Godox iT30 Pro - zaawansowany flash w kieszonkowej formie

Autor: Maciej Luśtyk

22 Maj 2025
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox kontynuuje eksperymenty z nietypowymi lampami błyskowymi. Po sukcesie miniaturowego modułu iM30, producent wprowadza lampę iT30, która nadal zachowuje przystępne wymiary ale oferuje dużo bardziej rozwinięte możliwości.

Lampa błyskowa to zdecydowanie jedno z najbardziej niedocenianych akcesoriów. Problem w tym, że to zwykle duże i nieporęczne akcesorium, które zabieramy ze sobą zwykle tylko w konieczności. Nie musi tak jednak być. Godox już od pewnego czasu eksperymentuje z kompaktowymi modułami flash z serii iFlash. Teraz producent rozbudowuje ofertę o najbardziej zaawansowany moduł dotychczas.

Mały flash o dużych możliwościach

 

Godox iT30 Pro ma do zaoferowania liczbę przewodnią 15 (przy ISO 100), pracę w trybie TTL, możliwość regulacji mocy w zakresie +/- 3 EV (w skokach co 1/3 EV), synchronizację na pierwszą lub drugą kutynę migawki oraz wsparcie trybu HSS z synchronizacją do 1/8000 s (lub nawet do 1/80000 s w przypadku aparatów Sony z globalną migawką).

Do tego tryb strobo (do 100 Hz), czas przeładowania na poziomie 1,5 s, akumulator pozwalający na wykonanie 560 błysków na jednym ładowaniu oraz łączność bezprzewodową do 100 m. Na pokładzie znalazł się także wbudowany dyfuzor, pozwalający zmiękczyć światło, gorąca stopka i złącze 2,5 mm do wyzwalania po kablu.

To wszystko w niewielkiej (65 × 46 × 47 mm), ważącej raptem 120 g obudowie, którą bez problemu wsuniemy do kieszeni i która poza pokrętłem nastaw wyposażona została w kolorowy ekran dotykowy, mający ułatwić nawigację po funkcjach.

Jednym słowem otrzymujemy prawie wszystko, czego można oczekiwać od lampy błyskowej. Oczywiście bardziej zaawansowanym fleszom iT30 ustępuje mocą oraz brakiem możliwości odchylania głowicy, ale na potrzeby typowo amatorskie powinien być w zupełności wystarczający.

Cena i dostępność

Jak przystało na lampę amatorską, jest to także flash przystępny cenowo. Godox iT30 debiutuje w cenie 75 dolarów, czyli ok. 280 zł. Polskiej ceny na razie nie znamy. Pewne zbliży się ona do ok. 350 zł co nadal jest ceną akceptowalną.

Flash dostępny jest w wersjach do systemów Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, i OM-D.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Marumi EXUS Mark II - profesjonalna linia filtrów w jeszcze lepszym wydaniu
Marumi EXUS Mark II - profesjonalna linia filtrów w jeszcze lepszym wydaniu
K-Consult wprowadza na polski rynek drugą generację flagowych filtrów Marumi EXUS Mark II. Nowe modele ochronne, UV i polaryzacyjne oferują wyższą transmisję i lepsze odwzorowanie barw.
0
Manfrotto One - rewolucyjny, hybrydowy statyw dla fotografów i filmujących
Manfrotto One - rewolucyjny, hybrydowy statyw dla fotografów i filmujących
Manfrotto prezentuje jeden ze swoich najbardziej innowacyjnych produktów ostatnich lat. One to statyw, który w jednej konstrukcji łączy cechy niezbędne dla fotografów i filmowców, a...
9
Godox V480 TTL - duże możliwości za kilkaset złotych
Godox V480 TTL - duże możliwości za kilkaset złotych
Najnowszy speedlight Godoxa obiecuje profesjonalną wydajność w konstrukcji nakierowanej na hobbystów i amatorów. Ma wszystko, czego możemy wymagać od zawodowej lampy i kosztuje tylko...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)