Startuje konkurs Śląska Fotografia Prasowa - do wygrania 4000 zł

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Sierpień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Ruszyła tegoroczna, 19. już edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa. W konkursie oceniane będą zdjęcia wykonane w 2021 roku. Termin zgłoszeń mija 1 października.

Organizowany przez Bibliotekę Śląską w Katowicach konkurs Śląska Fotografia Prasowa to wydarzenie kierowanie zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, związanych z regionem Śląska poprzez miejsce zamieszkania lub współpracę ze śląskimi mediami i instytucjami.

W konkursie oceniane będą zdjęcia wykonane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości od 2 do 4 tys. złotych.

Jak aplikować?

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 6 prac. Mogą to być zdjęcia pojedyncze lub cykle. W przypadku fotoreportażu cały cykl będzie oceniany jako jedna praca, a może się on składać maksymalnie z 6 zdjęć. Łącznie uczestnik może nadesłać na konkurs maksymalnie 36 zdjęć.

Zdjęcia należy przesyłać fizycznie, na adres Biblioteki Śląskiej (Dział promocji, plac Rady Europy 1, 40-021 Katowice) z dopiskiem „Śląska Fotografia Prasowa 2021”, lub elektronicznie na adres sfp@bs.katowice.pl wraz z formularzem zgłoszeniowym i opisem prac.

Tematyka prac jest dowolna. Do konkursu nie są jednak dopuszczone fotomontaże.

Niezbędne dokumenty znajdziecie na stronie Biblioteki Sląskiej:

Przeczytaj także:
Śląska Fotografia Prasowa 2021 - zobacz najlepsze fotoreportaże z regionu

Za nami kolejna edycja konkursu ŚFP, który co roku prezentuje najlepsze zdjęcia fotografów z regionu Śląska. W tym roku 1. miejsce zajęło zdjęcie Dominika Gajdy, ukazujące osobliwą Wigilię Paschalną w cieniu epidemii. Zobaczcie wszystkie nagrodzone projekty. [Czytaj więcej]

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 października

Termin ogłoszenia wyników konkursu zostanie wybrany po obradach Kapituły Konkursu, która wyłoni zdjęcia na wystawę konkursową jak również wskaże Laureatów konkursu.

Dodatkowych informacji udziela Dział Promocji Biblioteki Śląskiej: promocja@bs.katowice.pl, tel. 32 20 83 739.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania / Czas Wywoływania
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania...
Muzeum Etnograficzne w Krakowie informuje o przedłużeniu wystawy małopolskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku i zaprasza na marcowe spotkania dotyczące techniki mokrego kolodionu...
6
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)