Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]

0
Michał Chrzanowski
6 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo skuteczna i w miarę bezbolesna.

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się usuwać różnego rodzaju obiekty z tła zdjęcia. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po Lasso lub Magiczną różdżkę, dzięki którym niemal natychmiastowo dokonamy obrysu, ale zazwyczaj prostych kształtów. Sytuacja się mocno komplikuje, gdy chcemy wyciąć sylwetkę portretowanej osoby, aby np. przesunąć ją w obrębie danego kadru, zapisać jako plik .png bez tła lub stworzyć ciekawy kolaż. Jak więc tego dokonać w szybki, efektywny i niedestruktywny sposób? Z pomocą przychodzi Nathaniel Dodson z popularnego kanału Tutvid.

- Dowiedz się, jak w Photoshopie wyciąć osobę z tła, korzystając z technik i narzędzi używanych w tym poradniku. To nie musi być trudne! Nauczymy się wielu trików, a także wszystkiego innego, aby wycinanie ludzi w Photoshopie było łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej - zaznacza Nathaniel Dodson.

 

Pierwszy krokiem, na który zwraca uwagę Dodson, jest dokładna ocena obiektu w tym przypadku osoby, którą chcemy zaznaczyć i wyciąć, a także analiza ogólnego obrazu i przede wszystkim tego co znajduje się w tle. Jednak kluczową kwestią jest dokładne zidentyfikowanie krawędzi oraz wybranie tych obszarów, nad którymi będzie trzeba dokładniej popracować, np. rozwiane włosy itp. Szczegóły jak tego dokonać zobaczysz w powyższym praktycznym tutorialu. Film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich.

Po więcej ciekawych poradników odsyłamy na kanał Tutvid, gdzie publikowane filmy pomagają różnym twórcom w szybkim opanowaniu Photoshopa - z jego skomplikowanymi funkcjami i narzędziami. Są tam również treści dotyczące innych programów takich jak: Lightroom, Premiere Pro, Adobe Illustrator, Adobe After Effects czy Da Vinci Resolve. Poza tym coraz więcej udostępnionych materiałów dotyczy także technik filmowania. Jednak mimo zawiłości tematu, poradniki są tworzone w ciekawy sposób, dzięki czemu nawet trudne zagadnienie może być szybko okiełznane.

zdjęcie główne: obraz powstał na bazie zdjęcia Joe Gardnera | unsplash.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia darmowy program szkoleniowy
Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia...
DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Producent robi kolejny krok, by wyprzedzić swojego...
67
0
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
33
2
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
1