Sony Zeiss Distagon T* FE 35 mm F1,4 ZA - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
5.5
Optyka:
8
Budowa:
7
Marka:
Sony
Nasza ocena:

79%

Do naszej redakcji trafił Sony Zeiss Distagon T* FE 35 mm F1,4 ZA. Jest to stałoogniskowy jasny szerokokątny obiektyw o światłosile f/1,4, który oferuje bardzo dobrą jakość obrazu. Sprawdźmy zatem, jak nowa trzydziestka piątka wypadła w naszym teście.

0
Michał Chrzanowski
25 Czerwiec 2015
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

 

3. Autofokus


Sony Zeiss Distagon T* FE 35 mm F1,4 ZA posiada system wewnętrznego ogniskowania, który polega na przesuwaniu mniejszych soczewek środkowych i tylnych bez przesuwania większych soczewek umieszczonych z przodu obiektywu. Ponadto obiektyw został wyposażony w silnik DDSSM (Direct Drive SSM — SSM z bezpośrednim napędem), dzięki temu automatyczne ustawienie ostrości przebiega bardzo szybko, cicho i sprawnie. Przeostrzanie przez cały zakres odległości zajmuje obiektywowi około 0,3-0,5 sekundy. Jest to więc dobry rezultat porównywalny z tymi, które osiągniemy podczas fotografowania podobnymi konstrukcjami innych producentów. Równie dobrze wygląda sytuacja w czasie ustawiania ostrości w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Ponadto, obiektyw umożliwia automatyczne ostrzenie od 30 cm, dzięki czemu stałka może być wykorzystywana w fotografii przyrody lub zdjęć obiektów z bliska.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Jak już pisaliśmy wcześniej, obiektyw umożliwia ręczne ostrzenie poprzez wykorzystanie szerokiego i wygodnego pierścienia ostrości. Niestety pierścień nie został wyposażony w skalę odległości hiperfokalnej. Może więc to dla niektórych użytkowników okazać się minusem konstrukcyjnym - zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli wykorzystać obiektyw w fotografii ulicznej. Jednakże mimo to ostrzenie za pomocą dedykowanego pierścienia jest bardzo wygodne i płynne.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)