UATLAS - fotograficzny zapis wojennych migracji

Autor: Redakcja Fotopolis

6 Grudzień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

UATLAS to seria rozmów i fotografii z osobami dotkniętymi kryzysem uchodźczym spowodowanym rosyjską agresją na Ukrainę. Wernisaż wystawy już 7 grudnia w Społecznym Centrum Fotografii.

Polsko-ukraiński zespół artystek i redaktorek pracował we Lwowie, na przejściach granicznych oraz w Warszawie zbierając historie i doświadczenia osób, które musiały opuścić swoje domy. Projekt UATLAS ma charakter otwartego archiwum.

Artyści biorący udział w wystawie: Karolina Gembara, Mika Neczyporenko, Ołena Tkaczenko, Agnieszka Rodowicz, Rafał Milach, Jewhen Stepanec, Elena Subacz.

fot. Olena Subach

Podczas wernisażu, a także później w trakcie trwania wystawy, będzie można nabyć publikację UATLAS. W związku z ogromnymi potrzebami zapewnienia prądu i ciepła w całej Ukrainie pieniądze z darowizn w minimalnej wysokości 10 zł wspomogą zakup generatora.

Datki można przekazać bezpośrednio w Społecznym Centrum Fotografii jak i online pod adresem: https://pomagam.pl/agragatydlaukrainy

fot. Evgeniy Stepanets

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy UATLAS odbędzie się w środę, 7 grudnia 2022 roku o godz. 19.00 w Społecznym Centrum Fotografii, przy ul. Chłodnej 20 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 8 stycznia.

Więcej informacji o projekcie pod adresem uatlas.org i na stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

(fot. okładkowa: Rafał Milach)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Nieskończoność dalekich dróg” - rzadko prezentowane zdjęcia Zofii Rydet w Galerii Raster
„Nieskończoność dalekich dróg” - rzadko prezentowane zdjęcia Zofii Rydet w Galerii Raster
Warszawska Galeria Raster zaprasza na wystawę zdjęć z cyklu „Nieskończoność dalekich dróg”, ukazujących wyjątkową perspektywę obraną w 1980 roku przez jedną z...
0
Nowości i HOT oferty w CEWE FOTOJOKER
Nowości i HOT oferty w CEWE FOTOJOKER
Nowości, kultowe produkty w niskich cenach, Cashbacki, promocje i wielki powrót retro! W sklepie CEWE FOTOJOKER atrakcyjne oferty objęły sprzęt fotograficzny Canon, Fujifilm, Sony, Lomography i...
10
Wystawa fotografii Michała Konrada „Rzeka” do obejrzenia w Katowicach
Wystawa fotografii Michała Konrada „Rzeka” do obejrzenia w Katowicach
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Michał Konrad „Rzeka”.
1
Powiązane artykuły