Grand Prix Fotofestiwal 2017: Viacheslav Poliakov, „Lviv - God’s Will“
0
Nie żyje Paweł Pierściński, jeden z wybitniejszych polskich fotografów krajobrazu
23 maj 2017
„Dzieło sztuki fotograficznej powinno być jak kobieta: piękne, mądre i interesujące“ - zwykł mawiać Paweł Pierściński, wybitny polski fotograf, publicysta, krytyk oraz twórca i animator Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Miał 79 lat.
3
Grand Prix Fotofestiwal 2017: Dominika Gęsicka, This is not real life
20 maj 2017
Co roku w Grand Prix Fotofestiwal nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam projekty każdego z tegorocznych finalistów. Dziś przyglądamy się projektowi „ This is not real life“ autorstwa Dominiki Gęsickiej.
0
Nie żyje Stanley Greene, jeden z najbardziej uznanych fotoreporterów na świecie
19 maj 2017
Dziś rano, po długiej walce z chorobą, w wieku 68 lat odszedł Stanley Greene, jeden z najwybitniejszych fotoreporterów naszych czasów.
1
Zagadka Tereski ze słynnego zdjęcia Davida Seymoura rozwiązana po 70 latach
18 maj 2017
W 1948 roku David Seymour, założyciel agencji Magnum, fotografował dzieci w 5 krajach europy. Wykonane wtedy zdjęcie kilkuletniej Tereski, uważane za jedną z najważniejszych fotografii w historii, stało się symbolem powojennej traumy. Tożsamość dziewczynki pozostawała jednak nieznana. Do teraz.
2
Grand Prix Fotofestiwal 2017: Loulou D’aki, „Make a wish“
16 maj 2017
Co roku w Grand Prix Fotofestiwal nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam projekty każdego z tegorocznych finalistów. Oto pierwszy z wyłonionych cykli - „Make a wish“ autorstwa szwedzkiej dokumentalistki, Loulou D’aki.
0
W poszukiwaniu perfekcyjnego ujęcia. Michel D'Oultremont o sensie fotografii przyrodniczej
16 maj 2017
Dzika przyroda to jeden z najwdzięczniejszych tematów zdjęciowych. Ale fotografia przyrodnicza to coś znacznie więcej niż tylko piękne kadry. Zobaczcie ten wyjątkowy dokument o młodym belgijskim fotografie Michelu D’Oultremont.
1
Kirsten Johnson: „Musisz mieć pozwolenie, by wkroczyć z kamerą w czyjś prywatny świat“
3 kwiecień 2017
Kirsten Johnson to uznana amerykańska dokumentalistka, która w swojej karierze zrealizowała dziesiątki reportaży i długoterminowych produkcji. Jak podkreśla, „w pracy filmowca ważne jest to, by pokazywać rzeczy w taki sposób, w jaki nigdy przedtem nie były ukazane“.
0
Elsa Garrison: „Kobiety nie potrafią fotografować sportu? Jasne, pokażę Wam!“
23 marzec 2017
Od 1998 roku współpracuje z Getty Images, fotografuje największe wydarzenia sportowe, w tym Igrzyska Olimpijskie, a przez wielu fotografów jest uznawana za jedną z lepszych w swoim fachu.
0
Ponad 400 numerów magazynu Sovetskoe Foto dostępnych do obejrzenia i pobrania za darmo
2