FeiyuTech G6 Plus to nowy gimbal do smartfonów, kamer sportowych i niewielkich bezlusterkowców

0
Michał Chrzanowski
18 Lipiec 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Oferta firmy FeiyuTech właśnie powiększyła się o nowy model G6 Plus. Jego premiera jest „zapowiedzą ery wszechstronnych elektronicznych stabilizatorów z inteligentną funkcją śledzenia ostrości i wyświetlaczem OLED“ - obiecuje producent.

FeiyuTech to znany producent gimbali i stabilizatorów. Firma, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, zaprezentowała właśnie model G6 Plus, który jest kompatybilny ze smartfonami, kamerami sportowymi i bezlusterkowcami.

- Wszechstronne możliwości nowego G6 Plus, to efekt wielu lat rozwoju i badań prowadzonych przez FeiyuTech. Pierwszy gimbal typu all-in-one jest nie tylko wszechstronny, ale i bardzo poręczny. Przemyślana, ergonomiczna konstrukcja ułatwia obsługę, a parametry poszczególnych funkcji np. ruch w trybie autorotacji, czy osi obrotu w pionie i poziomie, można ustawić ręcznie - zaznacza producent.

Wytrzymała konstrukcja, duża funkcjonalność

FeiyuTech G6 Plus waży jedynie 663 g, a jego maksymalny udźwig to 800 g. Dzięki temu Będzie w stanie współpracować z kamerami sportowymi, a także większością smartfonów o szerokości od 57mm do 84mm. Jest także kompatybilny z poręcznymi bezlusterkowcami i kompaktami. Zyskamy zatem możliwość dopasowania naszego sprzętu do warunków i rodzaju nagrywanych scen.

Model G6 Plus jest także odporny na zachlapania, dzięki czemu możliwe jest rejestrowanie płynnych i stabilnych ujęć w trudnych warunkach. Niemniej jednak zabrania się używania go pod wodą lub w miejscach, w których może być narażony na działanie słonej wody - o czym zresztą informuje producent.

- Dzięki konstrukcji umożliwiającej nieograniczony obrót przy panoramowaniu i ramieniu gimbala umieszczonemu pod kątem 35 stopni, G6 Plus daje operatorowi większe możliwości filmowania i podglądu na ekranie kamery lub aparatu.

Nowością w stosunku do poprzednich urządzeń z serii G jest przycisk umożliwiający obsługę zoomu, możliwość śledzenia ostrości, precyzyjne sterowanie trzema osiami obrotu oraz ustawianie parametrów smartfonów i aparatów fotograficznych. Do tego G6 Plus został wyposażony w wyświetlacz OLED o niskim poborze mocy, dzięki któremu użytkownik zyskuje podgląd na zużycie baterii, bieżący tryby pracy, oraz tryby pracy aparatu.

Podobnie jak w modelu G6 do kamer sportowych, G6 Plus może jednocześnie pracować w trybie WiFi i Bluetooth. Podczas korzystania użytkownik może ustawić parametry i działanie śledzenia ostrości, oraz dostosować ostrość (w zależności od typu urządzenia nagrywającego).

Poza tym G6 Plus jest kompatybilny zarówno z Vicool, jaki i Feiyu On - dwiema niezależnymi aplikacjami, zaprojektowanymi przez firmę FeiyuTech. Z poziomu Feiyu On użytkownicy mogą zaktualizować oprogramowanie, ustawić parametry oraz zdalnie sterować gimbalem. Natomiast aplikacja Vicool pozwala ustawiać odpowiednie parametry przy filmowaniu smartfonem.

Zaprezentowany gimbal FeiyuTech wyposażono w akumulator 5000 mAh (3.7 V), który jesteśmy w stanie naładować poprzez port USB. Natomiast pełne naładowanie G6 Plus za pomocą ładowarki 5V/2A zajmuje około 3 godzin. Jak zapewnia producent, czas użytkowania wynosi do 9 godzin i zależy od podpiętego urządzenia

FeiyuTech G6 Plus jest już dostępny w sprzedaży. Za sam gimbal przyjdzie nam zapłacić 269 dolarów (wliczony 10% rabat). Niestety polska cena nie została jeszcze ujawniona. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły