Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fuji Instax Mini 50S - Podsumowanie

Fuji Instax Mini 50S Piano Black to aparat do fotografii natychmiastowej, który wykorzystuje wkłady Instax Mini (54x86mm). Urządzenie wyposażone jest w obiektyw Fujinon o ogniskowej 60mm, lampę błyskową, elektronicznie wyzwalaną migawkę z szerokim zakresem czasów i tryb makro. Przeczytajcie jak sprawdza się w praktyce konkurent modelu Instax Mini 7S.

0

Autor: Marcin Grabowiecki

27 Lipiec 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Fuji Instax Mini 50S to aparat, który znakomicie sprawdza się w sytuacjach towarzyskich. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia możemy je podpisać po czym z dumą wręczyć znajomym. To także doskonałe narzędzie do autorskiej fotografii. Instax może być wykorzystywany do tworzenia wizualnych notatek oraz dzienników. Poręczny format odbitek znajdzie swoje miejsce w portfelu, notesie oraz (po zeskanowaniu) na blogu. Ten sprzęt trafi do tych, którzy w fotografii szukają czegoś więcej niż technicznej doskonałości.

Wadą aparatu jest brak możliwości wyłączenia błysku oraz problemy z ustawianiem ostrości. Siłą tego sprzętu jest możliwość nieskrępowanego i spontanicznego dokumentowania najdrobniejszych przejawów życia. Aparat sprawdzi się w każdej sytuacji, w której pragniemy uchwycić urok mijającej chwili.

Instax Mini 50S jest bardzo podobny do modelu Mini 7S, ale w porównaniu do niego oferuje więcej możliwości. Podstawowe z nich to:

  • większy zakres czasów
  • tryb makro
  • kompensacja ekspozycji
  • samowyzwalacz

Aparat jest ponadto mniejszy i lżejszy, ale droższy. Cena modelu 50S to ok. 500 zł (Mini 7S - 330 zł). Koszt 10 sztuk wkładów to ok. 30 zł.

+ kontrola korekcji ekspozycji

+ tryb makro

+ tryb błysku dopełniającego

+ poręczność

+ prostota obsługi

- brak możliwości wyłączenia lampy błyskowej

- problemy z poprawnym ustawianiem ostrości

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)