Startuje konkurs Śląska Fotografia Prasowa - do wygrania 4000 zł

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Sierpień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Ruszyła tegoroczna, 19. już edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa. W konkursie oceniane będą zdjęcia wykonane w 2021 roku. Termin zgłoszeń mija 1 października.

Organizowany przez Bibliotekę Śląską w Katowicach konkurs Śląska Fotografia Prasowa to wydarzenie kierowanie zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, związanych z regionem Śląska poprzez miejsce zamieszkania lub współpracę ze śląskimi mediami i instytucjami.

W konkursie oceniane będą zdjęcia wykonane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości od 2 do 4 tys. złotych.

Jak aplikować?

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 6 prac. Mogą to być zdjęcia pojedyncze lub cykle. W przypadku fotoreportażu cały cykl będzie oceniany jako jedna praca, a może się on składać maksymalnie z 6 zdjęć. Łącznie uczestnik może nadesłać na konkurs maksymalnie 36 zdjęć.

Zdjęcia należy przesyłać fizycznie, na adres Biblioteki Śląskiej (Dział promocji, plac Rady Europy 1, 40-021 Katowice) z dopiskiem „Śląska Fotografia Prasowa 2021”, lub elektronicznie na adres sfp@bs.katowice.pl wraz z formularzem zgłoszeniowym i opisem prac.

Tematyka prac jest dowolna. Do konkursu nie są jednak dopuszczone fotomontaże.

Niezbędne dokumenty znajdziecie na stronie Biblioteki Sląskiej:

Przeczytaj także:
Śląska Fotografia Prasowa 2021 - zobacz najlepsze fotoreportaże z regionu

Za nami kolejna edycja konkursu ŚFP, który co roku prezentuje najlepsze zdjęcia fotografów z regionu Śląska. W tym roku 1. miejsce zajęło zdjęcie Dominika Gajdy, ukazujące osobliwą Wigilię Paschalną w cieniu epidemii. Zobaczcie wszystkie nagrodzone projekty. [Czytaj więcej]

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 października

Termin ogłoszenia wyników konkursu zostanie wybrany po obradach Kapituły Konkursu, która wyłoni zdjęcia na wystawę konkursową jak również wskaże Laureatów konkursu.

Dodatkowych informacji udziela Dział Promocji Biblioteki Śląskiej: promocja@bs.katowice.pl, tel. 32 20 83 739.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
Chciałbyś uczyć się fotografii od Annie Leibovitz? Tę okazję możesz mieć dzięki… Ikea. Firma ogłosiła program mentorski, w ramach którego 5 aspirujących fotografów będzie współtworzyć...
4
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Foto-Technika, wyłączny dystrybutor produktów marki Viltrox, uruchamia nową promocję. Po zakupie obiektywu Viltrox można odebrać kartę Angelbird AV PRO SD MK2 64GB V60 za złotówkę.
26
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment”, 6 czerwca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem Tomaszem Lazarem. Wstęp wolny.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)