Pokaż swoją wystawę na 13. Opolskim Festiwalu Fotografii

Autor: Maciej Luśtyk

19 Czerwiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Startuje kolejna edycja konkursu „Pokaż się”, którego zwycięzca będzie miał okazję do zaprezentowania swojego projektu fotograficznego na indywidualnej wystawie podczas najbliższego Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Opolski Festiwal Fotografii z roku na rok coraz ciekawszym wydarzeniem na fotograficznej mapie polski. Tym bardziej warto zainteresować się towarzyszącym mu, otwartym konkursem „Pokaż się”. Wydarzenie skierowane jest do szerokiej rzeszy odbiorców zajmujących się fotografią. Nadesłane projekty wystaw - gotowe lub na ukończeniu - muszą wiązać się z hasłem przewodnim 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii, jakim są „Echa”.

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną i będzie mógł zorganizować własną wystawę

Organizatorzy są otwarci na technikę i formę zaproponowanych wystaw. W sekcji „Pokaż się” mogą brać udział wyłącznie artyści mieszkający lub studiujący na terenie Polski, którzy tworzą w kraju lub poza granicami Polski. Do konkursu mogą zgłaszać się także osoby niepełnoletnie za zgodą osoby dorosłej lub opiekuna. Udział w naborze jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Oprócz możliwości zorganizowania własnej wystawy podczas 13. OFF, autor zwycięskiego projektu wystawy otrzyma od organizatora (Fundacji 2.8) nagrodę w wysokości 1500 zł oraz nagrody rzeczowe o wartości prawie 2500 zł, ufundowane przez sklep cyfrowe.pl.

Wernisaż jednego wyróżnionego projektu odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego podczas otwarcia 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii, 30 września 2023 roku.

Jak aplikować?

Prace (kopie wglądowe) należy wysyłać wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres kontakt@dwaosiem.pl do 17 lipca 2023 roku. Całkowity rozmiar nadesłanych prac nie może przekraczać 10 MB. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 lipca na stronie offoto.pl.

Przestrzeń do zagospodarowania w ramach wystawy

Prace będzie oceniać jury w składzie: Marek Szyryk (Szkoła Filmowa w Łodzi), Joanna Kinowska (Służewski Dom Kultury w Warszawie) i Sławoj Dubiel (Fundacja 2.8) i Jarosław Respondek (cyfrowe.pl).

Ocenie podlegać będą tak elementy jak: ogólne wrażenie artystyczne, spójność pracy z hasłem konkursu, zawartość merytoryczna, pomysłowość i nowatorstwo, staranność wykonania.

W poprzednich edycjach nagrodzono prace: Katerina Kouzmitcheva, Michała KonradaMateusza Matczaka,  Adama Żądło, Jakuba Wawrzaka, Pawła PiotrowskiegoPiotra PardiakaMarleny JabłońskiejRoberta Danieluka.

Więcej informacji znajdziecie na stronie offoto.pl.

(fot. okładkowa: Katerina Kouzmitcheva, z projektu "Moja chata z skraju", zwyciężczyni konkursu Pokaż się 2022)

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)