Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Do naszej redakcji trafił aparat Sony A5100, który pojawił się na rynku w niecały rok po premierze modelu A5000. Czy tych kilka miesięcy wystarczyło projektantom na widoczne usprawnienie aparatu? Sprawdźcie jak nowy bezlusterkowiec Sony wypadł w naszym teście.
19 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Printsnap to projekt aparatu umożliwiającego natychmiastowe wydrukowanie zrobionych zdjęć. Twórcy w dość wyjątkowy sposób podeszli do tematu odbitek. Mianowicie obraz drukowany jest na papierze paragonowym.
19 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
X-Rite, we współpracy z firmą Focus on Nautre organizuje losowanie, w którym nagrodą są warsztaty fotograficzne na Islandii.
19 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Firma Mayflower Concepts, bazując na danych udostępnionych przez organizację CIPA, zaprezentowała wykres obrazujący kształtowanie się trendów sprzedaży aparatów na przestrzeni ostatnich 60 lat. Widzimy, że od 2 lat rynek aparatów cyfrowych przeżywa pogłębiający się kryzys.
18 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Nikon ostrzega przed fałszywymi modelami aparatów Nikon D800E, które rzekomo pojawiły się na rynku europejskim.
18 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Fujifilm zaprezentowało nowe wersje oprogramowania dla kilku aparatów ze swojej oferty. Najwięcej nowych funkcji prezentuje oprogramowanie dla aparatu modelu X-T1 w wersji 3.00.
18 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Dystrybutor marki Voeloon zaprezentował nowy, radiowy wyzwalacz lamp TTL. Urządzenie oferuje duże spektrum możliwości przy stosunkowo niskiej cenie.
18 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Od ostatniej aktualizacji dodającej nowe filtry kolorystyczne mineło już przeszło 2 lata. Programiści aplikacji wychodząc na przeciw zmieniającym się trendom, wzbogacają Instagram o nowe filtry i możliwości.
17 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Serwis DCView.com udostępnił relację ze spotkania z prezesem firmy Olympus, Haruo Ogawą. Z materiału dowiadujemy się ciekawych informacji na temat planów firmy.
17 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Nikon udostepnił aktualizację firmware’u do zaprezentowanych w tym roku lustrzanek D750 i D810. Nowe oprogramowanie niweluje kilka znaczących błędów występujących podczas pracy z aparatem.
17 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0