Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]

0

Autor: Michał Chrzanowski

6 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo skuteczna i w miarę bezbolesna.

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się usuwać różnego rodzaju obiekty z tła zdjęcia. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po Lasso lub Magiczną różdżkę, dzięki którym niemal natychmiastowo dokonamy obrysu, ale zazwyczaj prostych kształtów. Sytuacja się mocno komplikuje, gdy chcemy wyciąć sylwetkę portretowanej osoby, aby np. przesunąć ją w obrębie danego kadru, zapisać jako plik .png bez tła lub stworzyć ciekawy kolaż. Jak więc tego dokonać w szybki, efektywny i niedestruktywny sposób? Z pomocą przychodzi Nathaniel Dodson z popularnego kanału Tutvid.

- Dowiedz się, jak w Photoshopie wyciąć osobę z tła, korzystając z technik i narzędzi używanych w tym poradniku. To nie musi być trudne! Nauczymy się wielu trików, a także wszystkiego innego, aby wycinanie ludzi w Photoshopie było łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej - zaznacza Nathaniel Dodson.

 

Pierwszy krokiem, na który zwraca uwagę Dodson, jest dokładna ocena obiektu w tym przypadku osoby, którą chcemy zaznaczyć i wyciąć, a także analiza ogólnego obrazu i przede wszystkim tego co znajduje się w tle. Jednak kluczową kwestią jest dokładne zidentyfikowanie krawędzi oraz wybranie tych obszarów, nad którymi będzie trzeba dokładniej popracować, np. rozwiane włosy itp. Szczegóły jak tego dokonać zobaczysz w powyższym praktycznym tutorialu. Film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich.

Po więcej ciekawych poradników odsyłamy na kanał Tutvid, gdzie publikowane filmy pomagają różnym twórcom w szybkim opanowaniu Photoshopa - z jego skomplikowanymi funkcjami i narzędziami. Są tam również treści dotyczące innych programów takich jak: Lightroom, Premiere Pro, Adobe Illustrator, Adobe After Effects czy Da Vinci Resolve. Poza tym coraz więcej udostępnionych materiałów dotyczy także technik filmowania. Jednak mimo zawiłości tematu, poradniki są tworzone w ciekawy sposób, dzięki czemu nawet trudne zagadnienie może być szybko okiełznane.

zdjęcie główne: obraz powstał na bazie zdjęcia Joe Gardnera | unsplash.com

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
17
0
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji...
Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji...
70
0
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
34
0