Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fuji Instax Mini 50S - Ergonomia, wykonanie i użytkowanie

Fuji Instax Mini 50S Piano Black to aparat do fotografii natychmiastowej, który wykorzystuje wkłady Instax Mini (54x86mm). Urządzenie wyposażone jest w obiektyw Fujinon o ogniskowej 60mm, lampę błyskową, elektronicznie wyzwalaną migawkę z szerokim zakresem czasów i tryb makro. Przeczytajcie jak sprawdza się w praktyce konkurent modelu Instax Mini 7S.

0

Autor: Marcin Grabowiecki

27 Lipiec 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Fuji Instax Mini 50S wykonany jest z czarnego błyszczącego plastiku, wykończonego matowymi elementami w tym samym kolorze. Projekt aparatu oparty jest na obłościach obecnych we wszystkich jego częściach. Dzięki temu prosta bryła sprzętu zyskuje na szlachetności. Wszystko to sprawia, że aparat prezentuje się stylowo i elegancko.

Dzięki wypustkom na tylnej ściance oraz wystającemu elementowi, w którym ukryte są baterie, aparat pewnie leży w dłoni. Przy pionowym wyborze kadru spust migawki znajduje się tuż pod palcem wskazującym, co bardzo pomaga w szybkim sięganiu po aparat i intuicyjnym ułożeniu dłoni. Gorzej fotografuje się w poziomie. Przycisk wyzwalający migawkę jest mniejszy, a chwyt nie jest pewny. Można jednak założyć, że większość zdjęć będzie wykonywana w pionie, a opcja "pozioma" to jedynie uzupełnienie podstawowego ułożenia ręki na aparacie.

Na tylnej ściance Instaksa znajduje się także włącznik aparatu oraz trzy przyciski, dzięki którym można wprowadzić korekcję ekspozycji, wybrać jeden z dwóch trybów (krajobraz oraz błysk dopełniający) oraz uruchomić samowyzwalacz. Obok nich umiejscowiony jest ciekłokrystaliczny wyświetlacz, pokazujący liczbę pozostałych zdjęć oraz wybrany tryb. Samowyzwalacz umożliwia nam wykonanie jednego lub dwóch zdjęć za jednym naciśnięciem migawki.

Aparat zasilany jest za pomocą dwóch baterii litowych CR2, które powinny wystarczyć na wykonanie ok. 300 zdjęć (według zapewnień producenta). Sprzęt wyposażony jest również w gwint statywu, co umożliwia wykonywanie nocnych zdjęć na długich czasach.

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)