FeiyuTech G6 Plus to nowy gimbal do smartfonów, kamer sportowych i niewielkich bezlusterkowców

Autor: Michał Chrzanowski

18 Lipiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Oferta firmy FeiyuTech właśnie powiększyła się o nowy model G6 Plus. Jego premiera jest „zapowiedzą ery wszechstronnych elektronicznych stabilizatorów z inteligentną funkcją śledzenia ostrości i wyświetlaczem OLED“ - obiecuje producent.

FeiyuTech to znany producent gimbali i stabilizatorów. Firma, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, zaprezentowała właśnie model G6 Plus, który jest kompatybilny ze smartfonami, kamerami sportowymi i bezlusterkowcami.

- Wszechstronne możliwości nowego G6 Plus, to efekt wielu lat rozwoju i badań prowadzonych przez FeiyuTech. Pierwszy gimbal typu all-in-one jest nie tylko wszechstronny, ale i bardzo poręczny. Przemyślana, ergonomiczna konstrukcja ułatwia obsługę, a parametry poszczególnych funkcji np. ruch w trybie autorotacji, czy osi obrotu w pionie i poziomie, można ustawić ręcznie - zaznacza producent.

Wytrzymała konstrukcja, duża funkcjonalność

FeiyuTech G6 Plus waży jedynie 663 g, a jego maksymalny udźwig to 800 g. Dzięki temu Będzie w stanie współpracować z kamerami sportowymi, a także większością smartfonów o szerokości od 57mm do 84mm. Jest także kompatybilny z poręcznymi bezlusterkowcami i kompaktami. Zyskamy zatem możliwość dopasowania naszego sprzętu do warunków i rodzaju nagrywanych scen.

Model G6 Plus jest także odporny na zachlapania, dzięki czemu możliwe jest rejestrowanie płynnych i stabilnych ujęć w trudnych warunkach. Niemniej jednak zabrania się używania go pod wodą lub w miejscach, w których może być narażony na działanie słonej wody - o czym zresztą informuje producent.

- Dzięki konstrukcji umożliwiającej nieograniczony obrót przy panoramowaniu i ramieniu gimbala umieszczonemu pod kątem 35 stopni, G6 Plus daje operatorowi większe możliwości filmowania i podglądu na ekranie kamery lub aparatu.

Nowością w stosunku do poprzednich urządzeń z serii G jest przycisk umożliwiający obsługę zoomu, możliwość śledzenia ostrości, precyzyjne sterowanie trzema osiami obrotu oraz ustawianie parametrów smartfonów i aparatów fotograficznych. Do tego G6 Plus został wyposażony w wyświetlacz OLED o niskim poborze mocy, dzięki któremu użytkownik zyskuje podgląd na zużycie baterii, bieżący tryby pracy, oraz tryby pracy aparatu.

Podobnie jak w modelu G6 do kamer sportowych, G6 Plus może jednocześnie pracować w trybie WiFi i Bluetooth. Podczas korzystania użytkownik może ustawić parametry i działanie śledzenia ostrości, oraz dostosować ostrość (w zależności od typu urządzenia nagrywającego).

Poza tym G6 Plus jest kompatybilny zarówno z Vicool, jaki i Feiyu On - dwiema niezależnymi aplikacjami, zaprojektowanymi przez firmę FeiyuTech. Z poziomu Feiyu On użytkownicy mogą zaktualizować oprogramowanie, ustawić parametry oraz zdalnie sterować gimbalem. Natomiast aplikacja Vicool pozwala ustawiać odpowiednie parametry przy filmowaniu smartfonem.

Zaprezentowany gimbal FeiyuTech wyposażono w akumulator 5000 mAh (3.7 V), który jesteśmy w stanie naładować poprzez port USB. Natomiast pełne naładowanie G6 Plus za pomocą ładowarki 5V/2A zajmuje około 3 godzin. Jak zapewnia producent, czas użytkowania wynosi do 9 godzin i zależy od podpiętego urządzenia

FeiyuTech G6 Plus jest już dostępny w sprzedaży. Za sam gimbal przyjdzie nam zapłacić 269 dolarów (wliczony 10% rabat). Niestety polska cena nie została jeszcze ujawniona. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.
5
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
8
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Powiązane artykuły