Nowa odsłona Topaz Studio 2, a wraz z nią szereg zmian

0
Michał Chrzanowski
26 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Jest już dostępna do pobrania najnowsza wersja Topaz Studio 2 - programu do edycji, który został kompletnie odmieniony. Teraz otrzymujemy między innymi zoptymalizowany interfejs czy chociażby niedestruktywną pracę na warstwach.

Topaz Labs znane jest głównie z produkcji różnego rodzaju pluginów do programów Lightroom i Photoshop. Niemniej w połowie 2017 roku firma postanowiła zaprezentować swój autorski program do postprodukcji obrazu. Teraz jednak przyszedł czas na poważną aktualizację. Topaz Studio 2 ma być programem innym od wszystkich jakie znacie. Odróżniać go będzie przede wszystkim sposób działania i podejście do edycji, która skupia się bardziej na jednostkowej fotografii, a nie na postprodukcji większej paczki zdjęć.

- Topaz Studio 2 ma tylko jeden cel: umożliwienie kreatywnej edycji zdjęć, która zaczyna się po wybraniu obrazu i kończy po wyeksportowaniu gotowej pracy. Zaprojektowano go specjalnie na potrzeby przetwarzania końcowego, polegającego na starannym opracowaniu pojedynczego obrazu i dostosowaniu go do swojej wizji. Wykorzystaj moc Topaz Studio do tworzenia stylizowanych i efektownych dzieł sztuki z cyfrowych obrazów. Przepięknie edytuj swoje fotografie, korzystając z potężnych filtrów i maskowania w dopracowanej i bezstratnego formie - zaznacza producent.

Co nowego?

Wraz z pojawieniem się nowej wersji Topaz Studio otrzymamy opracowany od podstaw interfejs, który ma skupiać się wokół niedestruktywnej edycji na warstwach, a przy tym ma być prosty w działaniu i intuicyjny dla użytkownika. - Możesz teraz łatwo przeciągać i upuszczać elementy, aby zmienić kolejność warstw, uzyskać dostęp do masek i kontrolować mieszanie lub krycie. Wygląda to zupełnie inaczej niż w obecnym Studio, ale jesteśmy przekonani, że ten nowy workflow pozwoli Ci pracować szybciej i łatwiej niż wcześniej - dodaje producent.

Jednak użytkownicy poprzedniej wersji mogą czuć się nieco pokrzywdzeni. Format plików .tsp nie będzie już wspierany przez program. Podobnie jak presety, jednak producent w przyszłości ma udostępnić narzędzie, dzięki któremu dokonamy importu ulubionych ustawień.

Cena i dostępność

Topaz Studio 2 jest już dostępny do pobrania w promocyjnej cenie 80 dolarów. Natomiast po 9 sierpnia koszt zakupu wzrośnie do 100 dolarów. Po więcej informacji o wprowadzonych zmianach odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Popularna alternatywa dla Lightrooma została właśnie poddana liftingowi a twórca oprogramowania zapowiada już kolejne zmiany. Czy Adobe ma się czego bać?
9
5
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już za miesiąc, ale jeszcze dziś możesz kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
1
3
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0