Fuji Instax Mini 50S - test

Fuji Instax Mini 50S Piano Black to aparat do fotografii natychmiastowej, który wykorzystuje wkłady Instax Mini (54x86mm). Urządzenie wyposażone jest w obiektyw Fujinon o ogniskowej 60mm, lampę błyskową, elektronicznie wyzwalaną migawkę z szerokim zakresem czasów i tryb makro. Przeczytajcie jak sprawdza się w praktyce konkurent modelu Instax Mini 7S.
0
Marcin Grabowiecki
27 Lipiec 2012
Artykuł na: 6-9 minut

Ergonomia, wykonanie i użytkowanie

Fuji Instax Mini 50S wykonany jest z czarnego błyszczącego plastiku, wykończonego matowymi elementami w tym samym kolorze. Projekt aparatu oparty jest na obłościach obecnych we wszystkich jego częściach. Dzięki temu prosta bryła sprzętu zyskuje na szlachetności. Wszystko to sprawia, że aparat prezentuje się stylowo i elegancko.

Dzięki wypustkom na tylnej ściance oraz wystającemu elementowi, w którym ukryte są baterie, aparat pewnie leży w dłoni. Przy pionowym wyborze kadru spust migawki znajduje się tuż pod palcem wskazującym, co bardzo pomaga w szybkim sięganiu po aparat i intuicyjnym ułożeniu dłoni. Gorzej fotografuje się w poziomie. Przycisk wyzwalający migawkę jest mniejszy, a chwyt nie jest pewny. Można jednak założyć, że większość zdjęć będzie wykonywana w pionie, a opcja "pozioma" to jedynie uzupełnienie podstawowego ułożenia ręki na aparacie.

Na tylnej ściance Instaksa znajduje się także włącznik aparatu oraz trzy przyciski, dzięki którym można wprowadzić korekcję ekspozycji, wybrać jeden z dwóch trybów (krajobraz oraz błysk dopełniający) oraz uruchomić samowyzwalacz. Obok nich umiejscowiony jest ciekłokrystaliczny wyświetlacz, pokazujący liczbę pozostałych zdjęć oraz wybrany tryb. Samowyzwalacz umożliwia nam wykonanie jednego lub dwóch zdjęć za jednym naciśnięciem migawki.

Aparat zasilany jest za pomocą dwóch baterii litowych CR2, które powinny wystarczyć na wykonanie ok. 300 zdjęć (według zapewnień producenta). Sprzęt wyposażony jest również w gwint statywu, co umożliwia wykonywanie nocnych zdjęć na długich czasach.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)