Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Czego nie widzimy na zdjęciu? Czym jest kadr? Czy fotografię można czytać? Na te i inne pytania uzyskacie odpowiedź podczas warsztatów „Widzi-mi-się”,które odbędą się 9 grudnia w Warszawie.
21 Lis 2017
Michał Chrzanowski
0
W październiku firma DJI zaprezentowała AeroScope - rozwiązanie służące do identyfikacji dronów znajdujących się w pobliżu. Teraz możemy zobaczyć, jak ta technologia sprawdza się w praktyce.
21 Lis 2017
Michał Chrzanowski
0
Jeżeli Twoim marzeniem jest wypromowanie siebie jako fotograf, to mamy dobrą wiadomość. Chase Jarvis i Ben Von Wong - światowej sławy fotografowie - nagrali wideo, w którym dzielą się swoim doświadczeniem i podpowiadają, w jaki sposób osiągnąć wcześniej zakładane cele.
21 Lis 2017
Michał Chrzanowski
0
Gdzie jest ciało? Czy raczej jakie i czyje ono jest? Odpowiedź poznacie na wyjątkowej wystawie prac Agnieszki Rayss. Wernisaż już w najbliższy czwartek w warszawskiej Galerii Fundacji Archeologia Fotografii.
17 Lis 2017
Michał Chrzanowski
0
Już niebawem ukaże się trzeci numer Stron. Tym razem Kolektyw Sputnik Photos wraz z zaproszonymi artystami zgłębi pojęcie prawdy, postprawdy, fact-checkingu i mistyfikacji.
17 Lis 2017
Michał Chrzanowski
0
Najnowsza wersja Luminara jest już dostępna do pobrania zarówno na komputery z Mac OS, jak i Windows. Czy program ma szansę zastąpić Lightrooma? Producent nie ma, co do tego wątpliwości. Zobaczcie dlaczego.
17 Lis 2017
Michał Chrzanowski
2
Gdy na początku maja dowiedzieliśmy się, że fotografem wybranym do realizacji kalendarza Pirelli na rok 2018 został Tim Walker, wiedzieliśmy, że możemy spodziewać się czegoś specjalnego. Dziś już wiemy, że warto było czekać.
16 Lis 2017
Michał Chrzanowski
7
Najnowsza reporterska lampa Meike MK420 to ciekawa propozycja dla osób, które za stosunkowo niewielkie pieniądze chcą otrzymać konstrukcję zapewniającą większość tych samych funkcji, co topowe modele systemowe.
16 Lis 2017
Michał Chrzanowski
4
Natychmiastowy wydruk zdjęć w technologii Zero-Ink, a także kilka dodatkowych funkcji - tak w skrócie prezentuje się Polaroid Insta-Share, czyli specjalny panel kompatybilny z modułowymi smartfonami Motoroli.
16 Lis 2017
Michał Chrzanowski
0
Tego chyba nikt się nie spodziewał. Na rynku pojawił się kolejny nowy analogowy aparat. Ihagee Elbaflex to w pełni manualna lustrzanka na film 35 mm z mocowaniem Nikon F.
15 Lis 2017
Michał Chrzanowski
9