FeiyuTech prezentuje nowości: pilot Hyperlink do gimbali, monitor poglądowy oraz kompaktowy monopod

Autor: Michał Chrzanowski

24 Czerwiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Firma FeiyuTech powiększyła swoje portfolio o trzy ciekawe rozwiązania, które powinny przypaść do gustu filmowcom. Pilot Hyperlink do gimbali, monitor poglądowy oraz kompaktowy monopod są już dostępne w sprzedaży.

Pilot żyroskopowy Hyperlink

Hyperlink to najnowszy pilot żyroskopowy FeiyuTech, który został zaprojektowany z myślą o wygodzie i potrzebach użytkownika. Umieszczone na nim przyciski, pokrętło oraz joystick odpowiadają elementom sterującym znajdującym się na uchwycie gimbala. Dzięki temu pilot ma zapewniać takie same możliwości sterowania jak sam stabilizator. Jego przyciski pozwolą zmieniać tryby pracy, wyzwalać zdjęcia oraz rozpoczynać/kończyć nagrywanie. Ponadto będziemy mogli precyzyjnie sterować ruchami gimbala za pomocą czterokierunkowego joysticka oraz pokrętła, które umożliwi również kontrolę nad zewnętrznymi modułami, takimi jak np. follow focus. Aktualny status gimbala zobaczysz na wbudowanym w pilota wyświetlaczu. Hyperlink komunikuje się z gimbalem za pomocą połączenia Bluetooth.

FeiyuTech Hyperlink oferuje jeszcze jedną ciekawą i niezwykle praktyczną funkcję sterowania. - Dzięki wbudowanemu w urządzenie żyroskopowi gimbal może replikować ruchy wykonywane pilotem. Kiedy przesuniesz pilota w lewo, gimbal także skieruje obiektyw aparatu w tę stronę. Prostota oraz intuicyjność takiego sterowania oraz naturalna płynność uzyskanych nagrań pozwolą Ci podnieść jakość Twoich produkcji i zachwycić widzów - zaznacza producent.

Model ten wyposażony został w dwa standardowe mocowania statywowe, dzięki którym możesz zamocować na nim dowolne akcesorium. Szczególnie praktycznym dodatkiem może być monitor podglądowy lub smartfon z zainstalowaną aplikacją do sterowania aparatem (jeżeli aparat umożliwia taką opcję). W zestawie z pilotem znajdziesz uchwyt do telefonu.

Do tego pilot wykonano z najlepszych materiałów, z dbałością o szczegóły. Elegancki, minimalistyczny design nawiązuje do pozostałych produktów producenta. Aluminiowa obudowa zapewnia bezpieczeństwo elektronicznych podzespołów, a gumowana rączka pewny chwyt.

Monitor poglądowy

Monitor FeiyuTech to kompaktowe narzędzie ułatwiające podgląd rejestrowanego materiału. Dla zapewnienia wysokiej jakości obrazu monitor wyposażony został w 4,5” matrycę IPS o rozdzielczości 1200 x 800 pikseli. Dobre odwzorowanie kolorów, wysoki kontrast, jasne podświetlenie oraz szeroki kąt widzenia - mają to być cechy tego urządzenia. Do tego monitor wyposażono w dwa porty HDMI - wejściowy oraz wyjściowy. Tak więc to rozwiązanie zostało przystosowane do odbierania i dalszego przesyłania sygnału o wysokiej rozdzielczości 4K, dzięki czemu współpracować może z najnowszymi aparatami i kamerami.

Poza tym za sprawą wbudowanego gniazda mini Jack, monitor pozwala na odsłuch ścieżki dźwiękowej, a także na sterowanie jej głośnością. Do tego otrzymujemy dwa sposoby ładowania - przy wykorzystaniu akumulatorów z serii NP-F oraz zasilaczy i power banków z wyjściem DC 12 V. W komplecie z urządzeniem znajduje się akumulator NP-F570. Na dodatek samo urządzenie jest niezwykle kompaktowe i lekkie. Przy wymiarach 12,6 x 7,2 x 1,8 cm i wadze zaledwie 120 g monitor zmieści się do niemal każdej torby czy plecaka.

Monitor FeiyuTech poza oferowaniem wysokiej jakości obrazu ma także zapewniać wiele przydatnych funkcji, dzięki którym z łatwością będziemy mogli osiągnąć zamierzony efekt podczas filmowania.

• Asystent ostrości, podkreślając kolorem ostre krawędzie pomoże ustawić płaszczyznę ostrości.
• Zbliżenie P2P to funkcja, dzięki której zobaczymy wierne odwzorowanie obrazu (piksel do piksela), co pozwoli przyjrzeć się nawet najmniejszym detalom.
• Zmiana proporcji obrazu to funkcja, dzięki której dostosujemy obraz otrzymywany z kamery lub aparatu do proporcji ekranu monitora podglądowego.
• Asystent ekspozycji Check Field umożliwia wyświetlenie obrazu w poszczególnych barwach RGB oraz odcieniach szarości, dzięki czemu precyzyjniej dobierzemy ekspozycję i kolorystykę.
• Znaczniki środka kadru oraz bezpiecznej strefy to maski wyświetlane na ekranie monitora, dzięki którym kadrowanie stanie się prostsze. Znacznik środka umożliwia szybkie wycentrowanie obrazu, a bezpieczna strefa (80%, 85%, 90%, 93%, 96%, 2,35:1) gwarantuje, że filmowany obiekt nie zostanie ucięty.
• Obrót obrazu to funkcja ułatwiająca pracę z monitorem, kiedy ten zainstalowany jest w nietypowym położeniu. Wertykalne i horyzontalne odbicia pozwalają na pracę do góry nogami czy naprzeciwko obiektywu.
• Zamrożenie obrazu daje możliwość zatrzymania na ekranie monitora danej klatki.

Monopod

Monopod zaprojektowany został tak, aby dawał jak największe możliwości i zwiększał potencjał zamontowanego na nim urządzenia. Urządzenie wykonane zostało z najwyższej jakości nowoczesnych materiałów. Wykorzystanie karbonowych rurek oraz elementów ze stopu aluminium ma gwarantować wymaganą sztywność i niską wagę. Maksymalny udźwig monopodu to aż 12 kg, przy wadze własnej wynoszącej zaledwie 900 g. Dzięki ultralekkim materiałom bez problemu zabierzesz go ze sobą nawet w najtrudniej dostępne rejony świata. Z kolei cztery sekcje monopodu umożliwią regulację jego wysokości w przedziale od 59 do 162 cm. 

Dodatkową funkcjonalnością monopodu jest system szybkozłączek, który pozwoli zamocować gimbal, kamerę, aparat lub mikrofon. Podwójna blokada ma minimalizować ryzyko przypadkowego wypięcia. Płytka szybkiego montażu posiada mocowanie 1/4” będące standardem w branży foto-video i umożliwiające montaż większości kamer, aparatów i wszystkich gimbali FeiyuTech. W zestawie znajdują się także dwa adaptery 1/4”-3/8” zwiększające kompatybilność monopodu z innymi urządzeniami (np. głowicami i statywami).

Co więcej, trójramienna i składana stopka ma stanowić najlepsze podparcie dla monopodu. Jej zaopatrzone w gumowe końcówki nóżki gwarantują dobrą przyczepność oraz nie rysują delikatnych powierzchni. Natomiast kulowa głowica pozwoli na wykonywanie płynnych, precyzyjnych ruchów bez odrywania monopodu od podłoża. Wbudowana w stopkę szybkozłączka umożliwia szybkie odłączenie jej od monopodu (monopod w takiej wersji staje się jeszcze lżejszy). Oddzielona od reszty urządzenia stopka może natomiast służyć jako samodzielny mini statyw, zapewniając skuteczne podparcie dla urządzenia rejestrującego lub gimabala.

Cena i dostępność

Najnowsze rozwiązania FeiyuTech są już dostępne w polskiej sprzedaży. Za pilot żyroskopowy Hyperlink zapłacimy 529 zł. Z kolei monitor poglądowy wyceniono na 699 zł, a monopod to wydatek 649 zł.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Na polskim rynku debiutuje najnowszy bezprzewodowy system transmisji dźwięku Saramonic Blink500 ProX B2R, który zaspokoić ma zapotrzebowania zarówno youtuberów, jak i bardziej...
1
DRoom - nowoczesny koreks, który nie wymaga ciemności
DRoom - nowoczesny koreks, który nie wymaga ciemności
Koreksy występują w różnych kształtach i kolorach, ale mają jedną wspólną wadę - wymagają, by ładować do nich film w kompletnej ciemności. Nowy projekt pozbywa się tego problemu i...
9
BenQ PD2706U / PD2706UA - 27-calowy monitor graficzny 4K w dobrej cenie
BenQ PD2706U / PD2706UA - 27-calowy monitor graficzny 4K w dobrej cenie
BenQ prezentuje kolejny niedrogi monitor graficzny 4K, który zaspokoić ma potrzeby mniej wymagających twórców grafiki, fotografii i filmów. Ekran oferują dużą rozdzielczość i przekątną...
6
Powiązane artykuły