Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł

0

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych stabilizatorów do średniej wielkości zestawu wideo, w dodatku bardzo agresywnie wyceniona.

Choć każdy z nas chciałby zapewne pracować z najlepszym gimbalem z oferty, większość zapotrzebowań są w stanie pokryć modele tańsze i mniejsze. Stąd też popularność takich konstrukcji jak Ronin SC (i RSC2) czy Gudsen Moza AirCross 2. Swoją ofertę w tym segmencie rozwija także Feiyu Tech (seria AK2000), które właśnie pokazało nowego reprezentanta tej linii.

Gimbal skrojony na podstawowe potrzeby

FeiyuTech AK2000C to model bliźniaczo podobny do modelu AK2000S, z tą różnicą, że jest ponad 100 dolarów tańszy. Niższą cenę gimbal przypłacił brakiem pokrętła sterującego, ale w przypadku mniej wymagających produkcji prawdopodobnie nie będzie to nadmiernym problemem. Tym bardziej, że ze wspomnianym modelem AK2000S gimbal dzieli praktycznie całą resztę specyfikacji.

Otrzymujemy więc udźwig 2,2 kg, dotykowy ekran, wygodny system mocowania, a także szereg popularnych trybów filmowania, które oprócz standardowej funkcjonalności Pan, Follow, Lock pozwolą na tworzenie timelapsów czy uzyskanie efektu „incepcji”. Mamy też tryb filmowania w pionie, a także możliwość podłączenia dodatkowych uchwytów. Na dokładkę otrzymujemy baterię, która pozwoli na 7 godzin pracy i która naładujemy do pełna w niespełna godzinę (baterię możemy także ładować przez port USB-C podczas pracy).

Na tę chwilę gimbal oficjalnie wspiera szereg bezlusterkowców i mniejszych lustrzanek takich producentów jak Sony, Canon, Panasonic, Nikon i Fujifilm

Cena i dostępność

Gimbal FeiyuTech AK2000C debiutuje w cenie raptem 229 dolarów, co na polskim rynku powinno dać nam cenę w okolicach 1000 zł. Biorąc pod uwagę, że ceny większości konkurencyjnych modeli o podobnych możliwościach startuje z pułapu około 500 zł wyższego, propozycja FeiyuTech będzie zapewne cieszyć się dużą popularnością.

Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie feiyu-tech.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Powiązane artykuły