Fotografia zaangażowana w Instytucie Fotografii Fort - wystawa BarTur Photo Award 2022

Autor: Redakcja Fotopolis

20 Czerwiec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

W IFF startuje wystawa BarTur Photo Award 2022. W ramach ekspozycji pokazane zostaną zwycięskie prace fotografów z całego świata, którzy poruszają ważne kwestie społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.

„Doceniając fotografów, którzy rzucają wyzwanie temu, jak postrzegamy świat.”

BarTur Photo Award to organizacja non-profit, założona w 2011 roku przez rodzinę Bar-Tur ku pamięci ich żony i matki Ann Lesley Bar-Tur, utalentowanej brytyjskiej artystki, która zmarła na raka piersi w wieku zaledwie 37 lat. Od 2011 roku nagradza fotografów za ich unikalne prace oraz dąży do wzmocnienia perspektyw kobiet w branży fotograficznej.

Głównym celem BarTur Photo Award od zawsze było ukazanie ogromnej siły fotografii, która wpływa na sposób w jaki rozumiemy i angażujemy się w otaczający nas świat. Korzystając z fotografii jako środka wyrażania idei i wartości, BarTur Photo Award 2022 wyłonił fotografów, którzy stawiają ważne kwestie na pierwszym planie, przekraczają granice i pomagają łączyć społeczności.

Ponad 100 zdjęć o współczesnych problemach świata

Na tej wystawie BarTur Photo Award zaprezentowane zostaną prace wszystkich 101 zwycięzców z 2022 r., którzy robili zdjęcia z całego świata, opowiadając się za szeregiem problemów społecznych, ekonomicznych i środowiskowych, które mają wpływ na tak wielu ludzi, zwierzęta, a także na nasze środowisko.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować inauguracyjną nagrodę Ann Lesley Bar-Tur Award 2022, której celem jest uhonorowanie szerokiego grona fotografek oraz wzmocnienia ich perspektywy tam, gdzie seksizm wciąż utrudnia równy dostęp do tej istotnej branży i formy sztuki.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy BarTur Photo Aawards 2022 odbędzie się w piątek, 30 czerwca 2023 roku, o godz. 19:30 w Galerii Instytutu Fotografii Fort, przy ul. Racławickiej 99 (Fort Mokotów) w Warszawie.

Zdjęcia będzie można oglądać do 30 lipca 2023 roku. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie stronie barturphotoaward.org.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Cyfrowe.pl wraz z marką Canon zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Pimp My Channel. Pokaż kulisy swojej pracy i zgarnij sprzęt wideo znanych marek.
1
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Skorzystaj z grudniowych promocji! W atrakcyjnych cenach kupisz statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY
2
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
Willa Lentza w Szczecinie zaprasza na wystawę Lucii Mugnolo, która zabiera nas do rodzinnego miasta fotografki. „W poszukiwaniu decydującego momentu” zabiera oglądających na wyprawę...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)