Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Ciągły rozwój mediów społecznościowych sprawia, że na rynku co i rusz pojawiają się nowe aplikacje i firmy wykorzystujące ich możliwości. Niedawno ze swoją usługą wystartował serwis Pickattoo, który umożliwia zamianę ulubionych zdjęć w zmywalne tatuaże.
23 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Na oficjalnym blogu Adobe pojawił się wpis informujący o tym, że najnowsza, szósta odsłona Lightrooma będzie kompatybilna wyłącznie z 64-bitowymi systemami operacyjnymi. Wiele osób chcących korzystać z najnowszej wersji programu będzie musiało dokonać upgrade’u systemu.
23 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Łazienki Królewskie wraz z fotografem Czesławem Czaplińskim zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym mającym na celu pokazanie piękna i niepowtarzalnej atmosfery warszawskich Łazienek. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada 2015.
22 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Microdia zapowiedziała premierę ultra-szybkiej karty SDXC, która ma umożliwić zapis i odczyt materiału z prędkością do 300 MB/s. Karta została zaprojektowana z myślą o nagraniach w jakości 4 i 5K.
22 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Zapowiedziany we wrześniu 2014 roku obiektyw firmy Tamron od kilku tygodni jest już dostępny do kupienia na japońskim rynku. Dzisiaj producent podał oficjalną datę pojawienia się obiektywu na rynkach zagranicznych.
22 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Poniedziałek 12 stycznia spędziliśmy na targach fotograficznych Press Photo Expo 2015, które odbyły się na warszawskim Torwarze. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowali organizatorzy i wystawcy
22 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Olympus Anywhere Classroom to cykl wideoporadników, które są owocem współpracy firmy z wybitnymi fotografami. Ostatnio zaprezentowana została trzecia część cyklu, skupiająca się na temacie narracji wizualnej.
21 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Budżet potrzebny na budowę aparatu będącego częścią teleskopu LSST (Large Synoptic Survey Telescope) został zaakceptowany przez rząd USA. Będzie to największy i najdokładniejszy aparat na świecie.
21 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Od pewnego czasu na bieżąco informujemy was o postępach w temacie niepożądanych odbić światła występujących w lustrzance Nikon D750. Wczoraj producent opublikował instrukcje odnośnie identyfikacji i serwisowania aparatu.
21 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Tomasz Tomaszewski w październiku 2014 roku miał okazję prowadzić warsztaty fotograficzne w Porto. Przedstawiamy film pokazujący, jak fotograf realizował materiał zdjęciowy aparatem Sony RX1 w portugalskim mieście.
20 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0