Autofokus

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
5.5
Optyka:
8
Budowa:
7
Marka:
Sony
Nasza ocena:

79%

Do naszej redakcji trafił Sony Zeiss Distagon T* FE 35 mm F1,4 ZA. Jest to stałoogniskowy jasny szerokokątny obiektyw o światłosile f/1,4, który oferuje bardzo dobrą jakość obrazu. Sprawdźmy zatem, jak nowa trzydziestka piątka wypadła w naszym teście.

0

Autor: Michał Chrzanowski

25 Czerwiec 2015
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

 

3. Autofokus


Sony Zeiss Distagon T* FE 35 mm F1,4 ZA posiada system wewnętrznego ogniskowania, który polega na przesuwaniu mniejszych soczewek środkowych i tylnych bez przesuwania większych soczewek umieszczonych z przodu obiektywu. Ponadto obiektyw został wyposażony w silnik DDSSM (Direct Drive SSM — SSM z bezpośrednim napędem), dzięki temu automatyczne ustawienie ostrości przebiega bardzo szybko, cicho i sprawnie. Przeostrzanie przez cały zakres odległości zajmuje obiektywowi około 0,3-0,5 sekundy. Jest to więc dobry rezultat porównywalny z tymi, które osiągniemy podczas fotografowania podobnymi konstrukcjami innych producentów. Równie dobrze wygląda sytuacja w czasie ustawiania ostrości w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Ponadto, obiektyw umożliwia automatyczne ostrzenie od 30 cm, dzięki czemu stałka może być wykorzystywana w fotografii przyrody lub zdjęć obiektów z bliska.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Jak już pisaliśmy wcześniej, obiektyw umożliwia ręczne ostrzenie poprzez wykorzystanie szerokiego i wygodnego pierścienia ostrości. Niestety pierścień nie został wyposażony w skalę odległości hiperfokalnej. Może więc to dla niektórych użytkowników okazać się minusem konstrukcyjnym - zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli wykorzystać obiektyw w fotografii ulicznej. Jednakże mimo to ostrzenie za pomocą dedykowanego pierścienia jest bardzo wygodne i płynne.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Najnowsza 35-tka Samyanga proponuje alternatywę dla natywnego obiektywu Sony w dużo niższej cenie. Czy przypłacimy to jakością obrazu? Zobaczcie zdjęcia...
14
3
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Reprezentujący średnią półkę cenową, manualny Irix 45 mm f/1.4 obiecuje wykonanie i rezultaty godne obiektywu wyższej klasy. Sprawdziliśmy jak ta egzotyczna ogniskowa sprawdza się w praktyce.
13
0
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Jakich efektów możemy spodziewać się po profesjonalnym obiektywie standardowym z serii Lumix S? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane szkłem Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4.
10
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)