czego może oczekiwać doskonała większość odbiorców. Sprawdzamy czy w praktyce wypada równie dobrze, jak prezentuje się na papierze. [zobacz więcej]

Zapraszamy do lektury testu obiektywu Canon RF 85 mm f/1.2L USM, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium DxO oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z Canonem EOS R.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły