Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Na rynku istnieje wiele firm oferujących akcesoria do zyskujących coraz większą popularność kamerek sportowych. Zwykle jednak ograniczają się one do systemów stabilizacji i montowania kamery. Firma Back-Bone idzie o krok dalej i oferuje moduł umożliwiający podłączenie do kamery dowolnego obiektywu.
9 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Olympus wypuścił aktualizację dla obiektywu zoom 12-40mm z mocowaniem Micro 4/3.
9 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
W dobie negatywów zabezpieczenie dorobku fotografa polegało na przechowywaniu kliszy w odpowiednich warunkach. W czasach fotografii cyfrowej większość zdjęć zapisujemy na dyskach twardych, które są znacznie bardziej podatne na awarie niż nośniki analogowe. Redaktorzy serwisu techreport.com poddali dyski testom wytrzymałościowym.
9 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Za pomocą zastosowania nowej technologii, naukowcom z Washington University w St. Louis udało się sfilmować wiązkę światła w ruchu.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Skew to ciekawa aplikacja umożliwiająca wykonanie korekcji dystorsji i perspektywy na zdjęciach zrobionych Iphonem lub iPadem.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Pamiętacie jeszcze projekt cyfrowego Polaroida, który kilka lat temu pojawił się w internecie i wzbudził na tyle duże zainteresowanie, że firma postanowiła go urzeczywistnić? Znamy już specyfikację i datę premiery urządzenia.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Sigma udostępniła aktualizację firmware’u do aparatów Sigma dp1 Quattro (v.1.01) i Sigma dp2 quattro (v.1.04). Uaktualnienie otrzymał również obiektyw S 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM z bagnetem Canona.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Jednym z najgłośniejszych wydarzeń fotograficznych tej jesieni była premiera aparatu Canon EOS 7D Mark II. Na następcę lubianego i dobrze ocenianego Canona 7D musieliśmy czekać aż 6 lat. Sprawdziliśmy czy było warto.
5 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Fujifilm rusza ze świąteczną promocją obejmującą różne obiektywy i aparaty z katalogu producenta. Rabaty sięgają nawet 2300zł.
5 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Westcott, producent lamp i akcesoriów studyjnych, zaprezentował ciekawą blendę mająca dawać efekt podobny do oświetlenia typu ring flash.
5 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0