Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

W ofercie dystrybutora produktów marki Genesis pojawiła się lampa błyskowa Stroboss 58 w wersji do aparatów Nikona. Jej akumulator pozwala na wykonanie 650 błysków.
15 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Przez lata obserwowaliśmy wiele prób zdetronizowania formatu JPEG. Większość jednak kończyła się fiaskiem, a pozycja najpopularniejszego formatu zapisu obrazów od lat pozostaje właściwie nienaruszona. Czy zmieni to format BPG?
15 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Firma Profoto udostępniła aktualizację firmware’u, która umożliwi synchronizację błysku z krótkimi czasami naświetlania podczas pracy z lampami Beloved B1.
15 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Play Memories Camera Apps to serwis umożliwiający pobieranie specjalnych aplikacji rozszerzających możliwości aparatu. Sony rusza z promocją, w ramach której osoby kupujące aparaty Sony będą miały możliwość darmowego pobrania niektórych aplikacji.
12 Gru 2014
Maciej Luśtyk
1
Adobe poinformowało, że wstępuje w końcową fazę procesu zakupu serwisu Fotolia, będącego jednym z wiodących banków zdjęć na rynku
12 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Pojawiła się nowa wersja oprogramowania ACDSee, służącego do profesjonalnej edycji zdjęć. ACDSee Ultimate 8 stara się być konkurencją dla programów z rodziny Adobe.
12 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
W ostatnich dniach coraz głośniej robi się wokół problemu jaki dotyka matryce w aparatach Leica. Użytkownicy informują o korozji matrycy, której efekty są widoczne na zdjęciach.
12 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Pojawiła się nowa wersja programu Exposure oferującego symulacje najbardziej znanych klisz filmowych. Program między innymi wprowadza wsparcie dla plików RAW.
11 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Zapewne słyszeliście o aparatach Lytro umozliwiających zmianę głębi ostrości już po zrobieniu zdjęcia. Właśnie pojawiła się nowa wersja oprogramowania, która jeszcze bardziej poszerza możliwości edycji zdjęcia.
11 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Instagram, założony w 2010 roku serwis społecznościowy umożliwiający dzielenie się zdjęciami ma już ponad 300 milionów aktywnych użytkowników.
11 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0