Canon RF 85 mm f/1.2L USM - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Cena / Jakość:
7.5
Optyka:
9
Budowa:
8.5
Marka:
Canon
Nasza ocena:

91%

Canon RF 85 mm f/1.2L USM ma wyznaczać nowe standardy w segmencie jasnych, portretowych szkieł. Sprawdźmy zatem, czy producent dokonał rewolucji i faktycznie zaprezentował obiektyw jedyny w swoim rodzaju.

7
Michał Chrzanowski
9 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty
Spis treści

Jeśli chodzi o rozbudowę pełnoklatkowego bezlusterkowego systemu to Canon idzie jak burza. Producent w niedługim czasie stworzył bardzo ciekawą szklarnię, której ukoronowaniem jest wyjątkowo jasna portretówka RF 85 mm f/1.2L USM. Obiektyw ten pod każdym względem ma być rewelacyjną konstrukcją, która dla wielu fotografów pracujących w branży modowej czy ślubnej może być mocnym argumentem do przesiadki na bezlusterkowce Canona.

- Dzięki technologii mocowania RF, zaawansowanej budowie obiektywu i wykorzystaniu przełomowej optyki firmy Canon model RF 85 mm f/1.2L USM to najlepszy, należący do nowej generacji obiektyw do zdjęć portretowych. Teraz możesz korzystać z wyjątkowej ostrości obrazu i małej głębi, aby nadać fotografiom nowy wymiar - obiecuje producent.

Jednak nie tylko optyka ma być mocną stroną tego modelu. Obiektyw ma odznaczać się wytrzymałą budową, rozbudowaną ergonomią z pierścieniem funkcyjnym na czele oraz zwiększoną odpornością na niekorzystne warunki, co niejako jest już wyznacznikiem szkieł oznaczonych legendarną „L-ką“. Świetnie ma wypadać także system automatycznego ustawiania ostrości oparty na ultradźwiękowym silniku USM.

Tak imponująca specyfikacja może nasuwać tylko jedną myśl - mamy mieć do czynienia z „obiektywem marzenie“. Jednak… niektóre marzenia kosztują. I tak też jest w przypadku Canona RF 85 mm f/1.2L USM. Za ten model zapłacimy 13299 zł, co dla wielu fotografów może okazać się wręcz zaporową kwotą. Dziś sprawdzimy czy jest wart swojej ceny!

Zobacz także: