Fuji Instax Mini 50S - test

Fuji Instax Mini 50S Piano Black to aparat do fotografii natychmiastowej, który wykorzystuje wkłady Instax Mini (54x86mm). Urządzenie wyposażone jest w obiektyw Fujinon o ogniskowej 60mm, lampę błyskową, elektronicznie wyzwalaną migawkę z szerokim zakresem czasów i tryb makro. Przeczytajcie jak sprawdza się w praktyce konkurent modelu Instax Mini 7S.
0
Marcin Grabowiecki
27 Lipiec 2012
Artykuł na: 6-9 minut

Ergonomia, wykonanie i użytkowanie

Fuji Instax Mini 50S wykonany jest z czarnego błyszczącego plastiku, wykończonego matowymi elementami w tym samym kolorze. Projekt aparatu oparty jest na obłościach obecnych we wszystkich jego częściach. Dzięki temu prosta bryła sprzętu zyskuje na szlachetności. Wszystko to sprawia, że aparat prezentuje się stylowo i elegancko.

Dzięki wypustkom na tylnej ściance oraz wystającemu elementowi, w którym ukryte są baterie, aparat pewnie leży w dłoni. Przy pionowym wyborze kadru spust migawki znajduje się tuż pod palcem wskazującym, co bardzo pomaga w szybkim sięganiu po aparat i intuicyjnym ułożeniu dłoni. Gorzej fotografuje się w poziomie. Przycisk wyzwalający migawkę jest mniejszy, a chwyt nie jest pewny. Można jednak założyć, że większość zdjęć będzie wykonywana w pionie, a opcja "pozioma" to jedynie uzupełnienie podstawowego ułożenia ręki na aparacie.

Na tylnej ściance Instaksa znajduje się także włącznik aparatu oraz trzy przyciski, dzięki którym można wprowadzić korekcję ekspozycji, wybrać jeden z dwóch trybów (krajobraz oraz błysk dopełniający) oraz uruchomić samowyzwalacz. Obok nich umiejscowiony jest ciekłokrystaliczny wyświetlacz, pokazujący liczbę pozostałych zdjęć oraz wybrany tryb. Samowyzwalacz umożliwia nam wykonanie jednego lub dwóch zdjęć za jednym naciśnięciem migawki.

Aparat zasilany jest za pomocą dwóch baterii litowych CR2, które powinny wystarczyć na wykonanie ok. 300 zdjęć (według zapewnień producenta). Sprzęt wyposażony jest również w gwint statywu, co umożliwia wykonywanie nocnych zdjęć na długich czasach.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja modelu SL, wprowadzająca usprawnienia niemal na każdej płaszczyźnie, ma być klejnotem w koronie systemu L-Mount, będąc przy okazji cieszącym oko,...
10
27
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)