Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Sigma lubi zaskakiwać i mimo tego, że aparaty firmy są produktami dosyć niszowymi, stale je rozwija. Najnowszy aparat systemu L to zarazem jedna z najciekawszych pozycji z ofercie producenta i model, który może przyciągnąć do niej większa rzeszę fotografów.
11 Lip 2019
Maciej Luśtyk
15
Firma, która jako pierwsza na świecie pokazała anamorficzny obiektyw do iPhone’a idzie na podbój dronów. I na pewno nie będzie narzekać na brak zainteresowania.
10 Lip 2019
Maciej Luśtyk
1
Długo oczekiwany obiektyw nareszcie włączony został do oferty obiektywów marki Sony. Producent obiecuje świetne osiągi, a użytkowników ucieszy niewygórowana cena.
9 Lip 2019
Maciej Luśtyk
0
Irix debiutuje na rynku obiektywów filmowych. Najnowsza konstrukcja to wariant obiektywu Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1 stworzony specjalnie z myślą o zawodowych twórcach wideo.
8 Lip 2019
Maciej Luśtyk
0
Obiektywy prawdopodobnie nie staną się przez to tańsze, ale zniknie jeden z największych problemów z jakimi borykali się ich projektanci.
8 Lip 2019
Maciej Luśtyk
2
W ostatnim czasie producenci smartfonów robią dużo szumu wokół możliwości cyfrowego zoomu. Zawsze jednak w tym wypadku zdjęcia tracą na jakości. Coś dla fanów dużych zbliżeń ma firma Sirui. W jej ofercie pojawił się właśnie obiektyw 400 mm do smartfonów.
8 Lip 2019
Maciej Luśtyk
0
Początek lata NiSi świętuje serią ciekawych premier. Wśród nowości m.in.: nowy system filtrów kwadratowych, filtry ze szkła hartowanego czy szereg uchwytów.
5 Lip 2019
Maciej Luśtyk
0
Kopiowanie wzornictwa obiektywów innych producentów już nie wystarcza? Tym razem Yonguno wzięło się za konkurenta ze świata błysku. Nadchodząca głowica YN200 to odpowiedź na popularne ostatnio kompaktowe lampy o dużej mocy.
5 Lip 2019
Maciej Luśtyk
1
Choć w Polsce słyszymy o nim niewiele, za oceanem kryzys opioidowy jest jednym z głośniejszych tematów ostatnich lat. Wojnę firmie Purdue Pharma wypowiedziała znana fotografka Nan Goldin, która chce, by nazwisko rodziny Sacklerów zniknęło z instytucji kultury na dobre. Jej organizacja właśnie przeprowadziła swoją pierwszą akcję w Europie.
4 Lip 2019
Maciej Luśtyk
0
DMX, czyli Digital MultipleXed Protocol pozwala na wygodne, zdalne sterowanie lampami za pomocą specjalnej konsoli. Teraz rozwiązanie to będziemy mogli wykorzystać także w przypadku popularnych lamp Fomei.
4 Lip 2019
Maciej Luśtyk
0