Feiyu Pocket Handheld Gimbal - kieszonkowa kamera na gimbalu. Alternatywa dla DJI Pocket?

2

Autor: Wojtek Skrzypczyński

3 Kwiecień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Feiyu Tech prezentuje swoją pierwszą kamerę. Pocket Handheld Gimbal jest to model kieszonkowy, z 3-osiowym, stabilizowanym gimbalem, który dzięki niewielkim rozmiarom przydać ma się wszystkim amatorom vlogowania.

Czy Feiyu Pocket Handheld Gimbal czegoś wam nie przypomina? Tak, wygląda jak wierna kopia DJI Osmo Pocket. Pierwszą widoczną różnicą jest jednak niższa cena. Czym więc różni się produkt Feiyu Tech od DJI i czy prócz mniejszej ceny może być dla niego godną konkurencją?

Różnice i podobieństwa

Chociaż produkty Feiyu i DJI wyglądają podobnie, istnieją znaczące różnice ukryte wewnątrz. Matryca Feiyu (1/2.3” CMOS) jest nieznacznie większa od matrycy DJI Osmo Pocket (1/2.5” CMOS). Różnicą jest również rozdzielczość. Feiyu Pocket Gimbal ma 8,5-milionową matrycę, zaś jego starszy konkurent 12 MP.

Nowy produkt Feiyu dysponuje nagrywaniem wideo w 4k w maksimum 60 klatkach na sekundę. O ile pozwolimy sobie na nagrywanie w Full HD mamy możliwość nagrywać także w 120 kl./s, a w HD 240 kl/s. DJI proponuje w tej kwestii jedynie maksymalnie 60 kl./s w każdej rozdzielczości. Co zastanawiające, producent Feiyu nie podaje maksymalnego bitrate'u. Na dany moment producent nie pokazał jeszcze żadnych nagrań z kamery, dlatego należy poczekać z rzetelną oceną tego produktu.

Kamera to nie tylko matryca

Obiektyw o świetle f/2.8 pozwala nam rejestrować obraz o szerokości widzenia 120 stopni. Migawka działa w zakresie od 1/8000 do 16 sekund, a matryca oferuje zakres czułości ISO 100-3200. W odróżnieniu do produktu firmy DJI, kamera ma możliwość wkręcenia stopki od statywu, co może bardzo ułatwić jej obsługę, jeśli nie chcemy filmować wszystkiego z ręki.

Kamera oferuje też dodatkową stabilizację obrazu, ale producent nie podaje jaka jest to dokładnie stabilizacja. Przy tak tanim produkcie nie spodziewałbym się optycznej.

Baterie ładujemy za pomocą złącza USB C, a według producenta jedno ładowanie wystarcza na 270 minut nagrywania. Urządzenie o wymiarach 124,5 x 40,5 x 30 mm waży zaledwie 115 g. Feiyu Pocket Gimbal obsługuje karty microSD do pojemności 512 GB.

Łączność

Gimbal Feiyu Pocket ma moduł WiFi i można go sparować z telefonem za pomocą aplikacji na iOS i Androida. Pozwoli to nam na podgląd, zdalne sterowanie i edycję nagrań. Kamera ma również bardzo ważną funkcję dla każdego vlogera -  tryb selfie, a ponadto tryby śledzenia i tym podobne.

Cena i dostępność

Feiyu Pocket Handheld Gimbal dostępny jest w cenie 249 dolarów (około 1050 zł). Według zapewnień producenta niedługo powinna nastąpić jego wysyłka. Dokłada data sklepowego debiutu nie jest jednak jeszcze znana.

Więcej informacji i produktach producenta znajdziecie pod adresem feiyu-tech.com.

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
W ofercie marki Irix pojawił się ciekawy futerał, który według producenta ma być najszybszym w obsłudze futerałem na filtry...
0
0
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)