Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Kilka lat temu popularne stały się serwisy typu AirBnB i Blablacar umożliwiające korzystanie z usług hotelarskich lub transportowych bez pośredników. Formuła okazała się na tyle skuteczna, że co i rusz pojawiają się próby przeszczepienia jej na inne rynki. Naszą uwagę przykuła nowa platforma umożliwiająca wypożyczanie sprzętu między fotografami.
10 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Ikelite, znany producent akcesoriów do podwodnej fotografii, wzbogacił swoja ofertę o podwodny moduł do nowego aparatu Panasonica.
10 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Transcend wzbogacił ofertę szybkich karty pamięci SDXC UHS-i klasy 3 o nośnik pojemności 256GB. Karta przeznaczona jest głównie dla osób nagrywających materiały wideo.
9 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Na rynku istnieje wiele firm oferujących akcesoria do zyskujących coraz większą popularność kamerek sportowych. Zwykle jednak ograniczają się one do systemów stabilizacji i montowania kamery. Firma Back-Bone idzie o krok dalej i oferuje moduł umożliwiający podłączenie do kamery dowolnego obiektywu.
9 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Olympus wypuścił aktualizację dla obiektywu zoom 12-40mm z mocowaniem Micro 4/3.
9 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
W dobie negatywów zabezpieczenie dorobku fotografa polegało na przechowywaniu kliszy w odpowiednich warunkach. W czasach fotografii cyfrowej większość zdjęć zapisujemy na dyskach twardych, które są znacznie bardziej podatne na awarie niż nośniki analogowe. Redaktorzy serwisu techreport.com poddali dyski testom wytrzymałościowym.
9 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Za pomocą zastosowania nowej technologii, naukowcom z Washington University w St. Louis udało się sfilmować wiązkę światła w ruchu.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Skew to ciekawa aplikacja umożliwiająca wykonanie korekcji dystorsji i perspektywy na zdjęciach zrobionych Iphonem lub iPadem.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Pamiętacie jeszcze projekt cyfrowego Polaroida, który kilka lat temu pojawił się w internecie i wzbudził na tyle duże zainteresowanie, że firma postanowiła go urzeczywistnić? Znamy już specyfikację i datę premiery urządzenia.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Sigma udostępniła aktualizację firmware’u do aparatów Sigma dp1 Quattro (v.1.01) i Sigma dp2 quattro (v.1.04). Uaktualnienie otrzymał również obiektyw S 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM z bagnetem Canona.
8 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0