Nowa odsłona Topaz Studio 2, a wraz z nią szereg zmian

0
Michał Chrzanowski
26 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jest już dostępna do pobrania najnowsza wersja Topaz Studio 2 - programu do edycji, który został kompletnie odmieniony. Teraz otrzymujemy między innymi zoptymalizowany interfejs czy chociażby niedestruktywną pracę na warstwach.

Topaz Labs znane jest głównie z produkcji różnego rodzaju pluginów do programów Lightroom i Photoshop. Niemniej w połowie 2017 roku firma postanowiła zaprezentować swój autorski program do postprodukcji obrazu. Teraz jednak przyszedł czas na poważną aktualizację. Topaz Studio 2 ma być programem innym od wszystkich jakie znacie. Odróżniać go będzie przede wszystkim sposób działania i podejście do edycji, która skupia się bardziej na jednostkowej fotografii, a nie na postprodukcji większej paczki zdjęć.

- Topaz Studio 2 ma tylko jeden cel: umożliwienie kreatywnej edycji zdjęć, która zaczyna się po wybraniu obrazu i kończy po wyeksportowaniu gotowej pracy. Zaprojektowano go specjalnie na potrzeby przetwarzania końcowego, polegającego na starannym opracowaniu pojedynczego obrazu i dostosowaniu go do swojej wizji. Wykorzystaj moc Topaz Studio do tworzenia stylizowanych i efektownych dzieł sztuki z cyfrowych obrazów. Przepięknie edytuj swoje fotografie, korzystając z potężnych filtrów i maskowania w dopracowanej i bezstratnego formie - zaznacza producent.

Co nowego?

Wraz z pojawieniem się nowej wersji Topaz Studio otrzymamy opracowany od podstaw interfejs, który ma skupiać się wokół niedestruktywnej edycji na warstwach, a przy tym ma być prosty w działaniu i intuicyjny dla użytkownika. - Możesz teraz łatwo przeciągać i upuszczać elementy, aby zmienić kolejność warstw, uzyskać dostęp do masek i kontrolować mieszanie lub krycie. Wygląda to zupełnie inaczej niż w obecnym Studio, ale jesteśmy przekonani, że ten nowy workflow pozwoli Ci pracować szybciej i łatwiej niż wcześniej - dodaje producent.

Jednak użytkownicy poprzedniej wersji mogą czuć się nieco pokrzywdzeni. Format plików .tsp nie będzie już wspierany przez program. Podobnie jak presety, jednak producent w przyszłości ma udostępnić narzędzie, dzięki któremu dokonamy importu ulubionych ustawień.

Cena i dostępność

Topaz Studio 2 jest już dostępny do pobrania w promocyjnej cenie 80 dolarów. Natomiast po 9 sierpnia koszt zakupu wzrośnie do 100 dolarów. Po więcej informacji o wprowadzonych zmianach odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
0
0
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
6
0
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
21
0