Startuje weekend z Poznańską Nagrodą Fotograficzną - ogłoszenie zwycięzców, wystawa pokonkursowa i spotkania z twórcami

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Kwiecień 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Już dziś poznamy zwyciezców 1. edycji konkursu fotografii dokumentalnej Poznańska Nagroda Fotograficzna. O godzinie 18.00 w Starym Browarze wystartuje wystawa pokonkursowa połączona ze spotkania autorskimi.

26 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej I edycji Poznańskiej Nagrody Fotograficznej. Poznamy zwycięzców w kategoriach poznańskiej i ogólnopolskiej, zostaną wręczone nagrody finansowe, a także zaprezentowane photobooki z nagrodzonymi zestawami zdjęć. Na wystawie zobaczymy sześć nominowanych zestawów zdjęć: Ireneusza Kaźmierczaka, Marcina Kruka, Katarzyny Piechowicz, Pawła Piotrowskiego, Stepana Rudika i Bartosza Seiferta.

Przeczytaj także:
Poznańska Nagroda Fotograficzna - poznaliśmy nominowanych w pierwszej edycji

Spośród 164 nadesłanych prac jury pod przewodnictwem reportera i fotografa Filipa Springera nominowało w sumie 6 prac do nagród i wyróżnień w obu kategoriach konkursowych: poznańskiej i ogólnopolskiej. [Czytaj więcej]

Wernisaż połączony będzie ze spotkaniami autorskimi. Przewodniczący pierwszej edycji PNF Filip Springer porozmawia z autorami wyróżnionych i nagrodzonych prac, a także z gościem specjalnym - pierwszym polskim fotografem w agencji Magnum Rafałem Milachem.

W sobotę odbędą się kolejne spotkania autorskie w których wezmą udział: Karolina Jonderko, Filip Springer i Waldemar Śliwczyński, a także b prowadzone przez Filipa Ćwika, Karolinę Jonderko i Grzegorza Dembińskiego. Zapisy na przegląd portfolio prowadzone będą od dnia 15 kwietnia 2024r za pośrednictwem strony internetowej www.pnf.poznan.pl.

Wystawa w Galerii Na Dziedzińcu potrwa od 26 kwietnia do 2 czerwca 2024r.

Poznańska Nagroda Fotograficzna - o konkursie

Poznańska Nagroda Fotograficzna to nowy, ogólnopolski, coroczny konkurs fotografii prasowej i dokumentalnej. PNF ma ambicję stać się jednym z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce, a także nową, poznańską kolekcją dokumentującą życie codzienne, przemiany społeczne i ekonomiczne w Polsce.

Organizatorem PNF 2023 jest Wydawnictwo Miejskie Posnania, Patronat honorowy: Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Szczegóły programu na stronie internetowej konkursu: www.pnf.poznan.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
Organizator Opolskiego Festiwalu Fotografii zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Pokaż się”. Autor najlepszego projektu nawiązującego do hasła „nie/codzienność”...
4
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i wystawy polskich uczelni
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i...
Już za tydzień startuje kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W programie m.in. największa w Europie prezentacja współczesnej fotografii afrykańskiej, wystawy sekcji Show OFF...
15
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
12 września w Bydgoszczy startuje kolejna edycja jednego z największych i najstarszych festiwali fotografii analogowej w Europie. W programie m.in. wystawa Sary Moon i Magdaleny...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)