Poznańska Nagroda Fotograficzna - wystartował nabór zgłoszeń

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Maj 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Mapa polskich konkursów fotograficznych powiększyła się o nowe wydarzenie kierowane do reporterów i dokumentalistów. Poznańska Nagroda Fotograficzna ma ambicję stać się jednym z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce.

Rusza Poznańska Nagroda Fotograficzna 2023 - pierwsza edycja ogólnopolskiego, corocznego konkursu fotografii prasowej i dokumentalnej. Do udziału w nim zaproszeni są pełnoletni fotografowie z całego kraju!

Poznańska Nagroda Fotograficzna to jednocześnie konkurs ogólnopolski i lokalny

PNF 2023 składa się z dwóch kategorii: poznańskiej i ogólnopolskiej. W pierwszej oceniane będą maksymalnie 30-zdjęciowe zestawy zdjęć wydarzeniowych z Poznania i aglomeracji poznańskiej, wykonane po 2005r. Organizatorzy czekają na opowieści będące fotograficzną, syntezą współczesności stolicy Wielkopolski.

W kategorii ogólnopolskiej oceniane będą maksymalnie 30-zdjęciowe fotoeseje, fotoreportaże lub fotodokumenty, które w tematyce lub postawie fotografa będą „czułymi narracjami” i które powstały współcześnie (po 2005r.) w Polsce.

Jak aplikować?

Wszystkie prace należy nadsyłać od 1 maja do 4 września 2023 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie pnf.poznan.pl. Także we wrześniu profesjonalne jury, złożone z wybitnych przedstawicieli środowiska fotograficznego i artystycznego: fotografów, kuratorów, artystów wizualnych - wybierze najlepsze prace. Przewodniczącym pierwszej edycji będzie urodzony w Poznaniu pisarz, reporter i fotograf - Filip Springer.

Na zwycięzców czeka wystawa, photobook i 10 tys. złotych

Zwycięzcy obu kategorii mogą liczyć na nagrody finansowe w wysokości 10 tys. złotych, a także na publikację swoich prac w formie photobooka. Nagrodzone i wyróżnione zestawy pokażemy na wystawie konkursowej, która otwarta zostanie w marcu 2024r., podczas gali finałowej PNF 2023. 

Poznańska Nagroda Fotograficzna ma ambicję stać się jednym z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce, a także nową, poznańską kolekcją dokumentującą życie codzienne, przemiany społeczne i ekonomiczne w Polsce. Jest odpowiedzią na rozwój fotografii reporterskiej i dokumentalnej, rosnącą liczbę fotografów wrażliwych społecznie, twórczo opisujących zdjęciami naszą współczesność.

Poznańska Nagroda Fotograficzna - o konkursie

Nowy ogólnopolski konkurs fotografii prasowej i dokumentalnej. Organizatorem PNF 2023 jest Wydawnictwo Miejskie Posnania. Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak objął inicjatywę honorowym patronatem. Partnerami PNF 2023 są Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Biblioteka Raczyńskich, a także Stary Browar.

Więcej informacji o Poznańskiej Nagrodzie Fotograficznej znajdziecie na stronie  www.pnf.poznan.pl.

Wszelkie pytania można kierować do kuratora wydarzenia Grzegorza Dembińskigo na adres konkurs@pnf.poznan.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
10
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)