Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Podczas dzisiejszej konwencji we Frankfurcie, Panasonic zaprezentował stałoogniskowy obiektyw makro Panasonic Lumix G Macro 30 mm f/2,8, przeznaczony do aparatów w systemie Mikro Cztery Trzecie.
23 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Firma Foxfoto została oficjalnym dystrybutorem marki Mitakon. W związku z tym na polskim rynku na stałe zagoszczą produkty tej marki. W ofercie znajdą się między innymi modele Speedmaster 50 mm f/0,95, Speedmaster 35 mm f/0,95 i Creator 35mm f/2.
23 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Digitalizacja zdjęć i dokumentów miała być sposobem na zabezpieczenie materiałów przed czynnikami zewnętrznymi i właściwie nieograniczone przedłużenie ich żywotności. Jak jednak ostrzega wiceprezes Google, Vint Cerf, już w niedalekiej przyszłości odczytanie niektórych plików może stanowić nie lada problem.
20 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Producent poinformował o uruchomienie specjalnej usługi serwisowej umożliwiającej darmową naprawę starszych komputerów MacBook Pro, w których występują problemy z wyświetlaniem obrazu. Darmowy serwis wystartuje 27 lutego 2015.
20 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Podczas gdy użytkownicy wciąż czekają na pojawienie się firmowego battery packa do aparatu Nikon D750, chiński producent sprzętu fotograficznego Meike zaprezentował własną wersję komponentu w kilkukrotnie niższej cenie.
20 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Jak podaje Wall Street Journal, w poszukiwaniu oszczędności japoński producent zamierza odseparować działy odpowiedzialne za produkcję sprzętu audio-wideo, w tym aparatów cyfrowych.
19 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Fujifilm poinformowało, że zaprezentowany przy okazji tegorocznych targów CES obiektyw Fujinon XF 16-55mm f/2.8 R LM WR od jutra będzie dostępny w polskiej dystrybucji.
19 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Zwykle nie piszemy o plotkach, jednak w tym wypadku informacja wydaje się być niemal pewna. We francuskim sklepie internetowym ze sprzętem elektronicznym i oprogramowaniem pojawiła się możliwość zakupu Lightrooma 6 w przedsprzedaży. Dostępny jest też opis głównych funkcji programu.
19 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Nie chce się wierzyć, że to już tyle czasu minęło od premiery pierwszej wersji programu, który zrewolucjonizował branżę graficzną i fotograficzną. W tym roku Photoshop obchodzi swoje 25 urodziny.
19 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Kilka dni temu poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji konkursu World Press Photo. Z pewnością zastanawialiście się jakich aparatów używali finaliści. Hiszpański serwis Quesabesde porównał dane EXIF zwycięskich fotografii i zaprezentował wyniki na swojej stronie.
18 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0