Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Tomasz Tomaszewski w październiku 2014 roku miał okazję prowadzić warsztaty fotograficzne w Porto. Przedstawiamy film pokazujący, jak fotograf realizował materiał zdjęciowy aparatem Sony RX1 w portugalskim mieście.
20 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Do naszej redakcji trafił niedawno kontynuator serii GM. Na towarzysza modelu GM1 czekaliśmy około roku. Na pierwszy rzut oka widać, że wiele rzeczy uległo zmianie. Czy w przypadku modelu Panasonic Lumix GM5 twórcy poszli w dobrym kierunku? Rzućcie okiem na nasz test.
16 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Wiosną zeszłego roku Adobe zaprezentowało aplikację Lightroom Mobile, która subskrybentom usługi Adobe CC umożliwiała zaawansowaną edycję zdjęć na iPadzie. Od teraz aplikacja dostępna jest również na urządzenia z systemem Android.
16 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Ostatnio można było zauważyć ,że z katalogów największych sklepów internetowych znikły aparaty Nikon D750. Użytkownicy podejrzewali, że było to związanie z wadą produkcyjną objawiającą się charakterystyczna flarą na zdjęciach. Ukazało się już oświadczenie producenta w tej sprawie.
16 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Producent udostępnił aktualizację do aparatu Olympus Stylus 1. Uaktualnienie wprowadza nowe funkcje i pozwala rozszerzyć ogniskową obiektywu do 22,4mm.
15 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Fujifilm zaprezentowało nowy model bezlusterkowca z wymiennymi obiektywami, który wzbogaci serię X. Na następcę modelu X-A1 czekaliśmy ponad rok. Czy przez ten czas projektantom udało się znacznie polepszyć konstrukcję? Fujifilm X-A2 może przede wszystkim pochwalić się, nowym, odchylanym ekranem i zaawansowanym systemem autofokusa.
15 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Fujifilm rozszerzył ofertę aparatów kompaktowych o nowe modele. Pierwszym z nich jest zaawansowany kompakt klasy premium z superszybkim autofokusem - Fujifilm FinePix XQ2, drugim odporny na warunki pogodowe, specjalnie wzmocniony model FujiFilm FinePix XP80.
15 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Fujifilm zaprezentowało dwa nowe, bliźniacze superzoomy oznaczone numerami S9800 i S9900. Aparaty wyposażono w 50-krotny zoom optyczny, wysokiej jakości wizjer elektroniczny, zaawansowaną stabilizację obrazu, szybki tryb seryjny i łączność bezprzewodową.
15 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Do polskiej sieci sprzedaży trafiły miniaturowe kamery sportowe Polaroid Cube. Kamery cechują się kompaktowymi rozmiarami, wysoką jakością obrazu i wieloma możliwościami montażu.
14 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Nikon wzbogacił swoją ofertę również o nowe modele z serii COOLPIX L. Aparaty oferują wysoką jakość obrazu, prostotę obsługi i wiele funkcji ułatwiających fotografowanie.
14 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0